Ú s t í n/L. - Ve šlágru 10. kola první ligy přivítali Ústečtí Lvi ambiciózní Havlíčkův Brod. Utkání přineslo kvalitní hokej a potvrdilo, že oba celky jsou po zásluze na čele tabulky. Gólový účet zápasu otevřel již ve 3. minutě Tůma, ale dvěma brankami Brod vývoj utkání otočil. Žlutomodří se ale nevzdali a nepříznivý vývoj dokázali zvrátit a nakonec slaví vítězství 5:3. V dresu Rebelů řádil Lukáš Endál, který si připsal hattrick a vstřelil tak všechny góly svého týmu.
st 10. 10. 2012, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
5:3 1:1, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 3. Tůma (Sýkora, Brož), 33. Ludvík (Roubík, Poživil), 36. Čermák (Tůma, Sklenička), 51. Tůma (Brož), 60. Daniel Boháč (Laš) - 4. Endál (J. Pavlík), 31. Endál (Polodna, Soldán), 49. Endál (Polodna). Rozhodčí: Mertl, Pešina - Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:9, navíc Morava, Knotek a Ondráček (všichni HBR) všichni 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 039. Střely na branku: 48:28 (14:10, 16:9, 18:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3. Zakázaná uvolnění: 3:6. Ofsajdy: 5:2. Vyhraná vhazování: 49:28 (17:7, 19:11, 13:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Sklenička, P. Hořava, Holomek, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Vobořil - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš - Morava, R. Novotný, J. Pavlík, Protivný, Soldán, Ostrčil, A. Jelínek, Blažek - Rytnauer, R. Vondráček, M. Ondráček - Endál, do 26. Třetina, P. Polodna - V. Meidl, Knotek, Musil - P. Štěpánek, Stehlík

Od prvního buly Ústečtí na nic nečekali a hnali se vpřed. První střela však skončila v Dolejšově lapačce. Na druhé straně Havlíčkobrodští oťukávali ústeckou obranu. David Tůma tedy na nic nečekal, ujel červenobílým a otevřel tak utkání. Odpověď Rebelů na sebe nenechala dlouho čekat a o minutu později srovnával Lukáš Endál. Hrálo se nahoru dolů. Z obrany přešli hosté bleskurychle do útoku a téměř se radovali podruhé. Avšak pro postavení útočícího hráče v brankovišti rozhodčí rozpažil. Dlouhá chvíle nebyla ani na trestných lavicích, kde se hráči střídali. Nejdelší čas měl možnost strávit na lavičce Morava, který dostal kromě dvouminutového i osobní trest. A za napjaté atmosféry odcházeli hráči do šaten.

Druhá třetina začala v naprosto identickém duchu, jako by se žádná přestávka nekonala. Ústečtí doráželi, seč jim síly stačily, přesto branka nepadla. Opět Lukáš Endál tedy využil šance připomenout Lvům pravidlo ,,nedáš- dostaneš“ a skóre se tak změnilo ve prospěch hostů. Žlutomodří se zahanbit nenechali a odezvou byla dorážka Davida Ludvíka. A vzápětí byla celá Zlatopramen aréna svědkem perfektní spolupráce mezi obranným, středním a útočným pásmem. Puk tedy putoval od Skleničky, přes Tůmu a zakončujícího Miloslava Čermáka. Střety se s houstnoucí atmosférou přiostřovaly.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se Lvi snažili skóre potvrdit. Napětí by se dalo krájet, na povrch se dostává v podobě střetů a potyček. Gólmani jsou prověřování na obou stranách. Lukáš Endál by mohl být označen střelcem zápasu, vsítil totiž i třetí branku hostů, kterou reagoval na tlak u obou brankovišť. Ústí ani tak nepolevilo a o minutu později využil volného puku David Tůma. Poslední minuty utkání byly přikořeněny oslabením domácích. Toho využil Brod pro odvolání gólmana. Ale i ve čtyřech proti šesti dokázal Daniel Boháč stvrdit vítězství Lvů střelou do prázdné brány.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Havlíčkův Brod je nepříjemný soupeř, ze začátku střetnutí jsme měli problémy. Ve středu hráli Rebelové hodně agresivně a dobře bruslili. Jsme rádi, že jsme zápas nakonec zvládli a ubojovali. Utkání nám také ukázalo, že musíme zapracovat na defenzivní činnosti, která stále není ideální. Inkasovali jsme laciné góly, jednu obdrženou branku naštěstí rozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali. Sezóna je ale ještě dlouhá, do play-off zbývá času dost. Útoky se již stabilizují, v ofenzivě to vypadá slibně. V sobotu by se měl vrátit do sestavy Jan Kloz." (celý rozhovor naleznete zde)

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Chtěli jsme navázat na naše výkony z venkovních střetnutí, ale domácí vyhráli zaslouženě. V utkání jsme byli nedisciplinovaní, oslabení stojí hodně sil. Duel rozhodly přesilové hry, ve kterých Lvi dokázali vstřelit dvě branky. Za stavu 3:3 začal být soupeř nervóznější, jenže my se dopustili chyby na modré čáře. Ústí nad Labem tak šlo do vedení, které si poté uhlídalo. V závěru zápasu jsme si vzali oddechový čas a zkusili power-play. Bohužel to nevyšlo, ale museli jsme něco zkusit. Přesilovou hru šest na čtyři jsme měli sehrát lépe, chyběl nám tlak do brány. V Havlíčkově Brodě je rozhodující ambicí postoupit do play-off."