Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi hned v prvním zápase nové sezóny narazili na jednoho z favoritů soutěže Mladou Boleslav. Ta se ujala již ve třetí minutě díky Koláčkovi vedení. Hokejisté Slovanu však dokázali ještě v první třetině vývoj zápasu otočit. Také vstup do druhé třetiny se lépe povedl Boleslavským, na 2:2 srovnával Kolda. Pak však nastala hvězdná tříminutovka ústeckého týmu, ve které nastříleli branky postupně Slížek, Martinec a Grof. Boleslavští se ale nevzdali - dvěma brankami zaúřadoval Hlouch. V poslední třetině přestřelka pokračovala. Nejprve se prosadili ústečtí Janků s Houdkem, poté dvakrát překonal Fikrta Kadlec. Definitivně poslední slovo měl Tomáš Nádašdi - 6:8.
st 13. 9. 2006
BK Mladá Boleslav
6:8 1:2, 3:3, 2:3

Branky a nahrávky: 3. Koláček, 22. Kolda (Beck), 37. Hlouch (Kocák), 40. Hlouch (Beck), 50. Kadlec (Výborný), 55. Kadlec (Kolda) - 16. Hulva (Pazourek), 18. Klimt (Slížek), 25. Slížek (Martinec, Grof), 27. Martinec (Vítek, Houdek), 28. Grof (Antoš), 42. Janků (Martinec, Hořava), 47. Houdek (Klobouček), 60. Nádašdi (Slížek). Rozhodčí: Šír - Kis, Špringl. Vyloučení: 15:16, navíc Drábek (MBL) a Zápotočný (UNL) 10 min. Využití: 4:5. Diváci: 2250. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 4:5, 4:7, 6:7, 6:8.

BK Mladá Boleslav: Mařík (28. Šindelář) – Drábek, Výborný, Všetečka, Jindra, Bauer, Kolda, Majeský – Jeslínek, Fadrný, Kadlec – Nouza, Sýkora, Gengel – Kocák, Hlouch, Beck – M. Krupka, Koláček, Gombár.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt – Grof, Nádašdi, Houdek, Hořava, Kolafa, Ficenc, Zápotočný – Hulva, Pazourek, Antoš – Janků, Vítek, Martinec – Ivan, Slížek, Klimt – Jiří Kudrna, Klobouček, Přeučil.

V utkání prvního kola na sebe narazili loňští finalisté a zároveň dva největší favorité nadcházející sezóny Mladá Boleslav a Ústí nad Labem. Do utkání raketově vlétli právě domácí, když Kamil Koláček přesnou střelou využil přesilovou hru, 1:0. Domácí byli aktivnější i v další části hry, ale Drábek v 7. minutě nastřelil pouze horní tyčku. Když sám před Fikrtem neuspěl ani Kolda, udeřilo na druhé straně. Nejprve ujel v 16. minutě Jakub Hulva a svoje zakončení poslal přesně mezi Maříkovi betony, 1:1. O minutu později se lvům povedlo skóre otočit, když Tomáš Klimt vyslal tvrdý projektil, který se zastavil až v síti domácí svatyně, 1:2.

Do druhé dvacetiminutovky lépe vstoupila Mladá Boleslav, když využila nabídnutou přesilovku 5 proti 3 Ladislavem Koldou, 2:2. Ústečtí lvi se však nechtěli nechat zahanbit a i oni předvedli, že přesilovky se jim daří, ve 25. minutě v početní výhodě zakončil nacvičenou akci Ladislav Slížek, 2:3. Skóre se měnilo v zápětí, když další zářez na pažbě přidal Tomáš Martinec, 2:4. Lvi ukázali, jak moc jsou hladoví po gólech o minutu později, když další přesilovku využil Jakub Grof, 2:5. Brankové hody i nadále pokračovaly, ve 36. minutě pověsil puk přesně pod horní tyčku domácí Roman Hlouch, 3:5. Jiskřičku naděje vykřesal pro Mladou Boleslav v úplném závěru druhého dějství opět Roman Hlouch, 4:5.

Na dvoubrankové vedení se hostům povedlo odskočit v úvodu poslední třetiny zásluhou Pavla Janků, 4:6. Ve 47. minutě přidal pojišťovací gól Tomáš Houdek, 4:7. Domácí však tříbrankové manko nezlomilo a v 50. minutě snížili Jiřím Kadlecem, 5:7. Opět Jiří Kadlec vzal všechno na sebe i v 57. minutě a dotlačil domácí na rozdíl jediného gólu, 6:7. Vyrovnat se však Mladé Boleslavi nepovedlo, pojišťovací branku lvů zaznamenal 2 sekundy před závěrečným hvizdem Tomáš Nádašdi, 6:8. Po brankových hodech si tak všechny body odváží Ústí nad Labem.

Jan Neliba (trenér BK Mladá Boleslav): Při velkém očekávání by samozřejmě lepší bylo vítězství. Přes porážku jsme prokázali jsme ale bojovnost a některé inkasované branky padají na vrub právě přemíry snahy. Byly tam i některé chyby, které nebudu ihned po zápase vyhodnocovat. Myslím si ale, že mužstvo svou tvář neztratilo a bojovalo do konce. Ústí má zkušený kádr. Severočeši možná v některých okamžicích projevili více takové té rutiny a o dva góly nás přehráli. Nezbývá mi nic jiného, než soupeři pogratulovat.

Pavel Hynek (trenér HC Slovan Ústečtí Lvi): Spokojen jsem s výsledkem, vítězstvím a třemi body. Samozřejmě v té hře, byl to první mistrovský zápas nové sezony, máme co zlepšovat. Věděli jsme, že se musíme vyvarovat především zbytečných vyloučení. Jenže hned do 4. minuty jsme měli čtyři dvouminutové tresty a hráli dvakrát ve třech. Tam se utkání mohlo zlomit. Naštěstí to soupeř potrestal jen jedním gólem.“