Olomouc - K poslednímu zápasu v kalendářním roce 2013 zajížděli ústečtí hokejisté do daleké Olomouce. Slovan zaspal úvod utkání, po první třetině byl stav 4:0 ve prospěch Olomouce. Hokejisté z krajské metropole Ústeckého kraje nic nevzdali, na body to ale již nestačilo.
so 21. 12. 2013, Zimní stadión Olomouc
HC Olomouc
5:2 4:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Jergl (Matuš), 5. Diviš (Pekr, Řípa), 10. Jergl (Kindl, Knotek), 15. Herman (Janáček), 38. Rác (Knotek, Kindl) – 21. Daniel Boháč (Pavlík, Holomek), 55. Grin (Tůma, Daniel Boháč). Rozhodčí: Trombík – Klein, J. Toman. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 1 294. Střely na branku: 36:42. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

HC Olomouc: Halász – Houdek, Ondrušek, T. Drtil, Jaroměřský, Bartoň, R. Staněk, Kadela, Janáček – Pekr, Diviš, Řípa – Kucharczyk, Marek Růžička, Selingr – Rác, Knotek, Kindl – Jergl, Matuš, Herman. Trenéři: Petr Fiala, Jiří Dopita.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý - Grin, Vobořil, F. Pavlík, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk - D. Tůma, Rod, Z. Sklenička - Vávra, P. Přeučil, Daniel Boháč - Kuchynka, M. Hanzl, Pořický - Dostálek, Videlka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Vstup do zápasu vyšel olomouckým hokejistům náramně. Po necelých dvou minutách putoval na trestnou lavici po nedovoleném zákroku hostující Černý a Kohouti přesilovou hru dokázali využít. Aleš Jergl převzal puk ve středním pásmu, mezi obránci soupeře prokličkoval až před bránu soupeře, kde blafákem překonal Dlouhého.

Od vstřelené branky stihlo uplynout pouze jednadvacet vteřin a Hanáci opět zvedali ruce nad hlavu. Richard Diviš z roku kluziště poslal křižnou přihrávku na Pekra, který svému spoluhráči puk okamžitě vrátil. První jmenovaný poté neměl žádný problém s doklepnutím kotouče do odkryté klece, neboť Dlouhý odklouzal na opačnou stranu.

Tým ze severu Čech nebyl schopný žádné pořádné akce, brankář olomouckého týmu tak příliš starostí neměl. Naopak domácí útočníci nadále provětrávali soupeřovu obranu a v polovině třetiny se dočkali třetího úspěchu. Kindl perfektním pasem vybídl rozjetého Aleše Jergla k druhému zásahu v utkání. A aby toho nebylo málo, skórovala Mora v první části ještě jednou. Ránu z hole Janáčka vyrazil Dlouhý nešťastně přímo na čepel Jakuba Hermana, který zakončil přesně bez přípravy a stanovil konečný výsledek první části

Hned na začátku druhého dějství dali Lvi alespoň trochu zapomenout na hororové chvíle z předchozího dění a po několika desítkách vteřin snížili. Daniel Boháč vyslal tvrdý projektil ještě ze středního pásma, gólmana Mory však zaskočil, neboť ten ani nezareagoval. Puk orazítkoval levou tyč a zaplul do kasy.

Vstřelená branka celek trenéra Skrbka nabudila a domácí obrana měla rázem více starostí. Šance však přicházely i na druhé straně a jednu z nich měla na svědomí trojice Knotek – Rác – Bartoň. Poslední jmenovaný se po rychlé kombinaci dostal do nadějné pozice, z bezprostřední blízkosti ale mířil jen do připraveného gólmana hostí. Jen o několik vteřin později se musel zaskvět také Halász, na kterého si nepřišel Boháč, ani posléze Tůma.

V polovině střetnutí měl dobrou střeleckou pozici Růžička, ovšem proti jeho pokusu z mezikruží se prezentoval výborným zákrokem Dlouhý. V dalších minutách byli lepším celkem hosté, kteří měli často až příliš prostoru k vytváření gólových šancí. Gólman Halász byl ale ve střehu a všechny pokusy soupeře likvidoval. Dvě minuty před přestávkou tak udeřilo na druhé straně kluziště. Bekhendový blafák Knotka sice ještě brankář Ústí zlikvidoval, připravený Roman Rác ovšem hned vzápětí puk protlačil mezi tři tyče.

Do třetí třetiny tak vstupovali Kohouti se čtyřgólovým náskokem, ani s tímto výsledkem se však svěřenci trenéra Fialy nechtěli smířit a obraně svého soupeře nadále dělali velké problémy. Branky se však nedočkali ani při velkém závaru v sedmačtyřicáté minutě, kdy Dlouhý neměl puk pod kontrolou, svou klec ale dokázal uhájit.

Dlouhé minuty se poté hrálo bez vyloženějších šancí na jedné či druhé straně, zajímavé věci se začaly dít až šest minut před koncem. Vyloučení domácího Jergla hosté prakticky vzápětí zužitkovali. Po vyhraném buly obdržel puk na modré Jakub Grin, jehož bomba skončila v síti za Halászem. Domácí hokejisté poté měli ještě pár příležitostí k navýšení vedení, ani jeden z pokusů Hermana ale nevyšel.

V samém závěru střetnutí ještě domácí darovali svému soupeři dvojnásobnou početní výhodu, brankář Kohoutů už ale puk za svá záda nepustil. Duel mezi olomouckými Kohouty a Ústeckými Lvy tak skončil vítězstvím domácích barev v poměru 5:2.

Foto TOP: Miroslav Rosendorf.

Jiří Dopita (HC Olomouc): "Úvod zápasu nám vyšel výborně, vedli jsme 4:0. Kluky jsme nabádali, aby pokračovali ve stejné hře. Bohužel ve druhé třetině jsme hráli špatně. Byli jsme rádi, že soupeř vstřelil jen jednu branku. Začali jsme hrát chaoticky, podlehli jsme vedení a mysleli jsme si, že to půjde samo. Sice jsme vstřelili branku, ale celkově těch dvacet minut nebylo ideálních. Ve třetí části se to zvedlo. Jsme rádi, že jsme střetnutí zvládli a získali tři body. My bychom chtěli hrát i přes svátky, hledali jsme soupeře pro nějakou předehrávku, ale nikdo nám nevyšel vstříc. Na druhou stranu máme hodně zraněných, takže se nám to bude také hodit. Ale pauza je zbytečně dlouhá."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "My jsme první třetinu hráli dost naivně, čímž jsme to domácím hodně usnadnili. Ve druhém dějství jsme mohli dát více branek, šance jsme na to měli, ale bohužel jsme je neproměnili. Přestávku vítám, protože je to dobrá věc. Obnoví se síly, zranění hráči se dají do pořádku. Je to lepší, než aby se hrálo přes svátky. Jaroslav Roubík nehrál, protože měl zdravotní problémy. Ale nebude to dlouhodobé, asi jeden nebo dva dny."

Foto Jiřího Dopity: hc-olomouc.cz,
foto Milana Skrbka: Miroslav Rosendorf.