Ústí nad Labem - Třetí zápas nadstavby ligy staršího dorostu odehrál Slovan na domácím ledě proti Hvězdě Praha. Po celých 60 minut bylo utkání vyrovnané a vedení si týmy prohazovali. Při konečné siréně však na kostce svítilo těsné, ale důležité vedení pro Ústecké, kteří si tak připisují tři body a posouvají se v tabulce na druhou příčku. Velký podíl na výhře měl Michal Vico (na fotografii), který vstřelil vítěznou branku a navíc si připsal dvě asistence.
pá 12. 12. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Hvězda Praha
4:3 1:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 19. Loukota, 29. Brňák (Vico, Michajličenko), 48. Magasanik (Vico), 52. Vico – 19. Čmejla (Veverka), 34. Kozohorský (Sůva), 47. Kozohorský (Šmejla). Rozhodčí: Kamil Hlinka – Martin Kopáč, Milan Armstark. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1 Diváci: 148.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš – Loukota, Michajličenko, Vytejček, Drha, Moucha, Spálenka, Ozom, Amirov, Brňák, Vico, Magasanik, Tomáš

HC Hvězda Praha: Smíšek – Hruška, Grim, Vidim, Svoboda, Velas, Hošták, Sůva, Valíček, Piovarči, Tomek, Veverka, Čmejla, Kozohorský, Novák

Do utkání týmy vstoupily vyrovnaně. Již během prvních minut museli oba brankáři zasahovat a v tomto duchu se také odehrávala celá první třetina. Během úvodní dvacetiminutovky na trestnou lavici postupně usedli dva hráči na každé straně. Ovšem ani jeden z týmů početní výhody nevyužil. Prvního gólu se tak diváci dočkali, až na konci třetiny, kdy jako první rozvlnil síť po přihrávce Ondřeje Veverky zpoza brány Filip Čmejla. Domácí však na tuto změnu stavu okamžitě zareagovali. Necelou půl minutu po úvodní brance na druhé straně Jakub Loukota prostřelil z vrcholu levého kruhu včetně obrany i gólmana hostí a srovnal tak stav utkání na 1:1. Během první třetiny už se skóre neměnilo a tak týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina nám přinesla více zajímavých situací. Ve 29. minutě strhli vedení na svou stranu domácí. Za záda gólmana hostí dopravil puk Marek Brňák. Ústečtí hokejisté poté vyslali na soupeře ještě několik nepříjemných střel. Ovšem z gólu se po necelých 5. minutách radovali hosté. Kdy střelu Karla Sůvy dokázal domácí brankář pokrýt, ale na dorážku Jiřího Kozohorského už nestačil. A tak bylo skóre opět vyrovnané. Hokejisté Hvězdy Praha však měli následně šanci k obratu. Když po faulu Famila Amirova bylo nařízeno trestné střílení. Této role se zhostil Karel Sůva, který však svůj nájezd neproměnil. Ve druhé části se už více nestalo a do kabin se tak již podruhé odjíždělo za nerozhodného stavu.

Poslední dvacetiminutovka nezačala vůbec podle představ ústeckých hokejistů. Ve 46. minutě usedá na trestnou lavici střelec úvodní domácí branky a hosté se přesilové hry zmocnili dobře. Filip Šmejla objel bránu a po jeho střele dorazil puk do brány Jiří Kozohorský, který si tak v tomto utkání připsal již druhý gól. Domácí se po inkasovaném gólu rychle přesunuli před gólmana hostí. Ten byl zasypán hned několika střelami a dorážkami, ale až Petr Magasanik dokázal puk namířit přesně. Jeho střela letěla nad beton Smíška. V dalších minutách si Slova zahrál přesilovku. Na konci této početní převahy se gólově prosadil Michal Vico, který tak svou brankou rozhodl toto vyrovnané utkání. Hvězdě v posledních dvou minutách nabídl faulem Petr Magasanik možnost k vyrovnání, ale ani bez brankáře, tudíž 6 na 4 vyrovnat skóre nedokázali. Ústečtí si tak po těžkém souboji připisují všechny 3 cenné body.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "My jsme dneska získali zlaté tři body, ale ten zápas byl vyrovnaný. Rozhodla pouze jedna chyba soupeře, které jsme dokázali využít. Myslím si, že kdyby to skončilo remízou, nikdo by nic nemohl říct."

Filip Sýkora (HC Hvězda Praha): "Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Bohužel my jsme ve třetí třetině udělali jednu chybu, kdy jsme pustili hráče soupeře samotného na bránu, což proměnili. Pak už jsme měli deset minut na otočení. Dostali jsme příležitost když jsme hráli 6 proti 4 a nevyužili jsme ji. O naší prohře v tomto vyrovnaném zápasu rozhodly chyby, kterých jsme udělali my víc."