PŘÍP: HC Slovan Ústí nad Labem - SC Kolín 1:3
Představujeme mladé pušky: Jevgenij Pika
24.07.2020 | Daniel Tichý
Autor fotografie: Jiří Cícha

Představujeme mladé pušky: Jevgenij Pika

Ú s t í n/L. - Dalším mladým hráčem, který se v příští sezoně objeví v ústeckém dresu je Jevgenij Pika. Dvacetiletý obránce, který největší část své hokejové kariéry strávil v pražské Spartě, kde nastupoval za místní juniorku a minulou sezónu dokonce oblékal dres lotyšského týmu HK Riga, která působí v MHL (ruská juniorská liga). My mu přejeme hodně štěstí a úspěšnou sezonu.

Jevgeniji vítejte ve Slovanu, jak se zrodila možnost začít novou sezonu právě v Ústí nad Labem?
Já jsem skončil sezónu v MHL v ruské lize a to je juniorka, takže jsem tam už nemohl hrát. Navíc už jsem nechtěl pokračovat v cizině, chtěl jsme zpátky do Čech a v Ústí jsem dostal nabídku. Byl jsem rád za nabídku, jelikož hrát napoprvé dospělou soutěž a hned Chance Ligu je super.

Jakou jste měl letní přípravu a jak se cítíte fyzicky připraven na novou sezonu?
S klukama z bývalého týmu ze Sparty jsme trénovali celé léto v posilovně, takže si myslím, že mám formu v pořádku. Byl jsem i s pár NHL hráči na ledě, takže si myslím, že to půjde.

Máte za sebou první trénink na ledě, jak jste si ho užil?
Tak to tempo jak říkal i trenér nebylo stoprocentní, bylo to takové, že jsme se do toho dostávali, ale i tak bylo úžasný, kluci makali a střely lítaly. Nebylo to ještě ono, ale v dalších tréninkách to bude určitě perfektní.

Co od angažmá ve Slovanu očekáváte?
Určitě bojovat o play off, to je cíl a uvidíme, jak se to bude vyvíjet, doufám, že jen dobře a že budou přicházet výhry.

V minulé sezóně jste působil v MHL (Ruská juniorská liga) v čem je tato liga jiná oproti naší juniorské soutěži, nebo celkově oproti českému hokeji?
Oproti české juniorce je to trošku lepší úroveň, jelikož je to tam hodně propojené s KHL, takže v každém týmu je obrovská konkurence. Je tam třeba 50 hráčů, z toho 10 hraje v KHL, takže kluci tam makají a dřou aby dostali šanci. Zase musím uznat, že ta profesionalita je tam trošku větší, než v českých ligách. Všichni tam od doktorů po kustody jsou fakt zaměřený stoprocentně jen na ten hokej, protože když jsem hrál ještě juniorku v Česku, tak hodně kluků dělalo ještě školu a to je těžký skloubit s tím hokejem. Tam v podstatě nikdo nestuduje a všichni hrají jen hokej.

V Ústí nad Labem se letos skládá mladý kádr, znáte někoho v současném kádru už z dřívějška?
Tak znám Bláhu, s ním jsem kamarád. Potom jsem hrál s Maršim (Petr Maršoun) ve Spartě, hrál jsem i s gólmanem Hamalčíkem, potom ještě Tláču (Jan Tlačil) a to je asi vše. Zatím všechny poznávám.

V dospělém hokeji toho zatím moc odehráno nemáte, těšíte se na tu změnu z juniorského hokeje?
Určitě se teším, konečně velký hokej tak uvidíme, jak to půjde.

Statistiky Jevgenije Piki

 
 
Aktuálně na webu

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

Slovan v prvním přípravném zápase nestačil na Kolín

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v prvním přípravném zápase přivítali na svém ledě Kolín. Slovan se... Celý článek

Do Ústí míří Kolínští kozlové

Ú s t í n/L. – Plánovaný zápas s Kladnem se musel zrušit kvůli pozitivnímu nálezu onemocnění... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv