Ú s t í n/L. - K vyrovnanému střetnutí se sešly celky Ústí nad Labem a Litvínova. Na ledě bylo k vidění dostatek šancí, hra se často přelévala z jedné strany na druhou, ale žádný hráč nepřekonal ani Petra Přikryla v domácí brance, ani Radka Fialu v kleci hostů. Severočeské derby tedy skončilo za nerozhodného stavu 0:0.
út 4. 9. 2007, Lví aréna
HC Verva Litvínov
0:0 0:0, 0:0, 0:0

Rozhodčí: Kubeš - Loskot D., Hynčica. Vyloučení: 7:6, navíc Hořava (UNL) 5+DKU, Skuhrovec (LIT) 5+DKU. Bez využití. Diváci: 2600. Střely na branku: 32:39.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Houdek, Vágner, Zeman, Hořava, Ficenc, Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Čaloun, Liščák, Mrázek - Šaffer, Špirko, Klimt - Hašek, Míka, Klobouček - Heřman.

HC Verva Litvínov: Fiala - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Punčochář, Skuhrovec, Poživil - Jenáček, Reichel, Kubinčák - Benda, Bahenský, Trávníček - Jánský, Lukeš, Sklenička - Černý, Rindoš, Bednařík.

Severočeské derby začalo pěkně zostra, obě mužstva si nedarovala ani píď ledu. V 8. minutě dostal na modrou čáru puk Mrázek, ale tísněn Fialu nepřekonal. Litvínov přidal, ale Přikryla ohrožoval spíše jen z uctivé vzdálenosti. Před koncem první třetiny měli domácí dvakrát za sebou výhodu přesilové hry, ale proměnit je nedokázali. V 19. minutě našel Pojkar před brankou najetého Míku, ale Fiala mu skvělým semaforem skórovat nedovolil.

Od začátku druhé třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, brankáři však byli pozorní. Ve 27. minutě, v útočném pásmu domácích, narazil Hranáč dost nešetrně na mantinel Heřmana (naskočil za zraněného Šaffera z první třetiny) a ten se těžce sbíral z ledu. Ve 29. minutě hořelo před Přikrylem, který natřikrát zlikvidoval velkou šanci Litvínova. Chvíli nato se do slibné šance dostal Klimt a vzápětí zazvonila na druhé straně tyčka po střele Skleničky. Ve 34. minutě zlomil Špirko hůl, ale velice nepřehlednou situaci před svým brankovištěm Přikryl vyřešil. Poté se do sebe pustili Zápotočný s Bednaříkem a obě mužstva si zkusila dvouminutovku ve 4 proti 4. Více prostoru na ledě hru oživilo a tempo se zvýšilo. Ve 38. minutě projel kluzištěm Janků, za modrou čárou prostrčil kotouč Komovi mezi bruslemi, ale puk mu poskočil a on se dostal příliš blízko k brankáři, který ho vychytal.

V závěrečné třetině dostali domácí brzy výhodu přesilové hry a přesto, že svého soupeře doslova drtili, branku z početní výhody nevytěžili. Brzy nato dostali stejnou výhodu i hosté, ale Přikryla prakticky neohrozili. Ve 48. minutě se po závaru před Fialou dostal do velké šance Antoš a hned po něm měl šanci dvakrát za sebou Liščák. V 51. minutě usedl na trestnou lavici na 4 minuty kapitán Lvů Antoš a hosté rozpoutali před Přikrylem dvouminutový kolotoč. Domácím se ale nakonec podařilo z tlaku vymanit a Liščák dokonce ohrozil litvínovskou branku. V 55. minutě, opět při přesilovce, netrefili domácí dvakrát zcela odkrytou branku a jednou jim zabránil skórovat skvělým zásahem Fiala. Vzruch přinesla ještě 57. minuta, kdy se za brankou, po zákroku na domácího brankáře, poprali dvě čtyřiačtyřicítky (ústecký Hořava a litvínovský Skuhrovec) a musely předčasně do kabin.

Jaroslav Hübl (HC Litvínov): "V podstatě jsme hráli v plné sestavě, mimo brankáře. Fiala ale dnes zachytal výborně. Pozitivum toho zápasu je, že jsme žádný gól nedostali, negativum, že jsme žádný nedali. Je dobře, že na všech postech, od brankářů až po útočníky, máme konkurenci. Všichni chtějí hrát a všichni se jeví dobře. Už od Švýcarska máme problém se zakončováním. Bohužel to stále trvá a ani z vyložených šancí nejsme schopni dát gól. Musíme na tom více zapracovat."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Viděli jsme oboustranně kvalitní utkání a i přesto, že góly nepadaly, šancí tam bylo hodně. Dnes vynikli především oba brankáři. Nás mrzí, že jsme během utkání přišli o dva hráče. V první třetině byl nastřelený Šaffer, ale hlavně nedohrál Čaloun. Měl tam po souboji nepříjemný pád a vypadá to na zranění ramene. Teď je v nemocnici a uvidíme, co ukážou rentgeny. Zatím to ale nevypadá vůbec dobře. To je mnohem horší záležitost než to, že jsme neproměnili spoustu šancí. Momentálně máme mimo hru čtyři útočníky a jednoho obránce. Chtěl bych také dementovat zprávu z tisku, že Sparta má zájem o Andreje Novotného. To byla asi špatně pochopená informace, protože se jednalo o úplně jiného hráče, o Andreje Nedorosta."