Ústí nad Labem - Druhou polovinu základní části zahájili Ústečtí Lvi ve Zlatopramen proti Benátkám nad Jizerou. 1 570 diváků shlédlo v tomto duelu jedinou branku, o kterou se ve 30. minutě zasloužil nejlepší střelec Středočechů Josef Skořepa. Jiří Stejskal si připisuje do svých statistik čisté konto, bílomodří zvítězili ve Zlatopramen Areně poprvé v historii.
so 1. 12. 2012, Zlatopramen Areny
HC Benátky nad Jizerou
0:1 0:0, 0:1, 0:0

Branka a nahrávka: 30. Skořepa (Kolmann). Rozhodčí: Luczków - Jílek, Šperl. Delegát: Bolina. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1 570. Střely na branku: 29:25 (12:7, 7:11, 10:7). Průběh utkání: 0:1. Zakázané uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 2:3. Vyhraná vhazování: 28:25 (8:8, 9:9, 11:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - F. Pavlík, Sklenička, L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, K. Černý - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, V. Meidl, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal - Jaroměřský, Kolmann, Ulrych, Mrkvička, Šimek, Vála, Vitásek - Jech, J. Skořepa, Klimt - Chlapík, J. Plodek, Miškovský - Maďar, L. Král, M. Pabiška - Vařecha, Liška, Kopic

Utkání proti Benátkám nad Jizerou začalo v mírném tempu. Ústečtí si vytvářeli šance, ale bohužel je nedokázali využít. Benátečtí se také snažili prosadit, ale jejich snaha nebyla korunována úspěchem. V sedmé minutě se dostal do šance Sýkora, ale Stejskal puk schoval pod lapačku. V 11. minutě vyzkoušel pozornost Orcta z bezprostřední blízkosti Kopic, ale trefil jen jeho lapačku. Čtyři minuty před první sirénou byl vyloučen modrobílý Kolmann. Severočeši se během této výhody dvakrát dostali do vyložené šance, ale gólmana hostí neprostřelili. Ani jednomu celku se nepodařilo vstřelit branku a první perioda tak skončila bezbrankově 0:0.

Prostřední část odstartovala v rychlejším tempu, než ta úvodní. Ve čtyřiadvacáté minutě se dostal do samostatného úniku domácí Ludvík, ale jeho střela skončila v ochranné síti nad ledem. Na druhé straně Vitásek z prostoru mezi kruhy svatyni Orcta minul. Ve 28. minutě se vylučovalo znovu. Tentokrát na trestnou lavici zamířil ústecký Kloz, který šel odsedět trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Středočeši se dvakrát dostali před modrožlutého gólmana, ale jejich střely vždy skončily vedle brány. Pouhou čtvrtminutu po návratu Kloze z trestné lavice se do brejku dostal Josef Skořepa a kličkou do prázdné klece překonal Orcta. Benátky se tak ujaly vedení 1:0. O chvíli později se příležitosti znovu chopili bílomodří, ale poskakující puk domácí brankář schoval pod lapačku. Ve 33. minutě mohly šelmy v power-play vyrovnat. Soupeř však skvěle bránil a skóre se neměnilo. Netrvalo dlouho a dvě minuty vyfasoval za nedovolené bránění Sklenička. Hostům přesilová hra ale nevyšla.

Třetí perioda začala v podobném duchu jako dvě předchozí. Oba týmy si vytvářely gólové šance, ale ty opět zůstaly nevyužity. Ve 48. minutě byl vyloučen za krosček Čermák. Ačkoliv měli více hráčů v poli hosté, Jaroslav Roubík ujel sám na Stejskala. Ten předvedl výborný zákrok a své spoluhráče podržel. O pět minut později rozdávali rozhodčí trest znovu. Tentokrát se šel uklidnit Jaroměřský. Slovan si vytvořil velký tlak, ale Robinu Kovářovi se nepodařilo prostřelit hostujícího gólmana. Pět minut před koncem duelu se strhla bitva o každý centimetr ledu. Benátečtí začali ještě více bránit a šelmám se snažili ve vyrovnání zabránit. I přesto, že hokejisté z krajského města zkusili power-play, nakonec Stejskala nepřekonali. Utkání tak skončilo fotbalovým výsledkem 0:1.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Náš výkon nebyl špatný, bohužel jsme se neprosadili. Benátky nad Jizerou hrály nepříjemný celoplošný hokej, my jsme si vytvořili hromadu šancí, ale chybělo nám štěstí, které jsme urazili v předchozích zápasech. Bojovali jsme, dřeli jsme, ale i kdybychom hráli dnes šest třetin, tak bychom gól nedali. V neděli máme trénink, vybruslíme si to, zregenerujeme a připravíme se na následující duel. V Kadani budeme muset hrát poctivě, musíme být lepší v koncovce. Těžko dopředu říct, zda proběhnou nějaké změny v sestavě."

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): "Rozhodně se nejednalo o jednoduché utkání, vyhrát na jeden gól je těžké a nestává se to často. Celé mužstvo odehrálo velice povedený zápas, co se týká taktické hry, bez obětavosti a nasazení to nefunguje nikdy. Spolehlivým a velmi dobrým výkonem se prezentoval brankář Jiří Stejskal, pro kterého to byl šestý zápas v sezóně. Popasoval se s tím, zhostil se tohoto úkolu výborně a byl po celé utkání naší oporou. O jeho nástupu se rozhodlo v den zápasu ráno. Tomáš Vošvrda musí totiž jet v neděli jako jednička na Kladno, proti Ústeckým Lvům si nemohl dovolit nastoupit. Marek Pinc onemocněl právě dnes ráno. Další gólman Robin Blažíček je nemocný. Jiří Stejskal bude pravděpodobně za nás chytat i v pondělí a možná odcestuje zítra s Tomášem Vošvrdou na Kladno."