Ú s t í n/L. - Už počtvrté se duel ve Zlatopramen Lví aréně nerozhodl v základní hrací době. Po posledních dvou prohrách v nastavení tentokrát Lvi druhý bod v souboji s Karlovými Vary utrhli. Zvítězili 2:1. Díky nájezdům. Ty rozhodl překvapivý exekutor Daniel Zápotočný. Před ním uspěl i Rastislav Špirko. Petr Přikryl vychytal dva nájezdy ze tří.Domácí srovnali boj v polovině utkání. Poté, co přežili dvě oslabení ve třech, uděřil ve stejné výhodě.
ne 7. 10. 2007
HC Energie Karlovy Vary
2:1sn 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 33. Janků (Vágner), 65. Zápotočný (rozhodující nájezd) - 11. Grof (Zucker). Rozhodčí: Jeřábek - Brýška, Chytil. Vyloučení: 12:10, navíc Mrázek (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:0. Diváci: 4923. Střely na branku: 32:45. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Vágner, Zeman, Evan, Ficenc, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Špirko, Martinec, Klimt - Mrázek, Nedorost, Hašek - Šaffer, Heřman, Klobouček.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Mudroch, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Milan Procházka.

Utkání začali hosté náporem, z čehož pramenil první faul domácích. Domácí se osmělili ve 4. minutě, hned po návratu Klimta z trestné lavice, když Novotný pálil od modré těsně vedle. V 9. minutě vyslal na Mensátora projektil Hašek, k odraženému puku si najel Hořava, ale z blízka trefil jen brankáře. Vzápětí se na druhé straně slibnými šancemi blýskli i hosté. V 10. minutě našel Janků zpoza branky Pazourka, ten však z první mířil jen do gólmana. Západočeši ihned poté vyrazili do protiútoku a volný Jakub Grof tváří v tvář svému bývalému spoluhráči proměnil - 0:1. V dalších minutách se nadechli k náporu i domácí, zrazovala je ale vychýlená muška. Největší šanci první třetiny promarnil Heřman, když před odkrytou bránou nestačil zkrotit poskakující kotouč. V 17. minutě, při hře 4 na 4, nalil Vágner od zadního mantinelu Pazourkovi, ale ten v tísni přestřelil. O minutu později málem potrestal zmatky před Přikrylem Melenovský. V poslední minutě prvního dějství si ještě klepl o puk Kumstát, jeho sólo však s přehledem zlikvidoval Přikryl.

Hosté si do úvodu druhé třetiny přinesli dohrávku dvojnásobné přesilovky, ale zužitkovat ji nedokázali. Naopak domácí hokejisté, v následné hře 4 proti 5, se dostali do přečíslení, ale Hašek Mensátora neprostřelil. Vynikající zákrok si Přikryl připsal ve 24. minutě, kdy se po nečekaném odrazu dostal kotouč ke zcela volnému Melenovskému. Další, téměř minutovou, dvojnásobnou přesilovku si zahráli hosté ve 28. minutě, ale domácí se opět ubránili, když je zejména podržel jejich brankář. O 4 minuty později si stejnou výhodu zkusili i domácí a po 45 vteřinách se mohli radovat z vyrovnání, když se z blízka trefil jeden z domácích ostrostřelců Pavel Janků. Hosté znervózněli a po dalším nedovoleném zákroku se museli opět bránit ve 3. Ve 35. minutě se po návratu z trestné lavice dostal k odraženému puku Skuhravý a dělovkou orazítkoval horní tyčku domácí svatyně. Konec druhé třetiny zastihl domácí hráče opět pouze ve 3 hráčích v poli, kdy se Přikryl vyznamenal především proti pokusu Grofa.

Třetí třetina přinesla oboustranně opatrný začátek, obě mužstva se snažila především neudělat nějakou fatální chybu. Hokej postupně přerostl v boj o každý milimetr ledu. Nutno dodat, že o trochu více ze hry měli domácí. Ve 49. minutě si hosté zahráli poslední ze svých dvojnásobných přesilovek, ale gólový efekt jim nepřinesla. Když se třetí třetina přehoupla do své druhé poloviny, sevřeli Západočeši svého soupeře v jeho obranném pásmu. V 54. minutě si Přikryl opět připsal vynikající zákrok, tentokrát proti pohotové střele Dobroně z voleje. Tři body měl na své hokejce v 55. minutě Špirko po přesné přihrávce Martince. Šanci mu ale nedovoleným způsobem zhatil Duben. S blížící se 60. minutou bylo znát, že obě mužstva už přemýšlí o prodloužení.

To, po kratičké přestávce, začalo pouze se 3 hráči na každé straně. Při krátké přesilovce stihli hosté orazítkovat tyč Přikrylovy branky. Hosté měli více sil, ale Lvy v prodloužení nepřetlačili. Následovaly samostatné nájezdy, v nichž se po trefách Špirka a Zápotočného radovali domácí - 2:1. Za hosty se trefil Košťál, Hanzlík ani Řezníček Přikryla nepřekonali.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary, spol. s r. o.): "Dnes diváci viděli velice kvalitní utkání, kterému scházelo snad jen trochu víc branek. Domácí hráli to, co jsme od nich očekávali. Výborně bruslili, byli agresivní a chvílemi nás trošičku přehrávali. Klíčem k tomu, že dnes jsme vybojovali v uvozovkách jen jeden bod, za který jsme ale spokojeni, jsou naše špatné přesilovky. Pořád se mluví o nováčkovi, ale pokud vydrží u tohoto stylu, výborně zachytal Petr Přikryl, nebudou mít, podle mě, žádný problém"
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme podali kvalitní výkon a na rozdíl od jiných domácích utkání jsme opravdu dobře bruslili a ve hře 5 na 5 jsme si tam vytvářeli tlak. Kvalita utkání byla ovlivněna velkým množstvím vyloučených a musím souhlasit s Vaškem, že tři jejich výhody, kdy my jsme byli ve třech, jsme ubránili a to, si myslím, že nám dalo to správné sebevědomí. Kluci odehráli výborné utkání a musíme jim za to poděkovat."