čt 5. 10. 2006
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:3 0:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 39. Kašpárek (Týmal, Vácha), 55. Slepička (Kašpárek) - 7. Kloz (Moščic), 27. Salač (Škaloud, Bačovský), 54. Hanzl (Škaloud, Mosčic). Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6, navíc Dolina (JHR) OK, Kamír (JHR) 5 min. + TH - Mach (UNL) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 42. Střely na branku: 28:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kalčík - Valenta, Vácha, Bakoš, Slepička, Pospíchal, Koumal - Navrátil, Budaj, Dolina, Kašpárek, Kamír, Anděl, Sladký, Murgaš, Jakerle, Uhlíř, Týmal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Macaj, Fryč, Moščic, Kopejtko, Kučera, Pinka - Polakovič - Bačovský, Hanzl, Mach, Kloz, Škaloud, Kadič, Salač, Moro.

Napínavé utkání odstartoval faulem již v 41 vteřině ústecký Pinka a domácím se rázem naskytla přesilová hra. Při početní výhodě však domácí vystřelili pouze jednou, to když pálil od modré Valenta. První velikou šanci utkání měl ve 2. minutě na hokejce kapitán hostí Kloz, jeho střela však našla lapačku připraveného Kalčíka. V 5. minutě se mohli radovat domácí, jenže dobře napadající Anděl puk za Barochova záda neprotlačil. Poté už úřadovali hosté, nejdříve byl vyloučen Kamír, poté i Navrátil a Ústí převahu dvou hráčů navíc využilo. 4 vteřiny před návratem Kamíra přihrál Moščič na levý kruh úplně volnému Janu Klozovi a ten střelou nad rameno brankáře vsítil úvodní gól utkání. Domácími hokejisty inkasovaný gól otřásl a mohli být rádi, že neinkasovali znovu. V 10. minutě si najel na krásnou přihrávku ústecký Macaj, Kalčík však betonem zabránil puku v cestě do branky. V 11. minutě střílel jindřichohradecký Bakoš jen do Barocha. Ve 13. minutě měli možnost hrát přesilovku opět domácí a mohli udeřit. Dolina těsně minul pravou tyč. Ve 14. minutě střílel opět jen do brankáře vajgarský Slepička. V 16. minutě pro změnu vystrčili tykadla hosté, ale Kučera mířil mimo tři tyče. Do konce první části utkání se již nic podstatného neudálo. Domácí se dostávali pouze ke střelám z dálky.

Od druhé třetiny byli domácí lepší, což dokumentoval střelou z blízka, ale opět jen do brankáře Anděl. Na druhé straně hrozil Hanzl. Ve 25. minutě Protáhl střelou od modré Kalčíka ústecký Kučera, stav byl však stále 0:1. V 26. minutě se domácí dostali do první vyloženější šance. Sladký ujel do samostatného nájezdu, ovšem než stačil zakončit, hostující obránce mu stihl vypíchnout kotouč, který posléze skončil v rohu kluziště. O pár vteřin později se protlačil před hostující brankáře Anděl, ale mířil jen doprostřed branky, kde byl připravený Baroch. Ve 27. minutě si hosté doslova pohráli s jindřichohradeckými mladíky. Škaloud přihrál před branku Vlastimilu Salačovi a ten vymetl levý horní růžek domácí klece - 0:2. Ve 32. minutě se zjevil před Kalčíkem Kloz a domácí brankář se měl co otáčet. Ve 35. minutě vypálil od modré tvrdou střelu Koumal, ale gól bohužel nevykoumal. Domácí ale měli v této části zápasu jasnou převahu. Ve 38. minutě si šel na dvě minuty odpočinout ústecký Lev Pinka. Celé dvě minuty však na hanbě nevydržel. Týmal přihrál k levé tyči Adamu Kašpárkovi a ten střelou pod víko vrátil domácí zpět do utkání - 1:2. V poslední minutě měl ještě šanci Navrátil, ale Baroch měl beton na správném místě.

Do třetí části vstoupili lépe hosté. To když Kalčík likvidoval střelu Hanzla lapačkou. Lepší ale byli domácí a ve 42. minutě mohl vyrovnat Murgaš, ale opět střílel jen do středu branky, kde stál připravený Baroch. Ve 46. minutě zahrozil znovu Murgaš, tentokrát ale těsně minul svatyni hostů. Ve 48. minutě se nádherně uvolnil výborně hrající Jakerle, mířil však nad branku. Ve 49. minutě se po delší době ukázali hosté, se střelou Salače si však Kalčík věděl rady. V 51. minutě byla před brankou hostů veliká skrumáž. Anděl ani Jakerle však puk do branky protlačit nedokázali. V 53. minutě v ojedinělé šanci trefil Mach tyč, tentokrát pro změnu domácí branky. Domácí byli po celou třetí část jasně lepší, ale svoji slabší chvíli si vybral Kalčík. Vyjel proti Škaloudovi, ten však přihrál Robinu Hanzlovi a hosté znovu vedli o dvě branky - 1:3. Vajgar však zápas nevzdal. O 58 vteřin později domácí snížili. Kašpárek chytře zavezl puk do útočného pásma. Přihrál Škaloudovi, ten se neukvapil, nahrál najíždějícímu Jaroslavu Slepičkovi, který golfákem k levé tyči vrátil Vajgar do boje o body - 2:3. V 56. minutě prakticky zhatil závěrečnou domácí snahu Jan Kamír. Sprostě nadával rozhodčímu Blechovi, který mu dal 5 minutový trest a navíc trest ve hře. Domácí však nic nezabalili a sehráli fantastické oslabení. V 57. minutě se protlačil před branku Kašpárek a jeho střelu zastavil Baroch až těsně před brankovou čárou. V 59. minutě mohl po akci Kašpárka vyrovnat Murgaš, ale nedokázal zvednout kotouč přes beton Barocha. Hosté si poté již vedení vzít nenechali. Vajgar doplatil hlavně na nedisciplinovanost.