Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 27. 2. 2021 od 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Hovorka: Slova Volkeho mě urazila
02.12.2010 | Zdeněk Kamínek ml.

Hovorka: Slova Volkeho mě urazila

Ústí nad Labem - Třetí pravé křídlo nastupující pravidelně s Martinem Šagátem na centru a s Davidem Ludvíkem nalevo. Ano, řeč je o šestadvacetiletém ústeckém forvardovi Marku Hovorkovi, jenž odehrál proti nováčkovi soutěže svůj druhý zápas po zranění, kdy ho trápily vazy. V derby se výrazně podílel na první brance Lvů a z velké části i na tom, že domácí brali dva body. Od pravého mantinelu nahrál šikovně Janu Klozovi, kterému nedělalo problém trefit odkrytou bránu Martina Volkeho a vyrovnat na 1:1. Společně s Jiřím Zemanem a Lukášem Poživilem má ústecká třiadevadesátka vyřízené střídavé starty za Kladno. V rozhovoru hodnotí nejen působení na Kladně.

Litoměřice jste porazili 2:1, ale s nováčkem jste se hodně trápili ...?

"Věděli jsme, že utkání nebude lehké. Derby bylo vyhecované, vrátili jsme jim zápas z Litoměřic, kde nás připravili o výhru taktéž těsně před koncem základní hrací doby a gólem v prodloužení. Dnes tomu bylo naopak."


Poslední dobou nepodáváte výkony, které se od Vás očekávají ...?

"Nehrajeme ideálně, naplno hrajeme vždy jen deset minut z celého zápasu a to je špatně. Ať už je to Chrudim nebo Litoměřice, nesmíme polevit. Tímto hokejem se neprosadíme. Musíme více bruslit a vytvořit jim nějaké úsilí."

Jak bys popsal ze svého pohledu vyrovnávací branku, na kterou jsi asistoval?

"Lukáš Poživil mi krásně nahrál na útočnou modrou a já na druhé straně zahlédl Jana Kloze, jak míří do brány. Vyslal jsem na něj křižnou přihrávku a jemu nedělalo problém usměrnit střelu mezi betony hostujícího brankáře."

Kde nastal zlom v utkání, neboť přes čtyřicet minut jste se trápili?

"Nám se začalo dařit, když nás trenér Rosol od třetí části stáhl na tři lajny. Začali jsme hrát jednoduše, všechno na doraz, tlačili jsme se do brány a gólu jsme šli naproti."

Jak bys porovnal výkony vašeho týmu doma a venku?

"Venku hrajeme uvolněněji, doma musíme vyhrát, jsme pod tlakem. Musíme do toho dát víc srdíčka, osobní obětavosti, bojovat jeden za druhého. V domácím prostředí málo střílíme, málo tomu jdeme naproti. Věřím, že se to před play-off zlepší."

Změn v kádru bylo dost. Myslíš si, že se ještě poznáváte?

"Od zápasu k zápasu se snažíme vždy něco změnit, vylepšit, aby nám to tam padalo. Hledají se různé signály, kombinace, jak by to mohlo být. Myslím, že správný čas přijde po Novém roce."

Sledujete výsledky ostatních celků, především Chomutova?

"Ano, sleduji i výsledky Jihlavy nebo Hradce Králové. My a Chomutov jsme pod velkým tlakem, protože týmy, které nastupují proti nám, mohou jedině uspět, o nic jim takřka nejde."

V ústeckém dresu jsi bodoval ve 13 zápasech pětkrát (3+2) a za sedm klání v Tisport extralize za Kladno jsi si stihl připsat dva body (jeden za gól z 18. kola proti Českým Budějovicím a jeden za asistenci z 15. kola proti Spartě). Jak jsi spokojen se svými osobními statistikami v letošním ročníku?

"Není to špatné, ale bodů nemám tolik, kolik mám vyložených šancí. Ale i kdyby se mi dařilo sebevíce, nemůžu být ani sám se sebou spokojený, pokud mužstvo nešlape. Musí bodovat a dařit se celému mužstvu."

Po první brance Ústeckých Lvů jsi začal něco křičet na bývalého ústeckého gólmana Volkeho ...?

"Ano, naštval se a přijel za mnou na modrou čáru a začal mi něco hovořit a mě to hodně urazilo. Tak jsem mu to vrátil, ale to je mezi námi."

Teď něco k tvému působení na Kladně. Jak bys ho zhodnotil?

"Byl jsem tam hodně vytěžovaný, dostával jsem hodně prostoru na ledě. Na ledě jsem nechyběl při přesilovkách, oslabení, power-play ani při prodloužení, byl jsem spokojený. Je možné, že se tam letos ještě vrátím."

Jak vnímali Středočeši odečet bodů?

"Kluci to hodně vnímali. Podle mého se zúžil boj o poslední flek, kde si to nejspíše rozdají s Mladou Boleslaví. Kladenští mají šanci, ale nebudou to mít jednoduché."

Padaly tam nějaké věty typu baráž?

"Tam se maká od zápasu k zápasu, nikdo si nechce připustit, že bude hrát o udržení v nejvyšší soutěži. Není tam ani čas na takové spekulace."

Neposílal Tě Petr Rosol se záměrem, vypozoruj tam něco ...?

"Ne, to rozhodně ne, v žádném případě." (smích)

Máte celkem nabitý týden, během osmi dnů hrajete čtyři zápasy. Berete to i jako přípravu na play-off, kde budou tyto zápřahy běžné?

"Mně to problém nedělá, jsem na to zvyklý z Kladna. Tam je jediným volným dnem středa, jinak se furt maká. Je to dobrá příprava na play-off, kam celá sezona směřuje."

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Slovan přivítá na domácím ledě HC ZUBR Přerov

Ú s t í n/L. - Ústecký tým neprohrál v základní hrací době na domácím ledě už 11 utkání! Naposledy... Celý článek

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv