Ú s t í n/L. - Domácí vstoupili do utkání aktivně, k vidění byl oboustranně útočný hokej, na který hosté z Mladé Boleslavi doplatili první brankou. Ještě v první dvacetiminutovce si vzali time out a změnili způsob hry, pozorná obrana a rychlé protiútoky se jim vyplatili ve druhé třetině, již vyhráli 3:0 a zařídili si tak vítězství, na kterém už nic nezměnilo ani snížení Lvíčat na těsný výsledek 2:3.
pá 18. 1. 2008
BK Mladá Boleslav
2:3 1:0, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 13. Jankovič (Sova), 45. Kašák (Medřický) - 22. Škorík (Koudela), 31. Lenc (Moucha), 31. Koudela (Škorík). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Šefl, Sova, Hříbal, Burkovec, Špila, Poláček, Volenič, Kubu - Svatý, Slavíček, Jankovič - Chytrý, Žák, Pojezný - Kučera, Klouček, Rybalkin - Purma, Kašák, Medřický.

BK Mladá Boleslav: Klimíček - Mozík, Švaříček, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim - Lenc, Protivný, Rys - Jiránek, Koudela, Škorík - Jankovský, Belay, Hájek - Frolík, Kadaně, Babický.

V úvodních pasážích zápasu se hrál vyrovnaný hokej, oba celky věnovaly přibližně stejně času a péče útočení. Z ústeckých byl blízko k vstřelení úvodní branky Hříbal, který netrefil obtížnou přihrávku Rybalkina před branku. Zasáhnout Klimíčka donutil až o chvíli později Kučera, který si vybruslil před branku a zbavil se tak svých strážců. Na druhé straně nahrál Protivný v pádu Rysovi, a tak si na puk sáhl i Petrásek. Protivný vzápětí otestoval domácího brankáře ještě prudkou střelou z úhlu. Ve dvanácté minutě se hosté dopustili dvou faulů, Lvíčata se tedy rozestavila k přesilové hře pěti proti třem. A po sedmdesáti pěti vteřinách ji dokázala využít Jankovičem, který si vybruslil před boleslavskou branku, našel si čas ještě na kličku a zasunul puk k tyči. Domácí branka povzbudila, zvýšit mohl Rybalkin, jemuž před branku adresoval příhru Kučera, vzápětí v situaci jako přes kopírák zasunul Klouček puk těsně vedle Klimíčkovy svatyně. Hosté si vybrali oddechový čas, ještě v první třetině zahrozil Koudela, který se přes Hříbala prodral do zakončení.

Prostřední dějství patřilo jednoznačně Boleslavi. A ukázali to hned v jejím úvodu. Domácí chybovali při pokusu udržet útočnou modrou, a tak se do protiútoku dostali Koudela se Škoríkem, druhý jmenovaný dostal přihrávku, zakličkoval a pohodlně zasunul. Ústeckým to chuť do útoku nevzalo, Pojezný prostrčil puk před branku, gólman ho ale včas přikryl, Kučera vybruslil do dobré pozice, ale chyběl mu klid na zakončení. Hosté v těchto fázích nechávali Lvíčata, ať se vyřádí v útočném pásmu, ale zodpovědně je drželi převážně v rozích a sami pak vyráželi do protiútoků. Chybu v ústecké rozehrávce využil ke střele Rys. Ve 31.minutě procpal Moucha puk do mezikruží, kde ho v pádu výborně trefil Lenc a zajistil Boleslavi vedení. O dvacet vteřin později došlo k dalšímu přečíslení ústecké obrany a střela Koudely zmizela za zády Petráska. Od té chvíle jako by obrana domácích prostě přestala existovat. Na jejich branku se řítil jeden nebezpečný útok za druhým a jen díky skvělým zákrokům Petráska nenavýšili hosté brankový rozdíl.

Třetí třetina začala podobně, jak ta předchozí skončila. Protivný střílel nad, Andělem vyslaný puk ukryl domácí brankář v lapačce. Přihrávka Rysa na Protivného v lepší pozici byla sražená obránci a puk nakonec opět skončil u Petráska. Na jednom z mála výletů Lvíčat do útočného pásma se na ně pousmálo štěstí, to když se nahození Medřického od někoho odrazilo ke Kašákovi, který puk prostrčil pod Klimíčkem – 2:3. Snížení na rozdíl jediného gólu vlilo opět domácím trochu krve do žil. Žák střílel z dobré pozice, ale v hledišti to jen zašumělo. Po střele Jankoviče se k puku nedostal Slavíček, aby ho dorazil do branky. A tak opět zahrozili hosté, Lenc se ocitl sám před Petráskem, položil si ho, ale puk mezi tyče nevtěsnal. Ústecký Sova od modré pěkně protáhl brankáře hostí, v přesilové hře střílel Jankovič, dorážel ještě Kučera, další rána Sovy proplachtila vedle Klimíčkovy lapačky, ale i vedle branky. V úniku se opět blýskl boleslavský Koudela, ale ani nadvakrát nepřekonal ležícího Petráska. V poslední minutě se Lvíčata dopustila taktické chyby, oslabeni o jednoho hráče v poli museli být kvůli špatnému vystřídání, díky němuž jich hrálo šest. Poslední šance na snížení v podobě power play tak zmizela. A hosté si konec zápasu v klidu ohlídali.