CHA Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 23.10.2019 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Zklamaný Klobouček po derby: Problémem je obranná hra
18.10.2009 | Martin Pešout

Zklamaný Klobouček po derby: Problémem je obranná hra

Ú s t í n/L. - Značně rozhořčen se o své zápasové dojmy dělil kapitán Ústeckých Lvů Jan Klobouček. Jeho tým v ostře sledovaném derby v Chomutově selhal. „Tuhle prohru jsme potřebovali, protože takhle špatně hrajeme prakticky celou sezónu,“ soptil kapitán.

Tenhle zápas se nepovedl. A jen díky lepší třetí třetině se Slovan zachránil ještě od větší pohromy. „Rychle na to zapomenout? Ani ne. Takovou prohru jsme potřebovali, takhle špatně hrajeme prakticky celou sezónu. Protože naši gólmani nás podrželi, se dosud nenašel tým, který by nás takhle vyučil,“ hřímal bez obalu Klobouček.

V čem domácí předčili žlutomodré hráče? „Nebyli lepší. Zato však vyspělejší a věděli, co mají hrát. Byli zatažení a dostávali se do brejků. Často nás přečíslili, jezdili dva nebo tři na jednoho,“ popisoval.

„O naší hře se neustále bavíme, ale protože jsme zatím vyhrávali, tak jsme neplnili dané pokyny. Na ledě pak předvádíme něco jiného. Nyní jsme inkasovali těžký direkt a musíme se z něj poučit,“ nabádal.

To, co se dělo ve druhé třetině, Slovan už dlouho nepamatuje. Zatímco po první dvacetiminutovce byl zápas ještě otevřený, druhá nabídla z ústeckého pohledu doslova hororový scénář. „Bouřka v kabině? Nejdříve jsme my hráči zuřili sami na sebe. Poté si své řekl trenér. Klidem zrovna nehýřil. Není se však co divit, byl to obraz naší hry.“

Ve třetí části se Lvi zvedli a výsledek utkání alespoň zkorigovali. „Poslední třetina byla náznakem toho, že když budeme hrát zezadu a nebudeme chtít dát každý 20 gólů, že to konečně půjde. Na druhou stranu Chomutov už měl dostatečný náskok. Už nebyl tak aktivní jako v předešlých dvou třetinách,“ všiml si Klobouček.

Podle Kloboučka je problém Ústeckých Lvů jasný. „Naše obranná hra nefunguje. Nepomáháme si, nepokrýváme si hráče, všichni koukáme na puk,“ vysvětluje.

Porážka prý s týmem nezamává. „Nic s námi neudělá. Je to sport. Prostě jsme prohráli. To, že jsme nehráli kompletní, nemělo žádný vliv,“ narážel na fakt, že se Lvi museli obejít bez čtveřice útočníků.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Překvapí také Slovan jihlavskou Duklu?

Ú s t í n/L. - Sled utkání Chance ligy je opravdu neúprosný a po jednom dni odpočinku, po utkání s... Celý článek

V první třetině jsme urazili hokejového boha, říká Ondřej Smetana

Ú s t í n/L. - Po porážce s pražskou Slavií zhodnotil utkání ústecký obránce Ondřej Smetana, který... Celý článek

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv