Ústí nad Labem - Je to něco málo přes dva roky, co Jaroslav Roubík a Martin Volke sehráli parádní exhibici k ukončení svých profesionálních kariér. Nyní se však oba ústečtí srdcaři vrací na led, aby vrátili ústecký hokej, tam, kam patří. Jaroslav Roubík toho dokázal v hokeji mnohé, zlomil několik rekordů, nicméně jeho velkou motivací je společně s fanoušky právě vytáhnout Slovan opět nahoru. Co dále prozradila po oznámení návratu na led legendární jedenačtyřicítka se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Jardo, oficiálně jste podepsal smlouvu na následující sezonu, vracíte se zpět na led. Jaké u Vás převládají bezprostřední pocity?


Pocity jsou kladné. Hokej mě hodně bavil a baví dále, proto jsem do toho také šel. Cítím se dobře, nic mě netrápí zdravotně. Mám chuť trénovat, což je dobře. Chci pomoci Slovanu dostat se zpátky. Zda to vyjde, nebo nevyjde, uvidíme. Sice je to druhá liga, ale soutěž je to těžká. Spoustu kvalitních týmů, hráčů. To jsme viděli i v minulé sezoně, například Tábor, nebo teď přibylo Znojmo. Zároveň bych chtěl i dále předávat zkušenosti mladším hokejistům.

Co finálně nakonec rozhodlo o tom, že chcete pomoci Slovanu zpět na ledové ploše? Nebo jste svůj návrat inicioval i Vy sám?

Seděli jsme společně se sportovním úsekem po sezoně a hned přišel takový nápad, jestli bych chtěl znovu hrát. Rozmýšlel jsem se chvíli a dospěl jsem k tomu, že to ještě zkusím. Chci být týmu hlavně prospěšný. Střílet a připravovat stále branky.

Jakou plánujete přípravu přes léto? Jsou nějaké sporty, které v přípravě preferujete?

Vrátím se k přípravě, kterou jsem praktikoval nějakých pětadvacet let. Nebude to samozřejmě takový trénink, jako když mi bylo 25 let. Je potřeba to uzpůsobit věku a tělu. Hlavně se chci připravit tak, abych byl na září připraven. Chodím posilovat, na brusle, občas si zahraji tenis.

Je to přes dva roky, co jste se loučil povedenou exhibicí. Jak moc Vám hokej z pozice hráče chyběl?

Nejvíc mi chybělo to dávání branek. Ale tím, že jsem chodil s kluky na led a zůstával i nějaký čas po tréninku, tak jsme zkoušeli nějakou střelbu a pořád jsem byl v kontaktu s pukem.

Udržoval jste se od svého konce profesionální kariéry v určité fyzické kondici, případně i s kluky na ledě, jestli jste si občas zahrál báčko nebo na dvě?

Když bylo potřeba tak jsem právě zůstal s kluky na ledě, zahrál si bago, případně i na dvě, když nás bylo málo. Ale samozřejmě něco jiného je ostrý zápas.

Druhou ligu jste si zahrál v osmnácti za Neratovice, nicméně druhá liga je teď asi úplně jiná soutěž, než bývala.

To máte pravdu. De facto, co platilo v první lize před deseti lety, tak teď je ve druhé lize. Hodně se to zkvalitnilo. Ve druhé lize je nyní více peněz, více kvalitních hráčů a spousta týmů chce postoupit nahoru. Chance liga je však opět zase trochu dále.

Ve druhé lize bude letos právě spousta ambiciózních týmů, hráčů, derby. To je pro fanoušky slušné lákadlo?

2. liga bude pravděpodobně hodně kvalitní a věřím, že budeme vyhrávat. Už jen regionální derby s Mostem, Chomutovem, Děčínem určitě fanoušky přiláká.

Splnil jste si v kariéře mnohé, zlomil několik rekordů. Jaká bude Vaše motivace pro příští druholigovou sezonu?

Motivace bude určitě veliká, jelikož chceme být ambiciózním týmem a přeji si, aby ústečáci chodili na hokej, který je bude bavit a vnímali ho pozitivně. Bavil jsem se o tom i s Vlčákem (Martin Volke - pozn. redakce) a chtěli bychom opět Slovanu pomoci tam, kam dlouhodobě patří.


Vracíte se na led. Každopádně budete se angažovat i nadále ve Slovanu v jiné funkci?

Ano, vzhledem k možnostem klubu se zapojím i do trénování mládeže, na což se moc těším. Přeji si, aby měly děti radost z trénování, aby hrály hokej s úsměvem a v budoucnu chtěly hrát právě za Slovan.

Podílíte se i Vy na skladbě kádru pro příští sezonu, případně máte nějaké přání, jaké hráče byste si k sobě představoval?

Už při jednání o mé smlouvě jsme samozřejmě s trenéry diskutovali o složení týmu na příští sezónu. Vedení Slovanu jedná se zajímavými hráči , ale už teď jsem rád, že v klubu budou pokračovat Lukáš Cikánek, Martin Volke, Jakub Trefný nebo Martin Tůma.

Co byste na závěr vzkázal fanouškům Slovanu, kteří byli z Vašeho návratu samozřejmě nadšení. Budeme je ve druhé lize rozhodně potřebovat.

Určitě, hokej se hraje hlavně pro fanoušky a věřím, že nás budou podporovat i ve 2. lize, jelikož jsou pro nás důležití a ve spojení s nimi můžeme uspět.Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - 2. liga 2023/2024 již zná svůj jízdní řád první fáze základní části. V té se odehraje celkem 30. kol. Slovan začíná sezonu dvěma domácími zápasy. Zaškrtnout si můžete v kalendáři sobotu 23.9.2023, kdy Slovan zahájí sezónu domácím utkáním s Chebem. Hned poté ve středu 27.9.2023 nás čeká domácí derby s Děčínem. Ve druhé fázi základní části se tabulka rozdělí na vítěze (1. - 8.) a poražené (9. - 15.) a odehraje se dalších 14. kol. Podrobný rozpis naleznete níže.

  • První červnový den proběhl v Praze aktiv druholigových klubů, na kterém se rozhodlo o podobě příštího ročníku třetí nejvyšší soutěže. Systém zůstává stejný jako v loňské sezoně, hrát se bude znovu ve dvou skupinách. Slovan bude samozřejmě opět působit ve skupině Západ, kde bude celkem 15 účastníků. Nováčkem budou v naší skupině Kralupy nad Vltavou, které si vybojovaly postup z KP. Sestoupit pak měl Hronov, ale poté, co mu Jablonec nad Nisou přenechal licenci, bude v soutěži působit i v následující sezoně 2023/24. Mezi účastníky naopak nefigurují Klatovy, které přihlášku do nového ročníku nepodaly.

  • Ústí nad Labem - Mladí hráči Slovanu 3. třídy odehráli o víkendu 28.5.2023 turnaj v pražských Letňanech. Toho se kromě dvou domácích výběrů účastnila pražská Sparta a Slavia nebo německý Norimberk. Hráči Slovanu skončili po základní skupině na 2. místě, a tak měli právo startovat ve velkém finále s pražskou Spartou. Finále skončilo po základní hrací době nerozhodně 3:3. O vítězi turnaje nakonec rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých slavila výhru 2:1 pražská Sparta.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže