Ústecké hokejisty čeká v příštím týdnu série čtyř domácích duelů v řadě. Ještě před tím však absolvují dalekou cestu k utkání na ledě druhého Tábora. V polovině prosince prohráli na stejném zimním stadionu 3:0. Uloupí dnes nějaký bod, jako tomu bylo v říjnu na domácím stadionu, kdy zvítězili v prodloužení?

Slovan se před 6. kolem nadstavby nachází na 8. místě s počtem 37 bodů. Ústí nad Labem vstoupilo do druhé časti sezóny výhrou v Letňanech. Od té doby však na výhru čeká. Nejprve prohrálo v Mostě 5:3 a v domácím prostředí nestačilo na Vrchlabí, když porážku mírnil až v posledních sekundách Anosov. Ve středu mužstvo trenéra Kanise po šedesáti minutách bralo bod za nerozhodný stav 3:3 s Děčínem. Polabské derby pak ztratilo v šestnácté sérii samostatných nájezdů a připsalo si třetí porážku v řadě.

Posledních 5 utkání Ústecký Slovan
5. kolo nadstavby - Ústecký Slovan x HC Děčín 3:3sn (1:0, 2:3, 0:0)
3. kolo nadstavby - Ústecký Slovan x HC Stadion Vrchlabí 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
2. kolo nadstavby - Mostečtí Lvi x Ústecký Slovan 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
1. kolo nadstavby - HC Letci Letňany x Ústecký Slovan 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
30. kolo - Ústecký Slovan x HC Kobra Praha 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Kanadské bodování Ústecký Slovan
1. Jan Rudovský 13+24
2. Jan Kloz 16+19
3. Martin Dubský 14+14
4. Lukáš Sýkora 9+16
5. Tomáš Bernat 7+12

Tým HC Tábor je aktuálně na 2. místě tabulky. Na kontě má 78 bodů. Na vedoucí Chomutov ztrácí tři body, ale mají o odehrané utkání více. Kohouti vstoupili do nadstavby velmi dobře, když první tři utkání dokázali vyhrát. Nejcennější skalp získali hned v prvním kole, když z ledu Pirátů Chomutov přivezli tři body za výhru 2:0. V posledních duelech se však Táboru nedaří. Po těsné porážce v Děčíně, přišla další ve středu na ledě Příbrami.

Posledních 5 zápasů HC Děčín
5. kolo nadstavby - HC Příbram x HC Tábor 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
4. kolo nadstavby - HC Děčín x HC Tábor 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
3. kolo nadstavby - HC Tábor x Mostečtí Lvi 8:2 (4:0, 0:2, 4:0)
2. kolo nadstavby - HC Tábor x HC Stadion Vrchlabí 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
1. kolo nadstavby - Piráti Chomutov x HC Tábor 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)