Chance Liga: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1
První polovina základní části: Lvi zaspávají začátky utkání
01.12.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

První polovina základní části: Lvi zaspávají začátky utkání

Ústí nad Labem - Všech čtrnáct prvoligových celků změřilo navzájem síly každý s každým, a to doma i venku. Ve druhé polovině základní části už půjde do tuhého. Hokejisté Písku a Berouna se budou snažit odlepit z dolních pater tabulky, aby se vyhli případné baráži, Mladá Boleslav naopak bude chtít udržet své prvenství. Velký boj bude také o první osmičku, která zaručuje postup do play-off. Podívejme se společně, jak se v úvodních šestadvaceti kolech vedlo Ústeckým Lvům.

Údaje v první polovině základní části 2012/2013

celková bilance
16-3-1-6
počet bodů v tabulce
55
skóre
93:66
umístění v tabulce
3.
skóre prvních třetin
24:28
skóre druhých třetin
29:13
skóre třetích třetin
37:22
střely na branku
990:714
průměrná úspěšnost střelby
9,39 %
průměrná úspěšnost střelby soupeřů
9,24 %
utkání bez vstřelené branky 0
utkání se shut-outem 0
nejvyšší výhra 7:2 (IHC Písek)
nejvyšší prohra 1:5 (HC Olomouc)
nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (16+20) - 36 b.
průměr vstřelených branek 3,58
průměr inkasovaných branek 2,54
průměr trestných minut/zápas 12,5
góly v přesilovkách 24
góly v oslabení 2
průměrná domácí návštěvnost 1 880

První polovina základní části se dá z pohledu Ústeckých Lvů hodnotit jako úspěšná. V šestnácti utkání zvládl Slovan zvítězit během šedesáti minut. Žlutomodří nikdy v prodloužení nevyhráli ani neprohráli, zápasy, ve kterých se hrál nastavený čas, vždy došly do samostatných nájezdů. Svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše přemohli na penalty Benátky nad Jizerou, Havlíčkův Brod a Most, v jednom případě byl v této disciplíně lepší soupeř (Hradec Králové). Ve zbylých šesti případech okusili hokejisté Ústí nad Labem hořkost porážky, když v základní hrací době padli s Mladou Boleslaví (2x), Šumperkem (2x), Jihlavou a Olomoucí.

Jak napovídá statistický přehled výše, hráči Slovanu nemají první třetiny přiliš v oblibě. Negativní skóre 24:28 mluví za vše. Je otázkou, zda to je podceněním soupeře či nedůkladnou předzápasovou rozcvičkou. Nejhorší úvodní dějství sehráli Ústečtí v Olomouci (0:4). Nejlepší částí utkání bývá pro Lvy druhá třetina, ve které nastříleli svým sokům devětadvacet branek a pouze třináct jich inkasovali. Nejlepší prostřední dvacetiminutovka byla k vidění v duelu s Pískem (3:0).

Hokejisté z krajské metropole Ústeckého kraje ztratili ve Zlatopramen Areně dosud jedenáct bodů, což je řadí v tabulce domácích zápasů na čtvrtou příčku. Dalších dvanáct bodů zůstalo na ledových plochách soupeřů, v tabulce venkovních utkání je Slovan druhý.

Nejlepším střelcem i nahravačem a tudíž i nejproduktivnějším hráčem je se třiceti šesti kanadskými body kapitán Jaroslav Roubík. Co se trestů týká, průměrně mají Lvi na zápas dvanáct a půl trestných minut, což odpovídá přibližně šesti vyloučeným hráčům potrestaných menším trestem na zápas. Nejtrestanějším hráčem je Lukáš Poživil, jenž dosud inkasoval čtyřicet sedm trestných minut. Na druhou stranu je tento třicetiletý zadák nejproduktivnějším obráncem celé ligy (26 zápasů; 7+15).

Do Zlatopramen Areny si zatím nejvíce fanoušků našlo cestu na střetnutí s Mladou Boleslaví (3 255), naopak nejméně příznivců dorazilo na souboj s Berounem (1 087).

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan tahal za kratší konec, z Třebíče jede bez bodů

T ř e b í č - Na dobrý domácí výkon proti Jihlavě Slovan dnes nenavázal, v utkání proti Třebíči byl... Celý článek

PREVIEW: Slovan čeká cesta na Vysočinu, utká se s Horáckou Slavií Třebíč

Ú s t í n/L. – V rámci jedenadvacátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek do Třebíče. Slovan má... Celý článek

Petr Hamalčík: Věřil jsem, že ten bod navíc uděláme

Ú s t í n/L. - Dlouhý středeční večer prožili aktéři utkání 20. kola mezi domácím Slovanem a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv