Ústí nad Labem - Hokejisty Slovanu čeká třetí venkovní zápas v řadě. Po soubojích v Českých Budějovicích a Benátkách nad Jizerou jede hlavní tým do Havířova, kde by rád navázal na bodový zisk z Benátek. Zápas můžete sledovat na onlajnech.

AZ Havířov 2010 pod lupou

Úvod sezóny byl z pohledu Havířova poněkud rozpačitý. Úvodní dva zápasy vyhrál, pak dva prohrál a následně zase dva vyhrál. Série výher se ale zastavila na docela dlouhou dobu. Od sedmého do čtrnáctého kola Havířov nevyhrál ani jeden zápas, vybojoval jeden jediný bod za prohru v prodloužení. Z posledních sedmi zápasů Havířov vyhrál tři a prohrál čtyři. Výhra střídá porážku. Naposledy za tři body vyhrál tento tým 26. října, když na svém ledě porazil Třebíč 4:1. Poslední dva zápasy rozhodovalo prodloužení. V domácím prostředí se zrodila výhra v nastaveném čase nad Kadaní, naopak na ledě Frýdku-Místku přišla prohra v prodloužení.

V zatím posledním zápase se AZ představil na ledě nováčka soutěže, hrál ve Frýdku-Místku. Diváci čekali na první branku do 28. minuty, kdy se prosadil domácí Luka. Velmi rychle ale Havířov zásluhou Gřeše dokázal vyrovnat. Další branka v základní hrací době nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení tři na tři. To rozhodl v 65. minutě Cienciala.

• Asistent trenéra: Patrik Rimmel

Nejproduktivnějšími hráči Havířova jsou Daniel Štumpf a Antonín Pechanec. Oba odehráli 21 zápasů a připsali si v nich 12 kanadských bodů. Prvně jmenovaný vstřelil šest branek a na šest přihrál. Druhý jmenovaný pak tři branky dal a devět připravil pro své spoluhráče.

Nejproduktivnějšími obránci jsou Marcel Petran a Jíří Kristl. Oba mají na svém kontě sedm kanadských bodů. V tabulce pravdy má jako jediný bek kladné hodnocení Marcel Petran, plus čtyři.

Jedničkou Havířova v brance je Marek Laco. Ten nastoupil do 17 zápasů, v nichž odchytal celkem 1 000 minut. Statistiky má mezi brankáři AZ jednoznačně nejlepší.

Vzájemná střetnutí Ústí a Havířova

Jeden vzájemný zápas odehrály proti sobě Havířov a Ústí. Hrálo se na ledě Ústí. První branku v zápase vstřelili domácí. Dvě minuty před koncem první třetiny se prosadil Poulíček. Krátce po polovině utkání vstřelil druhou branku Slovanu Kloz a ve 38. minutě upravoval na 3:0 znovu Kloz. Ve třetí třetině, přesněji v 54. minutě, hosté zásluhou Haase snížili, ale vyrovnat už nedokázali. Tři body za výhru 3:1 zůstaly na severu Čech.

20. kolo z pohledu obou celků

• Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 v pr. (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. A. Dlouhý (Volf, Chlapík), 43. Chlapík (Štich, Volf), 56. Kočí (Plodek, A. Dlouhý) – 15. Markulinec (Zajíc, Moučka), 22. Bernad (Dalecký, Loskot), 30. Melka (Moučka), 62. Vl. Brož (J. Kloz, M. Vágner).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Poulíček, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Vrdlovec, Melka – Dalecký, Loskot, Gengel – do 40. Markulinec, do 40. Macek, Moučka.
  • HC Frýdek-Místek – AZ Havířov 2010 2:1 v pr. (0:0, 1:1, 0:0- 1:0)
    Branky a nahrávky: 28. Luka (M. Kovařčík, Štebih), 65. Cienciala (Štebih, M. Kovařčík) – 30. Gřeš (Bahounek, Krisl).
    Sestava HC AZ Havířov 2010: M. Laco – D. Seman, Lenďák, Krisl, Bahounek, Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Dvořáček – Říčka, Pechanec, Štumpf – Kalus, Gago, Tomi – Gřeš, Bednář, Kotala.

• Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

• Armén Mikael Agateljan své sliby nenaplnil, ale ústecký hokej snad bude žít dál. Z bryndy se zadlužený klub pokusí vyvést nově založený spolek Slovan Ústečtí Lvi. „V této chvíli jsme jediný zájemce, kdo tady chce provozovat hokej na druholigové úrovni. Obrovským problémem jsou hokejové závazky ve výši zhruba 2,8 milionu korun. Ty musíme okamžitě uhradit a od toho se budou odvíjet další věci,“ říká předseda spolku Lukáš Vobecký.

• V sezoně 2024 – 2025 bude pokračovat 2. liga pod názvem „Slovan Ústečtí Lvi“, jehož zástupci představili svoje plány na Valné hromadě držiteli licence.