Ú s t í n/L. - Do prvního semifinále vstoupili Lvi výborně, když je už v 6. minutě poslal do vedení Sýkora, jehož střela nešťastně propadla Mensatorovi mezi betony. Stejně kuriózním gólem, tentokrát se trefil Krupka ze vzduchu, hosté vyrovnali ve 13. minutě. Domácí ale zúročili svou převahu a postupně vývoj utkání obrátili ve svůj prospěch. Ke konci zápasu ale Boleslav průběh zdramatizovala, když snížila v přesilovce a poté se snažila vyrovnat v power-play. Domácí si ale výsledek podrželi a zítra se pokusí o druhé vítězství v sérii od 18:00 hod.
ne 27. 2. 2005
BK Mladá Boleslav
3:2 1:1, 1.0, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Sýkora (Jankových), 24. Pazourek(Fink, Švík), 49. Klobouček (Jiří Kudrna, Koudelka) - 13. Krupka (Havel, Kameš), 54. Havel(Morava). Rozhodčí: Vlček, Hodek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:11, navíc Jankových (UNL) a Mensator (MBL) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4750. Střely na branku: 48:21 (10:6, 18:6, 20:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Pavlas, Vála, Klobouček - Jankových, Sýkora, Kudrna - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Koudelka, Šaffer.

BK Mladá Boleslav: Mensator – Morava, Kvetan, Toužimský, Holý, Kivoň, Derner, Brincko - Nouza, Hradecký, Kadlec – Ondřej, Kubinčák, Říha – M. Krupka, Havel, Kameš – L. Krupka, Oliverius, Metlička.

První utkání semifinále play off přivedlo na led do Lví arény mužstvo Mladé Boleslavi. Je to soupeř, se kterým mají hokejisté Slovanu téměř vyrovnanou bilanci, když v dlouhodobé části s ním dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli, z toho jednou v prodloužení.

Hned v 1. minutě dostal na modrou puk Jankových, ale neměl rychlost a v tísni poté ani komu přihrát. Vzápětí dostali domácí výhodu přesilové hry, ale kromě šance Sýkory nic vážnějšího před Mensatorem nevymysleli. Oba výše jmenovaní však v 5. minutě byli u úvodní branky utkání. Jankových vybojoval ve středu kluziště kotouč, vyslal dopředu Sýkoru, jehož střelu brankář Boleslavi ztlumil, ale kotouč se nakonec došoural až za brankovou čáru. Následný skok a ukrytí puku pod lapačkou už nic nezměnily na tom, že Lvi vedli 1:0. Oby týmy postupně vystrčily růžky z obranné ulity a začal se hrát o něco atraktivnější hokej. V 9. minutě si vytvořili nejprve před Mensátorem šanci Pavliš s Pavlasem a vzápětí se na druhé straně dostal do šance Oliverius. Ve 12. minutě vytvořila Pazourkova řada závar před hostující brankou. Následný bleskový protiútok zastavilo postavení mimo hru. Poté měli hosté první výhodu přesilové hry. Při ní navíc zlomil Jankových hůl a téměř dvojnásobnou přesilovku dokázali hosté bleskově zúročit. Na 1:1 vyrovnával zblízka Krupka. Poté tempo opět znatelně polevilo. V 17. minutě se kolem pravého mantinelu prosmýkl Kubinčák a Sáblík měl s jeho pohotovou střelou plné ruce práce. Vzápětí, ihned po vhazování, nebezpečně pálil Krupka. Poslední šanci první dvacetiminutovky měl ústecký Pavliš, ale jeho akci zastavil nedovoleně Kivoň.

Brzy po začátku druhé třetiny dostali domácí hokejisté krátkou výhodu dvou hráčů v poli, ale ani následná přesilovka 5 proti 4 změnu skóre nepřinesla. Ve 24. minutě měl nejprve velkou šanci Fink, který si vybruslil zpoza branky. Vzápětí sebral kotouč Pazourek a ukázkovým blafákem poslal Lvy do vedení. Ve 26. minutě hráli hosté další přesilovku, ale tempo při ní diktovali domácí hokejisté, když si vypracovali dvě šance. Síly na ledě se brzy vyrovnaly, když na trestnou lavici putoval Havel za sekání. V době, kdy se utkání přehouplo do své druhé poloviny, hráli Lvi minutu a půl přesilovku 4 proti 3, ale v koncovce byli úplně neškodní. Boleslavští hokejisté byli pod tlakem, z čehož pramenil další jejich faul. Následnou přesilovku 5 proti 3 však Lvi opět trestuhodně prohospodařili. Když se síly na ledě konečně vyrovnaly, pálil z kruhu hned po vhazování pohotově Kivoň a Sáblík musel vzápětí čelit další nebezpečné akci hokejistů Boleslavi. Minutu před druhou sirénou dostal Nouza přesný pas na modrou, ale v rodícím se nebezpečí pro domácí svatyni zatáhl za nouzovou brzdu Klobouček. Ten si po odpískání ještě vysloužil za Nouzův ukázkový skok plavmo další, prémiové, 2 minuty na lavici hanby.

Na začátku třetí třetiny čekalo Lvy téměř tříminutové oslabení, při kterém ale nepustili hosty do vážnější šance. Minutu poté, co se na ledě síly vyrovnaly, ukončil Morava nebezpečným zákrokem předčasně sezónu Pavlasovi. Domácí zamkli svého soupeře před Mensátorem a brzy měli možnost hrát minutovou přesilovku proti 3. Stupňovali tlak a hosté, kteří mezitím už hráli opět ve 4, opět faulovali. Domácí ani další dvojnásobnou početní výhodu ale nedokázali proměnit. V době, kdy poslednímu hříšníku hostí chybělo do vypršení trestu čtvrt minuty, napřáhl od modré Klobouček a Mensátor viděl jeho střelu až v brance. Hostující brankář se hodně zlobil, praštil holí o brankovou konstrukci a vysloužil si desetiminutový trest. O minutu později si vybruslil před branku Švík, ale Mensátor mu včas vydloubl kotouč. K tomu se dostal Kočí a prudkou střelou rozezvučel levou tyč boleslavské branky. V 53. minutě bylo při přesilovce hostí hodně horko před Sáblíkem. Na řadu přišly také strkanice a došlo i na pěsti. Brzy poté si dvojnásobnou přesilovku vyzkoušeli i hosté. Havel vystřelil od modré. Jeho střela, šla sice úplně mimo branku, ale domácí obránce Štěpánek, kterého puk trefil do helmy, poslal ukázkovým "angličanem" kotouč obloučkem za Sáblíkova záda. 5 minut před koncem třetí třetiny mohli hosté opět pomýšlet na vstřelení branky, když šli Lvi opět do 3. Hokejisté Slovanu se ale ubránili a v následném oslabení 4 proti 5 si Buďa s Koudelkou dovolili v útočném pásmu doslova povodit hned čtveřici hostujících hráčů. S přibývajícími minutami se na ledě zvyšovala nervozita. V poslední dvouminutovce se Lvi snažili držet kotouč co nejdál od své branky. Hosté si v čase 58:40 vyžádali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. V té byl nejblíže gólu domácí Jankových, ale na stavu 3:2 pro domácí už se nic nezměnilo.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Bylo to velice těžké utkání, což se v semifinále play off dá, samozřejmě, očekávat. Výborný soupeř, hráli výborně..., série takhle začala, prohráváme 0:1 na zápasy. My jsme se snažili ten výsledek korigovat, hlavně v přesilových hrách. Do budoucna musíme hrát trochu zodpovědněji, protože často zbytečně faulujeme, a pak hrajeme často v oslabení. To nám pak ubírá síly."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsem ještě plný emocí, takže nevím, jestli budu úplně objektivní. Byl to oboustranně kvalitní hokej. První třetina byla taková oťukávací, spíš taková opatrná. My jsme se nemohli dostat do tempa. Od druhé třetiny jsme zvýšili obrátky a byli jsme jasně lepším týmem. Škoda jen, že jsme se z těch přesilovek neutrhli do vyššího vedení. Měli jsme opakovaně i výhodu 5 proti 3 a to musíme umět trestat. Dál v sérii by se nám toto mohlo nevyplatit. To jsou momenty, které mohou být pro utkání rozhodující. Soupeř dvě své přesilovky využil, i když trochu se štěstím, ale je to o tom, že zbytečně neváhají se střelbou. Utkání hodně rozkouskovávali a kazili rozhodčí a musím zdůraznit, že to bylo oboustranně. Jeden rozpažuje, druhý zvedá ruku... Rozhodně ke kvalitě utkání nepřispěli."