T ř e b í č, Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi sehráli na venkovním ledě další infarktový zápas. Po prohře v Litoměřicích po prodloužení se jim v Třebíči nepovedly nájezdy a po remíze 4:4 v normální hrací době si musí vystačit s bodem. Přitom po dvou zásazích Roka Pajiče vedli po druhé třetině 3:2. Jenže domácí podařeným vstupem do třetí části se hlásili dokonce o tři body. Jejich touhy zmařil vyrovnavacím gólem Alinč.
st 20. 10. 2010
SK Horácká Slavia Třebíč
5:4sn 1:1, 1:2, 2:1 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Okál (Obdržálek), 25. Nahodil (Obdržálek), 41. Laš (Dolníček, Ostrčil), 42. Obdržálek (Nahodil, Okál), Obdržálek rozhodující sn - 6. Pazourek (Hanzl, Zeman), 31. Pajič (Hovorka, Poživil), 39. Pajič (Zeman, Boháč), 50. Alinč (Čurilla). Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6, navíc Hampl (TRE) 10 min. NESP. Využití: 1:0. Diváci: 1290. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, R. Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Dudáš - Hampl, Dolníček, Laš - Okál, Nahodil, Obdržálek - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Čech, Zahradník, Ostřížek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz (65. Orct) - Němeček, Pojkar, Boháč, Zeman, Poživil, Holomek, Gureň, Sklenička - Čurilla, Alinč, Diviš - Šagát, Hanzl, Pazourek - Hovorka, Pajič, Ludvík - Šedivý, Kloz, Rod.

Nelehký úkol čekal svěřence trenéra Mejzlíka. Proti kolísající Horácké Slavii nastoupili favorité soutěže z Ústí nad Labem. Horáci do zápasu vstoupili bojovně, a proto jsme na ledě sledovali bojovný, vyrovnaný hokej. Dokonce to byli právě domácí, kteří se dostali do první velké gólové šance. Z levé strany se dostal před brankáře kapitán Čech, ale vyjetého brankáře střelou nad lapačku nepřekonal, ba dokonce hodně přestřelil. Ve 3. minutě sehráli domácí poměrně vydařenou přesilovou hru, ovšem bez brankového efektu. Skóre otevřeli v 6. minutě hosté. David Pazourek vybojoval kotouč ve středním pásmu a střelou mezi betony prostřelil brankáře Fialu. O necelou minutu později se před brankáře Francouze dostal domácí útočník Laš, s jeho bekhendovou střelou ale brankář neměl potíže. V 7. minutě si za dobrý začátek vysloužila Horácká Slavia vy rovnání.Zdeněk Okál vybojoval kotouč v pravém rohu útočného pásma a střelou z úhlu překvapil hostujícího brankáře. Ve 12. minutě mohli hosté opět ztrhnout vedení na svoji stranu, Kloz dorážel do odkryté klece, ale brankář Fiala se dokázal přesunout a zabránit tak druhé brance hostí. Šance se přelévaly ze strany na stranu. Ve 13. minutě střílel z mezikruží nejprve Dolníček, brankář kotouč vyrazil před domácí hráče, kteří se horoucně snažili dostat kotouč do branky. Snažení Třebíče přerušila až píšťalka sudího. V 17. minutě nebezpečně pálil Vondráček., ale i tentokrát byl úspěšnější Francouz. Po úvodní třetině plné šancí bylo tedy skóre nerozhodné 1:1.

Do druhé části domácí vlétli také s velkým odhodláním. První kdo po přestávce zahřál hostujícího gólmana byl ve 23. minutě Dočekal, brankář vyrazil a následně dorážel Kadela. Jeho pokus skončil v lapačce Ústeckého brankáře. Ve 25. minutě byli Třebíčští za mírnou převahu na začátku prostřední třetiny odměněni. Obdržálek přihrál zpoza branky volnému Lukáši Nahodilovi a ten se trefil k pravé tyčce a pro Horáckou Slavii zařídil obrat v zápase. O minutu později se museli domácí bránit, na trestnou lavici byl poslán Dočekal. Avšak červenobílá obrana včele s Fialou dokázala tlaku hostů odolat a ubránit se. Co se hostům nepodařilo v početní převaze, podařilo se ve 31. minutě. Rok Pajič obdržel od Hovorky ideální přihrávku do brejku a pohodlně srovnal. Následně měli převahu pro změnu hosté. Fiala odolával několika střeleckým pokusům. Ve 39. minutě den otevřených dveří v domácí obraně doslova vygradoval. Opět se na Fialu řítil osamocený Rok Pajič a opět nezaváhal. Ústeckým Lvům se tak podařil těsně před druhou sirénou obrat zápasu.

Kdo si myslel, že Horáci složí zbraně, ten se mýlil. Mnozí diváci teprve opouštěli občerstvovací stánky, když dostal povedenou přihrávku od debutanta Hampla Marek Laš. Na zakončení měl dostatek času, zvolil střelu mezi betony a vyrovnal! Vzápětí byl vyloučen hostující Šagát a Horáci povzbuzeni vyrovnávací brankou šikovali přesilovkovou pětku. Ve 42. minutě zafungovala dobře známá a osvědčená spolupráce Nahodil, Obdržálek. Lukáš Nahodil nahrál před branku Petrovi Obdržálkovi, a ten tečoval předně pod horní tyčku branky. Třebíčští poté začali hrát velice jednoduchý hokej a snažili se nenadělat si starosti v obraně. Často tak docházelo ze strany domácích k zakázanému uvolnění. Do 50. minuty se to Horácké Slavii celkem dařilo, ovšem potom přišla těžká Čurillova střela, s tou si brankář Fiala ještě poradil, ovšem s následnou dorážkou Jana Alinče již nikoliv. Bylo opět srovnáno. V závěrečných minutách byl vyloučen domácí Hampl, který dostal navíc desetiminutový trest, tudíž pro něj zápas skončil a navíc bylo jasné, že Horáci odehrají téměř celé dvě minuty v prodloužení v oslabení .

Ústí nad Labem se početní výhoda čtyři na tři příliš nepovedla, až na Čurillovu nebezpečnou dělovku se Fiala takřka nezapotil. Horáci nastupovali od 55. minuty na led pouze ve dvou pětkách, někteří hráči tak dnes odehráli pěknou porci minut. V prodloužení však mnoho šancí nebylo a obě mužstva se tak chystala na trestné střílení.

Do hostující branky se místo Francouze postavil Zdeněk Orct. Na bravurní nájezd Davida Dolníčka ale neměl nárok. Za hosty se první rozjel Čurilla, ale na Fialu nevyzrál. Jako druhý se na Orcta rozjel Obdržálek.Nad ničím příliš nepřemýšlel, zakvedlal pukem a vystřelil- 2:1. Potřetí se dnes tváří v tvář rozjel na domácího brankáře Pajič a i do třetice byl úspěšný, tentokrát kličkou do bekhendu. Třetí se za domácí rozjel Okál a i on byl úspěšný. Horácká Slavia tak porazila Ústí nad Labem 5:4 po samostatných nájezdech. Rozhodující branku si tak připsal Petr Obdržálek.

Petr Rosol- HC Slovan Ústečtí Lvi: Mně se ten zápas hodnotí špatně, protože jsme ho prohráli, ale prohráli jsme ho vlastními chybami. Nemůže se nám stávat, abychom dostali dvě branky, když soupeř ujede sám na bránu. Půlku druhé třetiny jsme začali získávat navrch. O přestávce si řekneme, že budeme dobře bránit a ve třicáté vteřině třetí třetiny jede hráč sám na bránu a vyrovná. S takovým výkonem se vyhrát nedá.

Roman Vondráček- Horácká Slavia Třebíč: Utkání jsme zvládli v nájezdech a jsme za to strašně rádi vzhledem k tomu s kým budeme teď hrát. Škoda té třetí třetiny, kdy jsme výsledek otočili, protože hráči se toho trochu lekli a stáhli jsme se. Soupeř nás potrestal a vyrovnal. Dnes jsme podali jeden z nejlepších výkonů. Tento výsledek by nás mohl povzbudit a pokud by se nám podařilo nějaký bod z Chomutova urvat, bylo by to pro nás jedině dobře.