CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 26. 2. od 18 h. | ELJ: HC Chrudim - HC Slovan Ústí nad Labem 8:3
Stále máme na čem pracovat, říká útočník juniorky Jan Chovanec
23.08.2013 | Jan Prošek

Stále máme na čem pracovat, říká útočník juniorky Jan Chovanec

Ú s t í n/L. - Juniorský tým odehrál pět přípravných zápas. Dvakrát se utkal s Mostem a Litoměřicemi, jednou s Kladnem. Výsledkem byly čtyři výhry a jedna prohra. Útočník mužstva Jan Chovanec hovoří o situaci v týmu, ale i o jazykové bariéře, která se příchodem zahraniční posily v juniorce vytvořila.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Jak hodnotíš odehrané přípravné zápasy juniorky?

První dva zápasy proti Kladnu a Litoměřicím jsme se teprve rozjížděli a moc se nám nevyvedly a taky jsme prohráli. Ve třetím zápase proti Litoměřicím už to bylo o něco lepší a také jsme vyhráli na nájezdy a ve výhře jsme pokračovali proti Mostu a Kladnu. Ty dva zápasy se nám už vyvedly, ale pořád máme hodně na čem pracovat.

Jaká nálada aktuálně panuje v týmu?

Nálada v týmu je dobrá, jsme dobrý kolektiv.

V týmu se objevil Ital Mirko Pipitone. Jak jste s ním komunikovali?

Mirko byl u nás asi 14 dní, teď už s námi netrénuje. Vzali jsme ho mezi sebe. Jediné, co tak uměl, bylo málo anglicky, česky vůbec. Dorozumívání na ledě během hry trošku vázlo.

Loňskou sezónu patřil mezi opory brankář Novák. Letos o post jedničky bojuje Burkovec a Kácha. Budou brankáři silná stránka týmu?

Oba naši brankáři chytají výborně, určitě se na ně v sezóně můžeme spolehnout. V přípravných zápasech se uvidí, kdo udělá na trenéry větší dojem a bude hájit post jedničky.

V zápase v Mostě jsi vstřelil dvě branky, jak k nim došlo?

Před prvním gólem jsme bojovali s Danem Řídelem o puk v rohu. Poté se Danovi podařilo vyšťourat puk, tak jsem s ním vybruslil a kličkou do bekhendu skóroval. Na druhý jsem dostal krásnou nahrávku od Honzy Vondráčka, a pak už nebyl problém gólmana Mostu překonat.

Jaké jsou cíle pro sezónu?

Největším cílem pro sezónu je dostat se znovu do baráže o extraligu, ale to máme ještě hodně daleko před sebou. Budu se snažit našemu týmu co nejvíce pomoci svojí hrou.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

7. třída: Ústí nestačilo na PZ Kladno

Kladno - Ústecká sedmá třída ve víkendovém zápase nestačila na svého soupeře. Týmu PZ Kladno... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv