Ú s t í n/L. - Necelé dvě minuty před koncem ztratil Slovan tříbodovou výhru. Dvakrát si dokázal vybojovat dvoubrankový náskok, ale ani jedno vedení se mu nepodařilo udržet. Rychle dokázal odpovědět na čtvrtou branku domácích, kteří však poslali díky brance z 59. minuty zápas do prodloužení. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, které lépe zvládl Frýdek-Místek, který tak bere dva body.
so 14. 10. 2017, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
6:5sn 0:1, 3:3, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 25. Pechanec (Bajtek, Kvasnica), 34. Przybyla (Kaukič), 39. Kvasnica (Bajtek, Bartko), 42. Klimša (Kvasnica), 59. Kofroň (Mikulík), rozh. nájezd Bartko – 6. Smolka (Bernad), 21. Bernad (Melka, Smolka), 35. Vrdlovec (Bernad, Husák), 36. Smolka (Melka, Bernad), 43. Melka (Husák, Smolka). Rozhodčí: Fiala, Koziol - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:23. Diváci: 1 338. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Bartko, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, D. Stránský, Piegl – Kofroň, Mikulík, J. Kalus – Kvasnica, Pechanec, Bajtek – Kafka, Klimša, Kaukič – Przybyla, Flok, T. Jáchym.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, Bernad, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík, Smolka – Severa, Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Dufek, D. Merta – Navarra, L. Volf, Markulinec.

Dnešní zápas nabídl neskutečnou podívanou, ve které padlo celkem deset branek. Úvod zápasu začal v překvapivě klidném tempu a ani jeden z týmu si nedokázal vypracovat žádnou pohlednou kombinaci. Po pěti minutách hry, které nabídly hlavně souboje o puk a nepřesné kombinace, fanoušci byli svědky úvodní branky utkání. V přesilové hře se dokázal prosadit Pavel Smolka, který se po kombinaci dostal ke střele z první. Jeho rána propálila vše, co jí stálo v cestě. Poté diváci byli svědky několika vyloučení.

Ani jeden z týmu početní výhodu nedokázal využít. Na hraně patnácté minuty se do velké příležitosti dostal Adam Raška poté, co se absolutně osamocen řítil na branku Soukupa. Zvolil zbrklé zakončení a se střelou brankář neměl problém. Víc už toho úvodní třetina nenabídla.

Druhá třetina se už hrála v naprosto rozdílném tempu. Hned po osmnácti sekundách hry se hostující fanoušci mohli radovat z navýšení, když se prosadil David Bernad. Rysi dokázali po třech minutách zareagovat a vstřelili svou první branku v zápase. Filip Bajtek si najel do útočného pásma a přesnou nahrávkou našel úplně osamoceného Antonína Pechance, který svou střelu usměrnil mezi betony brankáře.

Domácí se od té chvíle chytli a soupeře dostali pod tlak. Do gólové šance se dostal Zahradníček, svou střelou orazítkoval pravou tyč. O pět minut později se už Frýdek-Místek dočkal vysněného vyrovnání. Kaukič a Przybyla převedli skvělou souhru. Druhý jmenovaný si puk převzal a poslal ho na branku. Na ránu Soukup nedokázal zareagovat a pouze se za pukem ohlédl.

Ústí Nad Labem nemuselo moc dlouho čekat a vedení si opět vybojovalo. Hned dvacet sekund na to se dostalo do přečíslení a Daniel Vrdlovec si poradil znamenitě. Frýdek-Místek měl šanci vyrovnat z trestného střílení poté, co se faulem prezentoval hostující brankář. Puk si převzal Antonín Pechanec, ale střela mu vůbec nesedla a srovnání se domácí fanoušci nedočkali.

Pět minut před koncem druhé třetiny se hosté ujali dvoubrankového náskoku. Pavel Smolka se dokázal v útočném pásmu uvolnit a poté i překonat brankáře Danečka. Na to ovšem do konce třetiny ještě domácí hokejisté dokázali zareagovat. Filip Bajtek našel přesnou přihrávkou hokejku Michala Kvasnicy, který se zbavil jednoho z obránců a tváři v tvář brankáři nezaváhal. V druhé třetině padlo celkem šest branek, po třech na obou stranách.

Závěrečná třetina utkání nabídla další atraktivní podívanou. Frýdek-Místek se hned v úvodu dočkal vyrovnání. Michal Kvasnica se v útočném pásmu dokázal uvolnit a vyslal prudkou přihrávku na Davida Klimšu, který z první vystřelil a svou ránu usměrnil mezi tři tyče. Ale opět netrvalo dlouho a hosté dokázali zareagovat. Na hraně třetí minuty závěrečné třetiny se Ústí dostalo do přečíslení, Pavel Smolka trpělivě rozehrál na Patrika Husáka, který hned vyslal střelu na Danečka. Brankář Frýdku-Místku měl zakrytý výhled a nedokázal se včas přemístit.

Osm minut před koncem se do nebezpečné situace dostal Melka, ale ve skluzu nedokázal puk umístit mezi tři tyče. Po téhle šanci se ani jeden z týmu nedokázal dostat do šance, která by stála za zmínku. Na hraně poslední minuty řádné hrací doby se Frýdek-Místek dostal do tlaku a toužil po vyrovnání.

V poslední akci si Milan Mikulík převzal puk a vyslal ho od modré čáry na brankáře. Soukup střelu vyrazil pouze před sebe, kde už číhal David Kofroň, který puk dokázal dorazit do branky a zápas se dostal do prodloužení.

Hostující celek si hned v první minutě mohl odvést domů bod navíc. Proti brance Danečka bylo nařízené trestné střílení. Puk si převzal Vágner, následná střela ovšem neletěla mezi tři tyče.

Další šance jsme se nedočkali a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byl šťastnější Frýdek-Místek a do tabulky si připisuje další dva body.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): "Chci pogratulovat celému našemu mužstvu, jsme strašně rádi, jak se k tomu hráči postavili a jak hráli. Hráli hru bojovnosti, protože jsme hráli proti jednomu z nejzkušenějších družstev v lize, co se týká odehraných zápasů a sezón. Na to, že jsme měli několik mladších hráčů a starší dorostence, tak jsme hlavně svou bojovností a disciplinovaností vyhráli. Myslím si, že jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem. Obrovský dík celému mužstvu, táhli jsme za jeden provaz a celou dobu, i přes nepříznivý výsledek v určitou dobu zápasu, jsme věřili a šli jsme si za tím."
Miroslav Mach ( HC Slovan Ústí Nad Labem): "Přijeli jsme sem do Frýdku s pokorou, protože je Frýdek pátý v tabulce. Věděli jsme, že má náskok o nějaké čtyři body. V zápase jsme dobře začali, vedli jsme 2:0, 4:2, 5:4 a minutu před koncem jsme si nechali dát hloupý gól. To utkání jsme prohráli na nájezdy. Někteří hráči nám tam hráli nedisciplinovaně. Musíme si to rozebrat, zítra nás čeká další zápas ve Vsetíně. Ztratili jsme tady dneska dva body."