Ústí nad Labem – Ústecký Slovan s.r.o. povede v letošním ročníku trenér Vladimír Růžička. Jako kapitán působil u olympijského triumfu v Naganu. Jako trenér získal dva tituly mistrů světa u české hokejové reprezentace a dva mistrovské tituly České republiky s mužstvem HC Slavia Praha. Nyní se tento úspěšný trenér přesouvá na střídačku Ústeckého Slovanu.

Vítejte ve Slovanu. Jak se zrodilo Vaše angažmá?

V průběhu dubna jsem se potkal s Vláďou Evanem, který se mě ptal na moji hokejovou budoucnost a u kávy jsme si povídali o současné situaci v ústeckém hokeji. Jako severočeského patriota mě zaujala možnost pomoci v našem regionu Ústeckému Slovanu.

Jaké byly Vaše kroky před dohodou s Ústeckým Slovanem?

Od první schůzky jsme se samozřejmě potkali několikrát a modelovali jsme společně situace, které by mohly nastat. Ústecký Slovan pracuje ve skromných podmínkách, což mě dává v současnosti smysl. Přál bych si, aby se po sportovní i ekonomické stránce vrátil Ústecký Slovan tam, kam patří.

Jednali jste tedy už s městem a potencionálními partnery?

Ano, společně jsme navštívili pana primátora Petra Nedvědického s jeho náměstky - Věrou Nechybovou a Jiřím Horákem. Ze společného jednání mám dobrý pocit. Dále jsme samozřejmě jednali s některými ústeckými firmami. Já osobně dále jednám s mimo ústeckými potencionálními partnery a věřím, že podpoří naši myšlenku.

Máte představu o současném kádru Ústeckého Slovanu?

Ano, Ústecký Slovan připravoval mužstvo dle současných možností a uvidíme, jak se budou jednotliví hráči v předzávodním období projevovat na ledě. Důležití klíčoví hráči jsou již zasmluvněni. Ostatní hráče oslovil Miroslav Kanis, který dlouhodobě v této soutěži působil a samozřejmě společně všechny konzultujeme. Co se týče realizačního týmu, ten mi byl již představen a svého asistenta oznámím v nejbližší době.

Poprvé v kariéře povedete druholigový tým. Jak se na sezónu těšíte?

Určitě se těším. Rád pracuji s mladými hráči, i když je potřeba mít v mužstvu zkušenost. Uvidíme, jak se bude sezóna vyvíjet a jak bude nutné případně mužstvo doplnit.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - Utkání s Řisuty zvládl Slovan za dva body. Kolem utkání se na sociálních sítích diskutovalo poměrně obsáhle. Majitel Slovanu Michael Agateljan otevřeně promluvil o dění právě kolem posledního utkání.

  • Ústí nad Labem - Slovan v utkání s Řisuty získal dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Velkou měrou se na vítězství podílel Michal Simon, který nejprve vstřelil úvodní branku utkání a v samostatných nájezdech svou bekhendovou kličkou přisoudil bonusový bod právě Slovanu. Jak hodnotil utkání jedenadvacetiletý útočník?

  • Ú s t í n/L. - Slovan po celý zápas tlačil svého soupeře a domácí se dostali do vedení 2:0. Ale hosté zbraně nesložili a před koncem třetí třetiny srovnali. V prodloužení se o výhře nerozhodlo a na řadu, tak přišly nájezdy, ve kterých byl Slovan úspěšnějším a bere dva body. Další utkání sehraje Slovan ve středu 13.12.2023 od 18:00 proti Hronovu. Vstupné bude na toto utkání zdarma.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže