Ú s t í n/L. - Po čtyřzápasovém půstu se mohli ústečtí junioři opět radovat z tříbodového vítězství. Po první třetině, kterou vyhráli 4:1, převzali taktovku utkání hosté a třemi přesnými zásahy během deseti minut vyrovnali. Ve třetí třetině už ale opět kralovali domácí a zápas zdárně dotáhli do vítězného konce.
so 11. 10. 2008
DRACI PARS ŠUMPERK
7:4 4:1, 0:3, 3:0

Branky a nahrávky: 2. Drnec (Místecký, Havlíček), 2. Brož, 14. Holomek (Havlíček), 19. Pojezný (Zákoutský), 46. Drnec (Místecký, Holomek), 48. Drnec (Zákoutský), 55. Havlíček (Holomek) - 10. Peška, 28. Malý, 29. Šoustal (Pezda), 39. Hlavsa (Žálčík). Rozhodčí: Turčan - Kebrle, Šulo. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:3. Diváci: 139. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 7:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Sveikauskas, Zákoutský, Brož, Holomek, Stejskal, Jurčák, Říha, Dvořák - Šrámek, Chládek, Pojezný - Drnec, Havlíček, Místecký - Baránek, Řídel, Janíček - Březa, Drda, Kočí.

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa - Kupčus, Havlík, Zacpálek, Dokoupil, Drtil, Pezda, Novotný, Fryč - Skoumal, Svoboda, Malý, Šoustal, Cink, Poles, Měrka, Sigmund, Přikryl, Hlavsa, Peška, Žálčík.

Do zápasu se Šumperkem vlétli domácí jako uragán. Už po minutě hry mířil po Místeckého přihrávce do černého Drnec a ještě v téže minutě se trefil i Brož - 2:0. Tlak domácích pokračoval i poté, ale hra obou týmu se postupně srovnávala. Po velké chybě domácích je v přesilovce v 10. minutě potrestal Peška. Přesilovku ale brzy nato využili i domácí. Havlíčkovu střelu dorážel Holomek. Další přesilovku využili domácí v 19. minutě, když do třígólového trháku je poslal Pojezný.

Od začátku druhé třetiny domácí tlačili, vytvářeli si šance, ale udeřilo na druhé straně. Po chybě se k puku dostal Malý a z blízka překonal Wegerta. Brzy nato hráli hosté přesilovku a Šoustal dokázal snížit na rozdíl jediné branky - 4:3. Dokonalý zmar celého náskoku přišel ve 39. minutě. V přesilovce hosté rozebrali domácí čtveřici a Hlavsa vyrovnal na 4:4.

Vstup do třetí třetiny zvládli lépe domácí. Ve 46. minutě poslal Drnec domácí opět do vedení. Střelec branky poté fauloval a když naskočil zpět na led, zkompletoval, střelou z voleje po přesném pasu Zákoutského, hattrick. Třígólové vedení domácím v 55. minutě vrátil Havlíček - 7:4.

Ivan Alka (HC Hokej Šumperk 2003): První třetinu jsme totálně zaspali a domácí šli zaslouženě do vedení 4:1. O přestávce jsme si o tom v kabině promluvili a téměř ztracený zápas jsme ve druhé třetině dotáhli na 4:4. Třetí třetina byla, myslím, herně vyrovnaná, ale domácí poctivějším výkonem zezadu ze třech brejků rozhodli.
Karel Chládek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Do zápasu jsme vstoupili úplně odlišným způsobem než proti Opavě. Hráči hráli nadoraz, dařilo se nám i střelecky a úvodní třetina podle toho vypadala. Ve druhé třetině jsme měli za stavu 4:1 vyloženou šanci, kde jsme mohli utkání definitivně rozhodnout a vlastně téměř z protiútoku jsme inkasovali na 4:2. Pak jsme soupeře zbytečnými vyloučeními a špatnou hrou v oslabení vrátili do hry. Musím ale kluky pochválit, že za stavu 4:4 se zvedli a třemi góly to utkání dotáhli do vítězného konce.