Ú s t í n/L. - Ve svém druhém víkendovém zápase si Lvi poradili se soupeřem z Havířova, i když to nebylo jednoduché utkání. První branku vstřelili Severočeši z přesilové hry 5 vteřin před koncem úvodní části a ve druhé třetině úzké vedení drželi. Do třetí části vstoupili skvěle, když po se po 30 sekundách prosadil Sýkora a Pazourek zasadil domácím poslední ránu. Sáblík tak udržel nulu již podeváté. Za víknend získali Lvi 5 bodů, ztráta na první Budějovice je ale jednobodová a Jihočeši mají zápas k dobru.
ne 19. 12. 2004, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
0:3 0:1, 0:0, 0:2

Branky: 20. Jiří Kudrna (Sýkora), 41. Sýkora (Drábek), 56. Pazourek (Fink, Šaffer). Rozhodčí: Buksa - Kašík, Vrdlovec. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváků: 644.

AZ Heimstaden Havířov: Mařík – Šefčík, Pala – Prokop, Mareček – Vavruša, Kučírek – Mikšan, Říha, Zdeněk – Pavliš, Žůrek, Kelner – Volák, Sedlák, Studený – Seman, Heider, Dibelka

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek – Kočí, Kudrna Jan – Vála, Kubeš – Pavlas, Mazanec – Sýkora, Kudrna Jiří, Jankových – Fink, Šaffer, Pazourek – Hodek, Dragoun, Koudelka – Buďa, Lipina, Švík

Oběma týmům chvíli trvalo než se dostaly do patřičného tempa. První velkou šanci si připravili domácí, kteří nevyužili velký závar před Sáblíkem, protože ani jeden z domácích hráčů nedokázal volně ležící kotouč usměrnit za jeho záda. V sedmé minutě dostalo Ústí dvě minuty za špatné střídání, ale domácí namísto tlaku pustili hosty do střelecké příležitosti, ale Fink od bočního mantinelu Maříka nepřekonal. V 9. minutě nedorazil Jankových střelu Kudrny.

Od 13. minuty hráli první přesilovku i hosté a k jejímu využití jim moc nechybělo. To by ale nesměl Mařík předvést perfektní zákrok po Pavlasově střele, kdy se natáhl a puk mířící k pravé tyči ukryl ve své lapačce. Minutu po tom, co se vrátil domácí hráč na hrací plochu byl vyloučen hostující Štěpánek a minutu po něm šel za katr i Mazanec. Domácí tak měli možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Dokázali sevřít hosty v jejich obranném pásmu do kleští, jenže střela Prokopa, který měl ideální příležitost, skončila vedle levé tyče. Jeden z vyloučených hráčů Ústí už byl na ledě, když Šefčík dorážel Sedlákovu střelu, ale branku netrefil. Čtvrt minuty před koncem zablokovali domácí obránci hostujícího útočníka, který se dostával sám před Maříka, jeden z nich bohužel nedovoleně. A hosté toho dokázali náležitě využít. Ihned po buly se dostal ke kotouči Sýkora, našel Jiřího Kudrnu a ten dostal hosty pět sekund před koncem třetiny do vedení – 0:1.

Vyrovnat zkoušel na začátku druhé části Pavliš, ale z křídla byl neúspěšný. Obrovskou šanci hostům připravil paradoxně domácí bek Šefčík, od jehož brusle se kotouč odrazil směrem do domácí klece, ale Mařík jej stihnul reflexivně vykopnout. Ve 27. minutě vyslal na Sáblíka další pokus Žůrek, ale hostující gólman s ním neměl větší problémy. V polovině utkání nejprve z výborné pozice bombou přestřelil Švík domácí branku a po rychlém protiútoku zakončoval Studený a trefil Sáblíka do masky. Poté domácí opět faulovali a nabídli tak hostům možnost zvýšení skóre. Tu promarnil Dragoun, který netrefil přihrávku před odkrytou branku.

Další šanci hostů zmařil Lipina, který neuspěl v samostatném nájezdu proti Maříkovi. Domácí střelec Říha tentokrát zkoušel štěstí střelami z větší vzdálenosti, ale ty Sáblík s přehledem likvidoval. Ve 38. minutě najížděl s kotoučem domácí Volák a i když měl po pravé ruce volného spoluhráče, snažil se zakončit sám, ke smůle domácích však trefil pouze hostujícího obránce. Ústí Panterům zatopilo opět i v závěru třetiny, kdy nejprve Buďa trefil tyč a dorážku Švíka zachránil obětavě Mareček.

To, co se hostům nepovedlo na konci druhé třetiny realizovali na začátku třetí. Přesně po půl minutě vystřelil od modré Drábek, branku sice netrefil, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu, u levé tyče stál připravený Sýkora a kotouče v pohodě dopravil do sítě – 0:2. Domácí se zoufale zkoušeli překonat Sáblíka, ale poté co nevyužili další dvě výborné příležitosti, kdy ani Studený ani Sedlák nedokázali překonat ležícího Sáblíka, pomalu rezignovali. Hosté od té chvíle hráli v pohodě, nepouštěli domácí do vyložených šancí a když už se přece jen havířovští hráči dostali na dostřel, jejich pokusy pochytal spolehlivý Sáblík jako například Říhův příklep v 51. minutě nebo Sedlákův pokus zblízka či dorážku Marečka o tři minuty později.

Za další minutu objel branku Fink, ale Mařík jeho pokus vytěsnil, ovšem druhý Finkův pokus už skončil za jeho zády – 0:3. Po této brance bylo jasné, že domácí si opět na svém ledě připíší další porážku. Hosté mohli přidat ještě další branky, ale Kudrna bekhendem netrefil branku a minutu před koncem v nájezdu 2 na 1 pálil tvrdě Koudelka, ale se stejným výsledkem. Havířov tak již ve svém druhém utkání za sebou nedokázal vstřelit branku a trápení na domácím ledě tak pokračuje i nadále.

Pavel Hynek (trenér Ústí n.L.) – „Samozřejmě jsme rádi za tři body. Ten náš výkon byl trochu upracovaný a efektivita využití šancí byla malá. Mohli jsme rozhodnout už daleko dřív, jenže jsme nedali ani ty nejvyloženější šance. Domácí se mohli dostat do zápasu při přesilovce pět na tři, ale pak už jsme je do větších šancí nepustili a v poslední třetině už rozhodly i fyzické síly.“

Petr Folta (asistent trenéra Havířova) – „Hráli jsme druhý zápas ve dvou dnech, což je pro naše kluky náročné a navíc přijelo Ústí, tedy velice silné mužstvo. My jsme mohli uspět jedině disciplinovanou hrou a to se nám dařilo jen v první třetině, kde Ústí nemělo moc šancí. Škoda gólu pět sekund před koncem, který nás srazil dolů. Bohužel v posledních zápasech dáváme strašně těžko góly. Ústí nás nepustilo do výraznější šance, nedokázali jsme se prosadit přes jejich dobře organizovanou obranu. Navíc nám chybí větší důraz před brankou.“