Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Róbert Liščák: Udělat poslední krok je vždy nejtěžší
24.03.2007 | Marcel Voneš

Róbert Liščák: Udělat poslední krok je vždy nejtěžší

Ú s t í n/L. - Róbert Liščák se stal prvním střelcem čtvrtého zápasu proti Jihlavě. Většina ústeckých fanoušků tuto trefu neviděla, protože oba autobusy, které se vydaly hokejisty podpořit, byly v tu chvíli ještě pár kilometrů před Jihlavou. Gól ze sedmé minuty byl po závěrečné siréně i gólem vítězným a postupovým, protože nikdo z jihlavských střelců ústeckého gólmana v pátek nepřekonal. Lvi tak postoupili do semifinálových bojů v nejkratším možném čase.

Dal jsi dnes první gól, který se nakonec ukázal jako vítězný. Jak bys popsal tu situaci?

Tam mi šel výborně na pomoc do rohu Tomáš Micka, puk jsme si vyměnili, obránci na chvíli zaspali, Tomáš mě tam našel volného a já už byl sám před gólmanem.

Jak bylo těžké udělat ten poslední krok k ukončení série?

Tak určitě udělat ten poslední krok je vždy nejtěžší. Museli jsme mít v hlavách to, abychom si nemysleli, že už tu sérii máme vyhranou. Museli jsme ten zápas vyhrát, dotáhnout to do konce. Každý do toho šel s tím, jako by to bylo 0:0.

Jakým byla Dukla soupeřem? Podle výsledku série by se dalo říci, že snadným, ale zas tak jednoduché to nebylo...

Určitě bych neřekl, že to byl lehký soupeř. První zápas jsme vyhráli až v prodloužení a i ten druhý byl dlouho nerozhodnutý. Myslím si, že odehráli výbornou sérii. Mají zkušené a kvalitní hráče, hodně je podržel i brankář. My jsme měli čtyři vyrovnané lajny, z nichž vždy jedna zabrala a v tom podle mě za námi zaostávali.

Teď vás čeká týden pauza. Je to plus nebo byste radši hráli?

Uvidíme v další sérii, jestli nám to pomůže nebo budeme ospalí. Někdy je lepší jít jeden zápas za druhým a dostat se do toho tempa. Zvykne si, že má dva dny zápas a dva dny volno. a tak to pokračuje. Snad se zregenerujeme, máme tam nějaká malá zranění. Dáme se do kupy a uvidíme.

Bude čas na nějakou malou oslavu?

Myslím si, že ne. Dáme si maximálně nějaké to pivko, ale zítra ráno už máme trénink. Pak budeme mít dva dny volno, takže odjedeme domů a v úterý se sejdeme znovu. To už nebude čas na nějaké oslavy, až po sezóně.

Děkuji za rozhovor a ať se dál daří!

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv