Ú s t í n/L. - Po vysoké domácí výhře 6:0 nad Kladnem čekají ústecké hokejisty další dvě utkání před vlastními diváky. Nejprve se Slovan utká v pátek 2. února s Přerovem a hned o den později s Litoměřicemi. Zda se mu podaří navázat na poslední vítězství, sledujte s námi přímo na stadionu, hráči Ústí budou vaši podporu potřebovat.
20

HC ZUBR Přerov

Zubři okupují šestkou příčku ve WSM Lize a je velice pravděpodobné, že se v play-off udrží. Záleží na tom, kdo proti nim jako soupeř bude stát. Ze čtyřiačtyřiceti zápasů dokázali zvítězit ve dvaadvaceti případech, pětkrát vyhráli po prodloužení či nájezdech, jednou nedokázali zvítězit v nastavené době a šestnáctkrát prohráli bez zisku jakéhokoli bodu.

Vzájemná utkání v letošní sezóně

25. 9. 2017 - Přerov vs. Ústí nad Labem
První utkání v letošní sezóně se jeli hráči Slovanu podívat na led Zubrů z Přerova. Kdo na zápas zavítal, nemohl být znuděný, jelikož utkání nabídlo jedenáct branek. V první třetině hrál žlutomodrý celek výborně a po trefách Melky a Smolky vedl po úvodní dvacetiminutovce o jednu branku. V následující periodě se domácí Zubři utrhli ze řetězu a utkání rozhodli hned pěti brankami, když to Slovan vstřelil branku pouze jednu. Ve třetí třetině se utkání už jen dohrávalo a každý tým dokázal vstřelit jednu branku - 7:4.

30. 10. 2017 - Přerov vs. Ústí nad Labem
Druhý vzájemný match se hrál za měsíc opět na ledě Přerova, jelikož po domluvě obou celků bylo změněno pořadatelství. Kdo čekal opět mnoho branek jako v prvním utkání, ten musel být zklamaný. Zubři v první i druhé třetině dokázali vstřelit branku a žlutomodrým ne a ne spadnout kotouč za záda Klimeše. To se povedlo až v závěrečné periodě Davidu Mertovi a soupeř byl rázem na dosah. Trenérské duo se rozhodlo v závěru utkání odvolat Soukupa z branky, což bylo osudným a tuto šanci dokázal proměnit v závěrečné minutě Tomáš Sýkora - 3:1.

20. 12. 2017 - Ústí nad Labem vs. Přerov
První třetina byla velice napínavá, jelikož branka přišla až v šestnácté minutě, kdy se dokázal trefit k radosti domácím Tomáš Pšenička. V půlce druhé třetiny se podařilo hostujícímu celku vstřelit vyrovnávací branku, ale tři minuty před koncem třetiny ze zajímavé situace před Klimešem těží Daniel Kružík, který vstřelil svůj premiérový gól v dresu Slovanu. Ve třetí periodě se dokázal prosadit opět Kružík. Posledních deset minut bylo kritických, jelikož přerovští hodně tlačili, ale po faulu Pšurného bylo po šancích na vyrovnaní - 3:1.

20

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice jsou play-off na dosah, ale není jisté, že se do vyřazovacích bojů podívají. Jejich desáté umístění je ale velice pravděpodobné, jelikož na Havířov, který je osmý, ztrácejí jenom šest bodů. Z pětačtyřiceti zápasů dokázaly zvítězit ve sedmnácti případech, třikrát vyhrály po prodloužení či nájezdech, pětkrát nedokázaly zvítězit v nastavené době a dvacetkrát prohrály bez zisku jakéhokoli bodu.

27. 9. 2017 - Litoměřice vs. Ústí nad Labem
Žlutomodrý celek doslova vlétl na svého soupeře a po první třetině se mohl pyšnit dvoubrankovým vedením, ale to bylo z hokejek ústeckých hráčů vše. V následující periodě přidali branku domácí a to samé platilo i ve třetině třetí a šlo se do prodloužení, kde nedokázal nikdo vstřelit rozhodující branku, a tak následovalo samostatné střílení, kde to je opravdu loterie, kterou vyhrál Stadion - 3:2sn.

1. 11. 2017 - Litoměřice vs. Ústí nad Labem
V úvodní dvacetiminutovce byly Litoměřice pod tlakem, jelikož se nedokázaly vymanit z tlaku, který jim Slovan připravil, nicméně branka nepadla. Ve druhé třetině jsme už branku viděli, a to na straně žlutomodrých, kde se dokázal prosadit minutu před sirénou David Merta. V poslední periodě dokázal vyrovnat Myškář, ale to bylo vše co hráči Stadionu zmohli. Slovan ještě přidal dvě branky a vezl si domů tři body - 1:3.

22. 12. 2017 - Ústí nad Labem vs. Litoměřice
V letošní sezóně se nám v derby daří, což značí i fakt že ze třech zápasů máme sedm bodů. Body přibyly i po tomto utkání. V první třetině se oko diváka branky nedočkalo. Slovan celé utkání tahal za delší konec a to bylo vidět i na výsledku po čtyřiceti minutách, kde vedl o jednu branku. V závěrečné periodě žlutomodrý celek přidal ještě dvě branky a bylo hotovo - 4:1.

• Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

• Armén Mikael Agateljan své sliby nenaplnil, ale ústecký hokej snad bude žít dál. Z bryndy se zadlužený klub pokusí vyvést nově založený spolek Slovan Ústečtí Lvi. „V této chvíli jsme jediný zájemce, kdo tady chce provozovat hokej na druholigové úrovni. Obrovským problémem jsou hokejové závazky ve výši zhruba 2,8 milionu korun. Ty musíme okamžitě uhradit a od toho se budou odvíjet další věci,“ říká předseda spolku Lukáš Vobecký.

• V sezoně 2024 – 2025 bude pokračovat 2. liga pod názvem „Slovan Ústečtí Lvi“, jehož zástupci představili svoje plány na Valné hromadě držiteli licence.