OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Lvi mají v týmu nejlepšího útočníka i obránce ligy, brankář Orct je třetí
24.02.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Lvi mají v týmu nejlepšího útočníka i obránce ligy, brankář Orct je třetí

Ústí nad Labem - Slovan má po letošní základní části v kádru nejen nejproduktivnějšího útočníka, ale i obránce. Produktivitě hráčů
po 52 odehraných kolech dominuje forvard Jaroslav Roubík, mezi zadáky náleží prvenství ústeckému kapitánovi Janu Kloboučkovi. Co se týká gólmanské otázky, vítězem ve statistice procentuální úspěšnosti se stal Libor Kašík
z Olomouce.

Kanadské bodování v první části soutěže ovládl Jaroslav Roubík, jenž vynechal jen dvě střetnutí. Během 50 startů v dresu Ústeckých Lvů vsítil čtyřiatřicetiletý útočník dvacet šest branek, k nimž si připsal dvaatřicet gólových asistencí. Bilance bývalého královehradeckého hokejisty činila v základní části 58 kanadských bodů, tzn. v průměru 1,16 bodu na zápas. Interview naleznete zde.

V těsném závěsu obsadil druhou pozici Lukáš Král z Benátek nad Jizerou, který nastřádal během 51 utkání o bod méně (20+37). Až třetí a čtvrté místo náleží Pirátům z Chomutova. Na pomyslnou bednu by se ještě vešel Milan Kraft (50 zápasů; 23+33) a "bramborovou" medaili by za své počínání ve všech utkáních základní části obdržel David Hruška (52 zápasů; 27+28).

Nejlepším bekem, co se týká nasbíraných kanadských bodů, je hráč z Ústí nad Labem, jenž pravidelně nastupuje s "C" na hrudi. Jan Klobouček dokázal získat během letošních jednapadesáti startů v I. hokejové lize ČR rovných čtyřicet kanadských bodů, a to za deset přesných zásahů a třicet gólových asistencí. Mezi všemi hráči soutěže patří pátečnímu oslavenci v pořadí patnáctá pozice. Bilance Kloboučka je 0,78 bodu/zápas. Hodnocení základní části očima Kloboučka naleznete zde.

Vůdce Jana Kloboučka mezi obránci pronásledoval Aleš Holík ze Šumperka. Holík má na kontě o dva body méně (51 zápas; 12+26).

Nejúspěšnějším brankářem sezóny se stal olomoucký Libor Kašík. Téměř dvacetiletý maskovaný muž Mory se za dvacet šest odchytaných střetnutí může pyšnit průměrnou procentuální úspěšností 94,47 % (1,89 gólu/zápas; 4 shut-outy). Za Liborem Kašíkem skončil nejvíce vytěžovaný gólman v základní části, kterým byl Šimon Hrubec. Hrubec, hájící brankoviště Třebíče, zasáhl do čtyřiceti devíti utkání a jak sám přiznal v rozhovoru po 52. kole (viz zde), má toho plné zuby. Jeho úspěšnost zásahů dosáhla 93,34 % (2,63 gólu/zápas; 5 shut-outů). Po skvělém výkonu ve středu, přicestuje pravděpodobně druhý nejlepší brankář v pondělí a úterý do Zlatopramen Areny znovu.

A na třetím místě skončil s procentuální úspěšností 92,91 % gólman Zdeněk Orct (1,79 gólu/zápas; 2 shut-outy).

Nejtrestanějším hráčem ligy za základní část je Marian Morava z Havlíčkova Brodu. Morava inkasoval od hlavních rozhodčích za 49 utkání 154 trestné minuty. Na druhé pozici se usadil z týmu Berounských Medvědů Jaroslav Nedvěd (119 TM).

Svého zástupce mají Lvi v této nelichotivé statistice na šestém místě, nejtrestanějším hokejistou Slovanu je kapitán Jan Klobouček (87 TM).

 
 
Aktuálně na webu

Přihlášení na HSM 2021

Ú s t í n/L. - Po několika měsících usilovné práce a příprav, je to tady. Máme pro Vás online... Celý článek

Letošní sezóna bude těžká, ale opět se chceme poprat o play-off, říká trenér Mach

Ú s t í n/L. - Před novou sezónou jsme vyzpovídali trenéra týmu Miroslava Macha. Po krátkém shrnutí... Celý článek

David Tůma bude opět hájit barvy Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec David Tůma podepsal se Slovanem roční smlouvu. „Právě nabídka... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv