OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Paráda, paráda, paráda, rozplývá se Kočí
23.12.2004 | Martin Řežábek, Tomáš Kučera

Paráda, paráda, paráda, rozplývá se Kočí

Ú s t í n/L. - Před zápasem soky dělily 4 body, teď už jen jeden. Budějovice stráví svátky na prvním místě, ale domácí kulisa pomohla Ústeckým k výhře, kterou zařídil gólem ze samostaného úniku Vávlav Kočí, jenž odehrál jedno z nejlepších utkání ve žlutomodrém dresu. K zápasu se také vyjádřil také reprezentant Radek Martínek, jenž se vrátil z Rosno Cupu.

Oba týmy hrály super hokej a Martin Štěpánek říkal, že takovej zápas dlouho neviděl, že by patřil mezi top úroveň ruské ligy. Byla to krása,“ říká Václav Kočí.
On byl katem, který zasadil soupeři vítěznou ránu, když ujel ihned po skončení svého vyloučení a sólo zakončil chladnokrevně přízemní střelou k tyči. On tam měl díru pod lapačkou, zkusil jsem to a ono to vyšlo. Ale to už je minulost,“ skromně nepřikládá své střele velkou váhu. A co říká na diváckou kulisu a atmosféru v hale, kterou navštívilo přes 6000 diváků a stadion vyprodali? Tentokrát se před svou odpovědí zhluboka nedechne a emotivně opakuje dokola jedno jediné slovo. Paráda, paráda, paráda,“ souká ze sebe se širokým úsměvem.

Ze tří vzájemných zápasů se Lvi radovali z vítězství již podruhé. Jednou pokořili Jihočechy na jejich půdě a jednou na své. V tabulce je dělí přes vánoční svátky jeden bod, pak dlouho nic a po dvaatřiceti bodech je Chomutov. O prvních dvou místech je téměř jistě rozhodnuto. V samotném zápase mohl divák sledovat extraligový hokej. Vždyť se na ledě sešlo celkem 11 bývalých nebo současných reprezentantů České republiky a postarali se o výborný hokej. “Ten rozdíl mezi první ligou a extraligou není zas tak velký. Tam jsou některý zápasy lepší, některý horší. Možná je tam trochu jinej hokej, ale stejně tak jako tady, pokud se mančaft na soupeře dobře připraví, maká a má den, může porazit kdokoliv kohokoliv,“ komentuje úroveň klání jeden z mladších stavebních kamenů ústecké obrany. A případné šance obou mužstev ve vyřazovacích bojích? “O play-off je ještě brzo mluvit, bude to děsně vyrovnaný. Jak říkám, i tam může kdokoliv porazit kohokoliv,“ dodává střelec vítězné branky, za kterou bude asi muset přihodit nějakou korunu do společné kasy.

Václav Kočí hraje ve svých pětadvaceti letech pohledný hokej, má extraligové zkušenosti a patří mezi spolehlivé hráče jednoho ze dvou nejlepších týmů první ligy. Ve 33 zápasech si připsal celkově 28 kladných bodů. Proti Budějovicím odevzdal jeden z nejlepších výkonů v dresu Lvů. “Já se snažím hrát pořád stejně a někdy se zadaří, někdy ne. Možná by to mohlo být motivací proti Budějovicím, protože jsem tam chvíli byl, ale myslím si, že ani to není důvod. Tam jsem nedostal tolik prostoru na ledě, tady cítím důvěru. A Budějkám se loni nedařilo, tady se hraje nahoře, i to ovlivňuje výkon jednotlivce,“ uzavírá Kočí.


Vraťme se na úvod ještě k reprezentační akci, z níž jste se v pondělí vrátil. Jak dopadl Rosno Cup z vašeho osobního hlesdiska?
Z mého hlediska to nebylo ani špatné, ani úplně dobré. Řekl bych, že to byl takový nějaký průměr.

Nastupoval jste v obraně s Tomášem Kaberlem, asi je zbytečné se ptát, ale jak se s ním hraje?
S ním se samozřejmě hraje perfektně. Řekli jsme si společně, co a jak budeme hrát a na ledě nám to pak výborně klapalo.

V první lize jste zvyklý trávit na ledě spoustu času, kolik jste dostal na svůj vkus prostoru na ledě v reprezentaci?
Trenéři točili poctivě osm obránců, ale já se dostal na led skutečně tak akorát. Určitě si nestěžuju.

A jak byste hodnotil výsledek turnaje z pohledu mužstva?
Tak samozřejmě to mohlo být lepší. Velká škoda je hlavně těch zápasů se Švédskem a Finskem, které jsme ztratili na konci.

Přejděme k dnešnímu utkání. Střetla se dvě mužstva z úplného čela tabulky, která všem ostatním celkům utekla o moře bodů, bylo to na ledě znát?
Určitě to bylo utkání vysoké úrovně, bohužel pro nás se špatným koncem.

V čem bylo dnes tedy Ústí lepší? Co rozhodlo o jejich dnešní výhře?
Já si myslím, že Ústí mělo mnohem lepší pohyb bez puku. Neustále se nabízeli, chtěli hrát. Měli rychlý přechod do útoku... zkrátka mi přijde, že my si pořád myslíme, že hrajeme na úzkém kluzišti, a že to na tom ledě někdy uchodíme.

Zdálo se, že dnes vašemu celku vázla rozehrávka.
Určitě. My jsme měli s rozehrávkou problémy. Vždycky jsme se zastavili za brankou, a pak jsme útočili proti zformované obraně a to je samozřejmě hrozně těžké. Bohužel nikdo nebyl schopen vzít puk a hned ho rozehrát.

Rozhodující branka padla poněkud kuriózně, možná i díky tomu, že tady na zimním stadionu není nad ledem kostka a Roman Turek tak nemohl spoluhráče upozornit na končící trest soupeře, protože neviděl, kolik zbývá do vypršení trestu.
To je pravda, ale zase na to měli dát pozor třeba hráči ze střídačky. Trochu tam zaskřípala komunikace. Je to škoda, určitě se tady dalo bodovat.

Vřelé díky za rozhovor. Krásné svátky a šťastný hokejový rok.

 
 
Aktuálně na webu

Podpořte malou Adrianku

Ú s t í n/L. - V pátek 4.června proběhlo poslední loučení s ústeckým odchovancem Markem... Celý článek

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a... Celý článek

Do Ústí přichází brankář Lukáš Cikánek

Ú s t í n/L. - Lukáš Cikánek podepsal hráčskou smlouvu s ústeckým Slovanem. „Potěšil mě zájem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv