CHA Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 23.10.2019 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3

Síň slávy

Jan ALINČ

Rodák z Loun nastoupil ke 200 utkáním v barvách ústeckého Slovanu a připsal si 175 kanadských bodů. Od roku 2009 byl hlavním tahounem žlutomodrých. Jeho píle a bojovnost přinášela tehdejším Lvům radostné chvíle. Byl na ZOH v norském Lillehammeru, kde se s reprezentací umístil na 5. místě.

Milan ANTOŠ

Byl při první snaze o postup do tehdejší 02 extraligy, což se nepovedlo, ale o rok později už mohl tento šikovný útočník slavit. Slovan okusil poprvé nejvyšší hokejovou soutěž v České republice. Za tři uplynulé sezony si připsal 43 branek. A velice zajímavé číslo u jeho jména najdeme i v roce 2006, kdy v základní části dokázal nasbírat 115 trestných minut.

Jan ČALOUN

Toto jméno všichni Ústečani moc dobře znají. Jeho hokejová kariéra sahá až do světa. Na ZOH 1998 v Naganu získal zlatou medaili a o rok později držel medaili ze stejného kovu, tentokrát se ji vybojoval na Mistrovství světa. Jakmile Slovan postoupil do O2 extraligy, přešel pod křídla tehdejších Lvů. Jeho hokejová kariéra skončila v roce 2009.

Vlastimil DAVÍDEK

Vlastimil Davídek se vůbec poprvé dostal do Ústí nad Labem jako hráč Dukly Liberec. Proti Ústí nastoupil na nekrytém stadionu v Povrlech. Hokejový život jej stabilně přivedl do Ústí v květnu 1974. Byl nebývale produktivním obráncem, během sezóny zaznamenal třiadvacet branek. Od té doby spojil svůj život s Ústím. Nejprve jako hráč, později jako trenér.

Dietmar GROSS

Byl součástí týmu, který po vydařené sezóně dokázal v roce 1966 vybojovat postup přes kvalifikaci do II. ligy. V sezóně 1982-1983 vedl spolu s Jaroslavem Marešem hlavní tým Slovanu.

Antonín HANZL

První zmínky o působení Antonína Hanzla v hlavním týmu Slovanu pochází z počátku osmdesátých let minulého století. V sezóně 1982-1983, kterou zde Hanzl odehrál, Ústí vyhrálo základní skupinu soutěže, ale ve finálové části se už tolik nedařilo, bylo z toho čtvrté místo. V sezóně 1988-1989 vyhrál Slovan základní skupinu, a tak postoupil do kvalifikace o i. NHL (Národní Hokejovou Ligu). Kvalifikace se nepovedla. V rámci oslav 70. výročí ligové sezóny nastoupil do zápasu hvězd se svými syny.

Milan HEJDUK

Do Ústí nad Labem přišel v roce 1974 a již zde zůstal. Zažil jako hráč dnes již legendární kvalifikaci s Gottwaldovem v roce 1980 o postup do nejvyšší soutěže. Za Slovan nastupoval s číslem 13 sedm sezón. Po skončení kariéry se stal trenérem, dlouhodobě působil především u mládeže, ze svého syna Milana vychoval hvězdu NHL. V letech 1987 – 1989 vedl spolu s J. Marešem A mužstvo.

Jaromír HOLÍK

Dlouholetý činovník klubu, který se vyznačuje především svojí upřímností a smyslem pro fair-play. Svou činnost spojil především s ústeckou hokejovou mládeží, v jehož spolku nyní působí jako předseda výkonného výboru. Byl též dlouholetým členem představenstva A-mužstva. Je známý především svým pevným postojem, dlouhodobými vizemi a srdečností.

Pavel JANKŮ

Všichni moc dobře známe lajnu Janků – Alinč – Pazourek. Tato lajna předváděla opravdu úžasné kousky a fanoušky tak dostávala do varu. Moravský útočník přišel do Slovanu v roce 2006 a odehrál zde pět sezon. Byl u postupu i sestupu z O2 extraligy. V roce 1995 byl ve Švédsku na Mistrovství světa, kde se umístil na nepopulárním 4. místě.

Jan KLOBOUČEK

Obránce, ale též hokejový universál, který byl využíván též hojně v útoku, přezdívaný Klobouk, přišel do Slovanu v roce 2004. Vydržel zde 7 sezón a kariéru zakončil ve Slovanu jako kapitán v roce 2012. Zažil nejslavnější léta Slovanu, včetně postupu do Extraligy a účast v Extralize. Ve své kariéře sehrál 398 zápasů v Extralize a 379 zápasů v 1. lize. Svůj poslední zápas odehrál v dresu Pardubic a získal v něm titul mistra Extraligy. Dnes je manažerem v domovském Litvínově.

Čestmír KODRLE

S hokejem začínal nebývale pozdě, v patnácti letech. O to obtížnější byly jeho začátky, ale zvládl je, a tak Čestmíra Kodrleho v roce 1968 přivedl do Slovanu trenér Jiří Vrba. Kodrle ve Slovanu patřil z nejlepším hráčům v týmu i v celé soutěži. Dlouhých deset let oblékal dres Ústí a bojoval za klub. Nejraději vzpomíná na své spoluhráče z útočné formace – Jaroslav Mareš a Radomír Mikeš.

Karel KREMLÍK

K hokejovému klubu v Ústí přišel okolo roku 1974. Začínal zde jako sekretář, hospodář. Právě k němu chodili žadonit i hokejky a další potřebné vybavení mladí hokejisté, ale také zkušení harcovníci. Legendární jsou například dohady s Vlastimilem Davídkem o nové hokejky. Dnes se na tyto události vzpomíná s úsměvem. V současné době Karel Kremlík navštěvuje zápasy Slovanu a stále se zajímá o dění v klubu.

Jaroslav MAREŠ

Poslední sezóny hráčské kariéry spojil s Ústím. Ihned po ukončení kariéry aktivního hokejisty (od sezóny 1978-1979) působil jak asistent trenéra. Následující sezónu už jako hlavní trenér – bez asistenta- dovedl Slovan až k památné kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Ústí tehdy prohrálo s Gottwaldovem. Trénovat přestal v roce 2010.

Radomír MIKEŠ

S nadsázkou lze říct, že ve Slovanu dělal všechno – byl hráčem, trenérem, sportovním manažerem, sekretářem, vedoucím mužstva, kustodem, akcionářem. Málokdo ví, že se jmenuje Radek – všichni mu totiž neřeknou jinak než Miky. Do Slovanu přišel v roce 1965 a je zde až do dnes, tj. neuvěřitelných 53 let. Za A mužstvo nastupoval v letech 1968 – 1987 s dvouletou vojenskou přestávkou, tj. opět neuvěřitelných 19 let. Zažil jako hráč dnes již legendární kvalifikaci s Gottwaldovem v roce 1980 o postup do nejvyšší soutěže. Byl útočník, tvořivý hráč se smyslem pro přihrávku a před brankou se také nikdy nebál. O jeho pověstné trojnožce jdou dodnes na zimním stadionu legendy. Jedna zajímavost na závěr. Hned sezónu po té, co skončil aktivně s hokejem, jsme sestoupili do 2. ligy. Byla to náhoda nebo ne? A-mužstvo vedl Radek Mikeš jako asistent trenéra s přestávkami 4 sezóny. Dnes pracuje ve Slovanu jako vedoucí mužstva a sekretář. Pověstné jsou dodnes jeho ručně psané evidenční karty výstroje, které vede každému hokejistovi a ve kterých měl vždy perfektní pořádek.

David PAZOUREK

Pazi, jak je mu přezdíváno, byl v ústeckém klubu opravdu dlouho. Od roku 2007 strávil pak dalších sedm sezon na severu Čech. Byl vždy tam, kde měl být, ale hlavním klíčem k úspěchu byli jeho spoluhráči, kteří si navzájem rozuměli, a jejich kombinace končily brankami.

Radek PTÁČEK

Odchovanec ústeckého hokeje, kde mu nikdo jinak neřekne než Fógl. Brankář, který kromě vojny, strávil celou svou kariéru ve Slovanu. Za ústecké Ačko nastupoval dlouhých 11 let v letech 1987 – 1998. V roce 1993 jako jednička vychytal postup Slovanu do 1. ligy. Nyní se věnuje ústecké hokejové mládeži jako trenér.

Dušan SALFICKÝ

Salfický se představil v ústeckých barvách ve třech sezonách. V ročnících 2008-2011 dostal šanci zasáhnout i do několika extraligových zápasů. Do této soutěže pak také zamířil po skončení angažmá v Ústí. V pěti sezonách oblékl i reprezentační dres, ve kterém získal bronzovou medaili na ZOH v Turíně a také dvě zlata z Mistrovství světa.

Martin ŠTĚPÁNEK

Ústecký odchovanec s přezdívkou Bochan odehrál v Ústí nad Labem v první lize pouze jednu sezonu. Několik ročníků totiž strávil v zahraničí, svoje hráčské umění vyzkoušel ve Finsku, Švédsku, Švýcarsku, Itálii ale také v Rusku. S reprezentací získal zlatou medaili na MS v roce 2000. Po skončení hráčské kariéry se začal věnovat trénování v rodném Ústí.

Jiří VRBA

Dlouhou dobu působil jako trenér mládeže. V průběhu sezóny 1965-1966 na vlastní žádost odstoupil z pozice trenéra dospělých pan Malý. Na jeho místo přišel od dorostu právě Jiří Vrba. Jako trenér je velmi důrazný, proslul svými trenérskými metodami, pro které ne každý má pochopení. Nebojí se dát prostor mladým hráčům, kteří odváděli dobré výkony. Vyžaduje disciplínu a poctivý přistup k tréninkům. Nyní je metodikem a šéftrenérem Letňan.

Jan CERMAN

Ústecký odchovanec, dlouholetý hráč 70. let minulého století a dlouholetý trenér mládeže. Za A tým nastoupil poprvé v sezóně 1967-1968 a nastupoval za něj nepřetržitě deset sezón. Později se stal trenérem mládeže, dnes si užívá zaslouženého důchodu.

Jiří ZDVOŘÁČEK

Autor knihy o historii hokeje v Ústí nad Labem (Od LTC k Ústeckým lvům 1945 – 2010). Dlouholetý funkcionář klubu, začínal ve Slovanu v 80. letech jako redaktor, posléze byl vedoucí mužstva, člen výboru HC Slovan a v letech 1994 – 1996 předsedou klubu. Léta také vydával ke každému domácímu utkání Zpravodaje. Od roku 1991 do 1999 byl zároveň členem veteránské komise ČSLH v Praze, jeden rok jejím předsedou. Několik let byl i manažerem veteránského mužstva klubu a organizačně zajistil v roce 1996 historický zájezd tohoto mužstva na světový veteránský turnaj v kanadském Torontu. Je dědou současného hráče A-mužstva Martina Zdvořáčka.

Petr DVOŘÁK

Žijící legenda ústeckého zimního stadionu, na kterém pracuje nepřetržitě 45 let. Do údržby zimního stadionu nastoupil hned po škole v roce 1974 jako osmnáctiletý. Jediné co na zimním stadiónu nezažil, byla otevřená střecha, která se zastřešila dva roky před jeho nástupem. Ale jak sám přiznal, jako student chodil na brigádu jak jinak na zimní stadion, takže i toto není pravda.

Martin MORVAY

Ústecký odchovanec a zástupce hokejistů přelomu 20. a 21. století. Ve Slovanu mu neřekl nikdo jinak než Zajíc. Za A mužstvo nastoupil poprvé v sezóně 1992-1993 a svou kariéru ukončil za úctyhodných 11 let v sezóně 2003-2004. Známá byla především útočná trojice Cícha – Kupka – Morvay. Příští rok oslaví kulaté padesátiny.

 
 
Aktuálně na webu

Překvapí také Slovan jihlavskou Duklu?

Ú s t í n/L. - Sled utkání Chance ligy je opravdu neúprosný a po jednom dni odpočinku, po utkání s... Celý článek

V první třetině jsme urazili hokejového boha, říká Ondřej Smetana

Ú s t í n/L. - Po porážce s pražskou Slavií zhodnotil utkání ústecký obránce Ondřej Smetana, který... Celý článek

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv