CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 18.9.2019 18.00 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
Stále máme na čem pracovat, říká útočník juniorky Jan Chovanec
23.08.2013 | Jan Prošek

Stále máme na čem pracovat, říká útočník juniorky Jan Chovanec

Ú s t í n/L. - Juniorský tým odehrál pět přípravných zápas. Dvakrát se utkal s Mostem a Litoměřicemi, jednou s Kladnem. Výsledkem byly čtyři výhry a jedna prohra. Útočník mužstva Jan Chovanec hovoří o situaci v týmu, ale i o jazykové bariéře, která se příchodem zahraniční posily v juniorce vytvořila.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Jak hodnotíš odehrané přípravné zápasy juniorky?

První dva zápasy proti Kladnu a Litoměřicím jsme se teprve rozjížděli a moc se nám nevyvedly a taky jsme prohráli. Ve třetím zápase proti Litoměřicím už to bylo o něco lepší a také jsme vyhráli na nájezdy a ve výhře jsme pokračovali proti Mostu a Kladnu. Ty dva zápasy se nám už vyvedly, ale pořád máme hodně na čem pracovat.

Jaká nálada aktuálně panuje v týmu?

Nálada v týmu je dobrá, jsme dobrý kolektiv.

V týmu se objevil Ital Mirko Pipitone. Jak jste s ním komunikovali?

Mirko byl u nás asi 14 dní, teď už s námi netrénuje. Vzali jsme ho mezi sebe. Jediné, co tak uměl, bylo málo anglicky, česky vůbec. Dorozumívání na ledě během hry trošku vázlo.

Loňskou sezónu patřil mezi opory brankář Novák. Letos o post jedničky bojuje Burkovec a Kácha. Budou brankáři silná stránka týmu?

Oba naši brankáři chytají výborně, určitě se na ně v sezóně můžeme spolehnout. V přípravných zápasech se uvidí, kdo udělá na trenéry větší dojem a bude hájit post jedničky.

V zápase v Mostě jsi vstřelil dvě branky, jak k nim došlo?

Před prvním gólem jsme bojovali s Danem Řídelem o puk v rohu. Poté se Danovi podařilo vyšťourat puk, tak jsem s ním vybruslil a kličkou do bekhendu skóroval. Na druhý jsem dostal krásnou nahrávku od Honzy Vondráčka, a pak už nebyl problém gólmana Mostu překonat.

Jaké jsou cíle pro sezónu?

Největším cílem pro sezónu je dostat se znovu do baráže o extraligu, ale to máme ještě hodně daleko před sebou. Budu se snažit našemu týmu co nejvíce pomoci svojí hrou.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Po dvou prohrách se dorostenci dočkali vysoké výhry

Dorostenci se poprvé v sezóně představili na ledě soupeře, a to jim přineslo vytoužené body. V... Celý článek

Ani ve druhém utkání dorost na výhru nedosáhl

Ú s t í n/L. - Ve druhém zápase se střetli dorostenci na svém hřišti s Chomutovem. Po první třetině... Celý článek

Okusí Zubři první hořkost porážky na ledě Slovanu?

Ú s t í n/L. - Po neúspěšné misi na jihu Čech se představí Slovan opět doma a bude chtít samozřejmě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv