Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté míří do Benátek nad Jizerou. V sobotu 2. listopadu se utkají se středočeským klubem. Začátek zápasu je naplánován již na 16:30 hodin. V posledním vzájemném měření sil byli lepší hokejisté Slovanu, kteří bílomodré porazili 5:3. Celek Benátek je aktuálně na posledním místě prvoligové tabulky.

• Litoměřice - Benátky 1:4

Hokejisté od Jizery jsou po sedmnácti odehraných kolech na posledním, tedy čtrnáctém místě. Na svém kontě mají patnáct bodů. Benátečtí třikrát porazili soupeře v základní hrací době. Jedenkrát vyhráli po prodloužení a jedenkrát rozhodovaly o úspěchu samostatné nájezdy. Bílomodří zaznamenali deset proher po šedesáti minutách hry. Jedenkrát padli v prodloužení a jedenkrát jim nevyšly penalty. Nejvyšší prohru utrpěli svěřenci trenéra Pešána proti Šumperku, kterému podlehli poměrem 3:9. Naopak nejvyšší výhru 4:1 si připsali proti Mostu a Litoměřicím.

• Asistenti: Vladimír Čermák, Antonín Nečas

Nejproduktivnějším hokejistou modrobílých je útočník Josef Skořepa (5+5), který má na svém kontě deset kanadských bodů. Devět bodů, za sedm gólů a dvě asistence získal Jan Plodek. O pomyslné třetí místo se dělí forwardi Vít Jonák (5+3) a Tomáš Klimt (3+5), kteří mají shodně po osmi bodech. Nejčastějším autorem gólů je Jan Plodek, který překonal brankáře hostí sedmkrát. Druhými nejlepšími střelci jsou Josef Skořepa a Vít Jonák, kteří se trefili pětkrát. Bronzová příčka náleží Tomáši Klimtovi, jenž se gólově prosadil třikrát. Nejšikovnějším asistentem je Josef Skořepa a Tomáš Klimt, kteří pětkrát nahrávali na gól. Michal Bárta, Jiří Říha a Dalibor Bortňák byli úspěšní ve čtyřech případech a třikrát se do statistik zapsali jako asistenti Vít Jonák,Jaroslav Vlach, Lukáš Krejčík, Antonín Dušek, Daniel Skalický, Ondřej Vitásek a Ján Niko. Nejvytíženějším gólmanem Benátek je Adam Trenčan, který dostal příležitost v šesti duelech. Jeho úspěšnost je 89,77% a průměrně obdrží 3,21 gólů za zápas. Pětkrát se do brány postavili Jakub Jelínek a Jiří Stejskal. Prvně jmenovaný průměrně inkasuje 3,67 branek v jednom utkání a jeho úspěšnost je 86,81%. Statistiky Jiřího Stejskala vykazují úspěšnost 83,15% a průměrný počet 4,76 gólů v utkání.

Vzájemná střetnutí Benátek a Lvů v loňské sezóně

Obě mužstva se spolu utkala celkem čtyřikrát. První vzájemné střetnutí se hrálo na ledě Zlatopramen Areny a šelmy vyhrály 4:3 po samostatných nájezdech. Žlutomodří se ujali vedení, ale hosté ve 42. minutě vyrovnali. Poté ještě další dvě branky přídali a získali dvoubrankový náskok. Hráčům Slovanu se podařilo zanedlouho vyrovnat a utkání dospělo do prodloužení. To ale nebylo využito a na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch uspěli Severočeši a dva body za výhru po penaltách zůstali v krajském městě. Ke druhému duelu cestovali Krušnohorci do středních Čech. V tomto zápase si modrožlutí vytvořili dvoubrankový náskok. Benátky sice snížili na rozdíl jediné branky, ale Ústečané přidali další gól. Hokejisté od Jizery minutu před koncem ještě korigovali, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Tři body za vítězství 3:2 tak putovaly do Ústí. Třetí souboj se konal na severu Čech a v tomto zápase padl pouze jediný gól. O ten se postaral hostující Skořepa a modrobílí tak zvítězili 1:0. Poslední měření sil proběhlo na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou. Žlutomodří získali náskok tří branek o který ale osm minut před koncem základní hrací doby přišli. Nastavený čas vítěze neurčil a rozhodovaly znovu penalty. V těch se dařilo hráčům Slovanu a ti také zvítězili 4:3 po samostaných nájezdech.

Vzájemné duely Středočechů a Ústečanů v ročníku 2013/2014

V letošní sezóně došlo k měření sil obou klubů pouze jedenkrát. První souboj se odehrál na ledě Zlatopramen Areny a tři body za výhru 5:2 získali Lvi. Úvodní branku utkání vstřelil hostující Zacha a Benátky se ujaly vedení 1:0. Druhá část už ale byla zcela v režii domácích, kteří hostům nadělili čtyři góly. Postupně se trefili Baránek, Budínský, Tůma a Přeučil. Pátou branku přidal ve třetí třetině Grin. Bílomodří ještě sedm minut před koncem zásluhou Jonáka snížili. To ale bylo z jejich strany vše a Slovan si připsal do statistik tři body.

17. kolo z pohledu obou celků

• HC Most - HC Benátky nad Jizerou 4:5 pp (1:0, 2:1, 1:3 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 8. Smolka (Tauš, Bojer), 26. Andres (Drtil, Tůma), 30. Kafan (Andres, Gerhát), 51. Smolka (Tůma) - 23. Plodek (Vlach), 42. Skořepa z ts, 52. Ulrych (Klimt, Psota), 54. Plodek (Krejčík, Vlach), 64. Vlach (Skořepa).
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Trenčan – Havlín, Niko, Ulrych, Beránek, Šimek, Vitásek, Kajínek – Kica, Dlouhý, Psota, Vařecha, Jonák, Vlach, Klimt, Plodek, Skořepa, Bittner, Bárta, Krejčík.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 4. Holomek (Roubík), 16. Tůma, 22. Budínský (Daniel Boháč, Alinč) – 12. Zeman (Čachotský, Kuřítko), 41. Kadlec (Čachotský, Kotvan).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek – K. Černý, Z. Sklenička, F. Pavlík, Holomek, Vl. Brož, Kokeš, Grin – P. Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, D. Tůma – Dostálek, Vávra, M. Hanzl.
Autor fotografie v topu: Miroslav Rosendorf

• Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

• Armén Mikael Agateljan své sliby nenaplnil, ale ústecký hokej snad bude žít dál. Z bryndy se zadlužený klub pokusí vyvést nově založený spolek Slovan Ústečtí Lvi. „V této chvíli jsme jediný zájemce, kdo tady chce provozovat hokej na druholigové úrovni. Obrovským problémem jsou hokejové závazky ve výši zhruba 2,8 milionu korun. Ty musíme okamžitě uhradit a od toho se budou odvíjet další věci,“ říká předseda spolku Lukáš Vobecký.

• V sezoně 2024 – 2025 bude pokračovat 2. liga pod názvem „Slovan Ústečtí Lvi“, jehož zástupci představili svoje plány na Valné hromadě držiteli licence.