CHA Liga: SK HS Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 22. 2. 2020 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Žďár nad Sázavou 21. 2. 2020 od 18:45 hod.
Reakce na článek v Ústeckém deníku
07.12.2019 | Klub

Reakce na článek v Ústeckém deníku

Vážení hokejoví fanoušci,

jsem nucen se ostře ohradit proti článku v Ústeckém deníku „Kam kráčíš, Slovane? Hokeji v Ústí hrozí další pád.“ Článek vaří z vody a hledá senzaci tam, kde není.

Zaprvé, mě velice mrzí účelově připravená citace Milana Antoše, která je vytáhnutá z rozhovoru z 6.7.2019. Zmiňuje to, že se od klubu odtrhlo město. S tím naprosto nesouhlasím, město je naším největším partnerem a podpory města si velice vážíme. Potvrzuje to i fakt, že podpora pro náš klub je výrazná i v návrhu města pro rok 2020.

Za druhé, článek uvádí: "...každoroční boj o nejvyšší soutěž táhl. Současná realita? Listopadový duel s Kadaní sledovalo 516 diváků, na Prostějov jich dorazilo 416. Proč autor neuvede další utkání v řadě, kde utkání s Litoměřicemi sledovalo 1124 diváků. Odpověď je jednoduchá - protože se to do tendenčního pohledu nehodilo.

Za třetí, autor si pokládá otázku „Co bude s ústeckým hokejem dál?“ a navozuje velmi chmurnou náladu včetně prodání licence. Mohu ujistit fanoušky, že černé scénáře jsou nyní rozhodně předčasné. Ubezpečuji, že letošní sezóna je finančně pokrytá a trenéři a současný kádr se popere o vylepšení sezóny, současné poslední výsledky mě nabádají k optimismu.

Za čtvrté, autor uvádí: „Slovan sice uzavřel spolupráci s Kladnem, které vlastní Jaromír Jágr, ale posun to nepřináší. Hráči – vesměs mladí – se pod rukama trenérů střídají. Vztah k ústeckému hokeji nemají téměř žádný.“. Vážený pane Pechánku, jak to víte? Já s těmi hráči mluvím a jsem si jist, že hráči jako Brízgala, Kružík, O. Bláha, Veber, Műller si šance ve Slovanu váží a hrají za Slovan rádi.

Po sezóně jsem připraven nabídnout mou funkci k dispozici, jelikož bych nerad případně bránil eventuální diskuzi o další budoucnosti Slovanu. Ale tu budoucnost může tvořit i kdokoliv z Vás. I já jako jeden ze společníků mohu ubezpečit, že jsme otevřená společnost a nebráníme se ke vstupu do klubu kohokoliv, kdo klub chce vést, či ho jiným způsobem podporovat. Ani já, ani Vlamír Evan jsme na svých funkcích nikdy nelpěli. Proto neviďme budoucnost Slovanu pesimisticky, v rukou jí máme my všichni, komu Slovan leží v srdci.

Ještě se vrátím k osobě Vladimíra Evana. Je to člověk, který měl klíčovou roli při záchraně klubu před 5 lety a stál v pozadí úspěchu při postupu Slovanu do semifinále v roce 2015/2016. Patří mu především velké poděkování za vše, co pro Slovan udělal. Závěrem bych chtěl uvést, že ústup z předních příček soutěže v posledních 3 letech je způsoben tím, že Slovanu chybí generální sponzor a tím naplnění odpovídajícího finančního rozpočtu. Po odchodu Palírny U Zeleného stromu (Vodka42, Stará myslivecká, ...) se nám nového generálního sponzora nepovedlo najít. Pokud to někdo umí či dokáže, jsem okamžitě připraven mu předat svou funkci. Zároveň bych rád chtěl uvést, že z ekonomického hlediska jsme zdravou společností bez dluhů,což v dnešní době není až zas tak samozřejmé. A věřte, že likvidace dluhů z minula byl velice těžký úkol.

Ing. Jiří Zdvořáček, jednatel HC Slovan Ústí nad Labem

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Dorost: Slovan porazil Bílinu

Ú s t í n/L. - Ústecký dorost dokázal v dalším zápase porazit svého soupeře. Duel s Bílinou zvládl... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří - Venkovní zápas ústečtí dorostenci zvládli. Na ledě Klášterce dokázali vyhrát... Celý článek

9. třída: Ústí dokázalo porazit Most

Ú s t í n/L. - Ústecká devátá třída dokázala v dalším zápase porazit svého soupeře. Stejně starý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv