Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Karel Klikorka hodnotí domácí utkání se Šumperkem
13.01.2021 | Daniel Tichý
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ú s t í n/L. - Po návratu z Mistrovství světa juniorů se obránce Karel Klikorka předvedl parádně. Odehrál v utkání necelých devatenáct minut a dokázal si připsat dva body za vstřelenou branku a asistenci. Ve statistice pravdy byl se třemi plusy a na soupeřova brankáře dokázal vyslat tři střely.

Gratuluji k vítězství, jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Moc děkuji. Určitě jsme moc rádi za to, že jsme zvládli zápas a dotáhli ho do vítězného konce. Každé tři body do tabulky se hodí.

Dokázal jste vstřelit branku, jak byste popsal tuto situaci?

Já jsem zavezl kotouč do útočného pásma, který jsem pak posunul po mantinelu a Matějda (Štěpán Matějček pozn. redakce) výborně podržel puk, který pak posunul na Trávu (Michal Trávníček pozn. redakce), který mě fantasticky našel před bránou.

Ve třetí třetině jste se dostal do ještě jedné velké šance, co scházelo aby puk skončil v síti?

Bohužel jsem hlavně netrefil bránu, to byl asi nejdůležitější problém celé akce.

Na přelomu roku jste se zúčastnil mistrovství světa juniorů, jak jste si to užil?

Mistrovství světa mi co se týče hry a dalších aspektů některých hráčů z jiných týmů otevřelo pořádně oči, vím na čem zapracovat a čemu se věnovat.

Kde vidíte hlavní problém, že vaše cesta skončila už ve čtvrtfinále?

Bohužel jsme nedokázali vstřelit branku v utkání proti favorizované Kanadě. Bojovali jsme, ale bohužel to nestačilo.

Příští utkání vás na domácím ledě čeká Jihlava, jaký bude hlavní klíč k úspěchu?

Určitě hrát výborně z obrany a podat týmový výkon. Nějaká ta branka tam určitě padne a hlavně se chceme porvat o každý cenný bod.