průměr trestných minut/zápas 12,5
góly v přesilovkách 24
góly v oslabení 2
průměrná domácí návštěvnost 1 880

První polovina základní části se dá z pohledu Ústeckých Lvů hodnotit jako úspěšná. V šestnácti utkání zvládl Slovan zvítězit během šedesáti minut. Žlutomodří nikdy v prodloužení nevyhráli ani neprohráli, zápasy, ve kterých se hrál nastavený čas, vždy došly do samostatných nájezdů. Svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše přemohli na penalty Benátky nad Jizerou, Havlíčkův Brod a Most, v jednom případě byl v této disciplíně lepší soupeř (Hradec Králové). Ve zbylých šesti případech okusili hokejisté Ústí nad Labem hořkost porážky, když v základní hrací době padli s Mladou Boleslaví (2x), Šumperkem (2x), Jihlavou a Olomoucí.

Jak napovídá statistický přehled výše, hráči Slovanu nemají první třetiny přiliš v oblibě. Negativní skóre 24:28 mluví za vše. Je otázkou, zda to je podceněním soupeře či nedůkladnou předzápasovou rozcvičkou. Nejhorší úvodní dějství sehráli Ústečtí v Olomouci (0:4). Nejlepší částí utkání bývá pro Lvy druhá třetina, ve které nastříleli svým sokům devětadvacet branek a pouze třináct jich inkasovali. Nejlepší prostřední dvacetiminutovka byla k vidění v duelu s Pískem (3:0).

Hokejisté z krajské metropole Ústeckého kraje ztratili ve Zlatopramen Areně dosud jedenáct bodů, což je řadí v tabulce domácích zápasů na čtvrtou příčku. Dalších dvanáct bodů zůstalo na ledových plochách soupeřů, v tabulce venkovních utkání je Slovan druhý.

Nejlepším střelcem i nahravačem a tudíž i nejproduktivnějším hráčem je se třiceti šesti kanadskými body kapitán Jaroslav Roubík. Co se trestů týká, průměrně mají Lvi na zápas dvanáct a půl trestných minut, což odpovídá přibližně šesti vyloučeným hráčům potrestaných menším trestem na zápas. Nejtrestanějším hráčem je Lukáš Poživil, jenž dosud inkasoval čtyřicet sedm trestných minut. Na druhou stranu je tento třicetiletý zadák nejproduktivnějším obráncem celé ligy (26 zápasů; 7+15).

Do Zlatopramen Areny si zatím nejvíce fanoušků našlo cestu na střetnutí s Mladou Boleslaví (3 255), naopak nejméně příznivců dorazilo na souboj s Berounem (1 087).

• Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

• Armén Mikael Agateljan své sliby nenaplnil, ale ústecký hokej snad bude žít dál. Z bryndy se zadlužený klub pokusí vyvést nově založený spolek Slovan Ústečtí Lvi. „V této chvíli jsme jediný zájemce, kdo tady chce provozovat hokej na druholigové úrovni. Obrovským problémem jsou hokejové závazky ve výši zhruba 2,8 milionu korun. Ty musíme okamžitě uhradit a od toho se budou odvíjet další věci,“ říká předseda spolku Lukáš Vobecký.

• V sezoně 2024 – 2025 bude pokračovat 2. liga pod názvem „Slovan Ústečtí Lvi“, jehož zástupci představili svoje plány na Valné hromadě držiteli licence.