CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 2:4 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Na Lvy čeká posílená Olomouc
18.09.2009 | Vít Čepický

Na Lvy čeká posílená Olomouc

Ú s t í n/L. - Přestože Slovan v domácím utkání s Kadaní nemohl přes řadu šancí nalézt střeleckou pohodu, možnost reparátu má již v sobotu 19. září, kdy zajíždí na led silné Olomouce. Utkání započne v 17:00, samozřejmostí je podrobný online přenos.

Zápas plný spálených šancí byl ten první a zatím poslední, který měli fanoušci Lvů možnost shlédnout na svém domácím stadionu. Kadaň by nebyla vážnějším soupeřem, kdyby se brankář Jarina nedohodl před zápasem se Štěstěnou. Utkání tak bylo nakonec překvapivě dramatické, naštěstí domácí výhru vydolovali alespoň v prodloužení. Jistě se budou Ústečtí chtít v koncovce zlepšit už v následujícím zápase s Olomoucí. Nebudou to ale mít jednoduché. Hanácký tým před sezonou dokázal posílit a poohlíží se po horních pozicích v prvoligové tabulce.

Olomouc tak bude chtít jistě uspět. Obzvlášť před domácím publikem a s přihlédnutím k faktu, že se Slovanem dokázala vyhrát naposled před čtyřmi lety - bez dvou dnů přesně. Lvy tak nečeká vůbec nic lehkého. V uplynulých kolech Mora vyhrála oba zápasy. Nejdříve si doma poradila s nebezpečným Vrchlabím 3:1, ve druhém kole se pak vydala za prvním letošním soupeřem žlutomodrých - do Berouna. A zde opět dokázala zvítězit stejným výsledkem.

Co se týče přípravy, v té olomoučtí hokejisté nastoupili ke slušným dvanácti zápasům. Podařilo se jim sedmkrát vyhrát, pětkrát prohrát. Narozdíl od Ústí se ale neutkali s žádným extraligovým celkem, pokud tedy nepočítáme brněnskou Kometu, které podlehli hned v prvním přípravném zápase 1:3. Soupeřem jim tedy byly převážně prvoligové celky, nepočítáme-li hokejově lehce exotické Poláky z Czarne Jastrzębie (5:1 pro Olomouc), slovenskou Skalici (venkovní prohra 2:5), porazili i francouzského mistra z Grenoblu (4:1).

Co se změn v kádru Hanáků týká, příchody a odchody hráčů jsou co do počtu vyrovnané. Do jiných celků zamířil například Petr Sakrajda, bude vypomáhat Vsetínu. Radim Ostrčil se bude snažit své hokejové kvality uplatňovat v dresu Třebíče. Žádnému fanouškovi Lvů pak jistě neuniklo, že dres ústecký vyměnil právě za olomoucký obránce Ondřej Kříž.

Jak již bylo naznačeno, Olomouc před sezonou poměrně slušně posílila, ač většina hráčů přišla pouze na hostování. Z Mory si totiž udělala menší farmu čerstvě extraligová Kometa, odkud přišel například Petr Polodna, Martin Zábranský, Michal Černý či Petr Haluza. Jednou z mála výjimek v příchodech je pak Radim Kucharczyk, který ze Znojma zamířil do Olomouce nastálo.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

Po těsné porážce s Pískem si Junioři došli opět pro vítězství

Ú s t í n/L. - Junioři vstoupili do nedělního utkání se Žďárem nad Sázavou na jedničku. Z první... Celý článek

Druhou čtvrtinu načneme doma proti sešívaným

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájí Slovan na domácím ledě proti pražské Slavii. Sešívané jsme... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv