čt 21. 9. 2006
HC Škoda Plzeň
1:2 0:2, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 55. Škaloud (Kadič, Weidlich) - 3. Kubalík (Sýkora), 6. Holý (Kubalík, Krajčík). Rozhodčí: Neťuka - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 11:12, navíc Mach (UNL) 10 min. NESP, Holý (PLZ) 10 min. NESP. Využití: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Macaj, Musílek, Moščic, Kučera, Urušev, Kopejtko, Weidlich - Kočí, Jindřich, Hanzl - Mach, Janský, Škaloud - Kadič, Salač, Moro.

HC Škoda Plzeň: Halmoši - Martinec, Krajčík, Zeman, Krňoul, Kašpar, Boháč, Černý - Setikovský, Heřman, Novák - Holub, Kocman, Stránský - Sýkora, Kubalík, Holý - Pitule, Jindra, Benedikt

Plzeň vstoupila do utkání o poznání aktivněji než domácí, Baroch si tak mohl připsat první zákrok už v první minutě. Následnou přesilovou hru hosté sice ještě nevyužili, ale jejich tlak nepovolil, po nahození a důsledném pohybu za kotoučem protlačil Kubalík střelou z úhlu kotouč za záda domácího brankáře. Jeden bod za asistenci si připsal Sýkora. Ústečtí se ale ani nadále do útoku příliš nehrnuli, a tak otěže zápasu zůstávali v rukou hostů, kterým se v útočném pásmu zřejmě zalíbilo. Slovanu se tak naskýtala možnost protiútoků, které neváhali využít například Škaloud s Kadičem, jejich únik byl ale včas zachycen obranou Plzeňských a ani následná dorážka Kočího neslavila úspěch. To hosté zaznamenali v útočných akcích více štěstí, v šesté minutě zvýšil vedení Martin Holý, stalo se tak po přihrávkách Kubalíka a Krajčíka. Na hole domácích jak by se vloudila nervozita, puky odskakovaly od hokejek, přihrávky nenacházely adresáty a z toho všeho těžili mladíci z Plzně. Teprve série vyloučení na straně Plzně dostala domácí do hry, Kopejtko a Kučera střílí od modré, jejich pokusy však končí buď v náruči Halmošiho nebo se odráží od těl clonících hráčů. Ve třetím oslabení po sobě stálo při hráčích z Plzně štěstí, když Kučera nastřelil tyč.Po zbytek třetiny se v šancích objevovali hráči obou týmů, ale žádná z jejich střel neprošla za záda brankářů.

Časté vylučování ve druhé třetině vedlo k přelévání hry od branky k brance podle toho, kdo zrovna měl výhodu jednoho muže v poli. Tak se blýskl skvělými zákroky Baroch nejprve po střele Nováka a následně i před dorážejícím Heřmanem. Ale ani Halmoši nezahálel, když kryl pokusy Mora nebo Salače. Plzenští si ale stále drželi převahu, v přesilových hrách si vypracovávali více šancí, i když svůj dvoubrankový náskok nezvýšili. Domácí se oproti tomu potýkali s většími problémy při přechodu do útočného pásma i při snaze se v něm udržet, a to dokonce i v přesilovce pěti ku třem. Naopak na druhé straně nechali ústečtí obránci trestuhodně dorážet Petra Jindru, ten ale ani na třetí pokus neprotlačil puk Barochovou výstrojí. V závěru třetiny si ještě zakombinovali Boháč s Kubalíkem, ale ani tvrdá střela druhého jmenovaného nenašla své místo v ústecké síti.

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu, v jakém ta druhá skončila. Oba týmy měly více než dost příležitostí vyzkoušet si přesilové hry i oslabení. Ve hře čtyři na čtyři se nejprve dostal do slibné příležitosti plzeňský Kubalík a následně na druhé straně prověřil Moro tvrdou střelou Halmošiho. Ani z dalších šancí nevytěžil žádný z hráčů branku, a tak se skóre neměnilo až do 55.minuty. O kontaktní branku domácích se postaral Škaloud střelou z prostoru mezi kruhy, asistencemi přispěli Kadič a Weidlich. Ale ten, kdo čekal, že se Ústí nad Labem nadechne pět minut před koncem utkání k mohutnému závěru, byl zklamán. Situace byla přesně opačná, útočnou aktivitu opět převzali Plzeňští a na nějakou dobu zamkli domácí v jejich obranné třetině. Neuvěřitelné chyby v obraně ale nedokáží potrestat ani Boháč ani Kocman. Minutu před koncem se konečně ústečtí mladíci přesouvají do útoku, Škaloud střílí z levého křídla a následná potyčka před brankou hostí zajišťuje vhazování před Halmošim. Domácí si minutu před koncem vybírají oddechový čas. Baroch zůstává na střídačce, ale dlouho se tam neohřeje, po několika vteřinách dochází k vyloučení ústeckého Macha, aniž by domácí měli příležitost ohrozit plzeňskou branku. Baroch odjíždí na střídačku ještě jednou, poté co se vylučuje i na druhé straně, ale času už zbývá málo a Ústečtí nedokáží vyrovnat skóre. Utkání končí za stavu 1:2.

Vladimír Bednář (Ústečtí Lvi): „Do tohoto zápasu jsme šli hodně oslabení, panuje tady nějaká viróza a postrádali jsme i Honzu Kloze, který je platným členem Áčka, a tak byl teď dost vytížený. Ten vstup do první třetiny jsme měli takový ospalý, nemohli jsme se do toho dostat a navíc hra byla narušována vyloučeními. Ty dva góly byly dost laciné, ale Plzeň měla více ze hry, my jsme hráli na tři pětky a často v oslabení a ty síly už tam prostě nebyly. Kdybychom bývali vyrovnali, bylo by to výborné, ale myslím si, že ten výsledek na tu hru je i tak pro nás dobrý.“

Radim Rulík (HC Lasselsberger Plzeň): „Do Ústí jsme jeli s cílem vyhrát, protože se pohybuje kolem nás v tabulce. Do toho zápasu jsme nastoupili s tím začít od začátku aktivně a to se nám podařilo, dostali jsme se k šancím, proměnili jsme je, ale pak jsme měli sérii vyloučení a tím se dostali domácí do hry. Myslím, že dneska to bylo hodně o přesilových hrách a oslabeních, my jsme vyhráli tady v Ústí proto, že jsme dokázali všechny ty oslabení ubránit, a to i ve třech proti pěti.“