Ústí nad Labem - Střetnutí 31. kola WSM Ligy bylo v Ústí nad Labem ve znamení souboje Severočechů a Jihočechů. Do zápasu vstoupily lépe České Budějovice, Slovanu se podařilo do první přestávky snížit na rozdíl jediné branky. Ve druhé a třetí části přidal Motor po jedné brance a odváží si z krajské metropole Ústeckého kraje tři body. Jediný přesný zásah za domácí zaznamenal z trestného střílení Jan Pohl.
po 7. 12. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
ČEZ Motor České Budějovice
1:4 1:2, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Pohl (TS) – 10. Heřman (Nouza, Zíb), 17. Babka (Kuchejda, Žálčík), 31. Pajič (Květoň, Chovan), 60. Heřman (Pajič, Zíb). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:6, navíc Kolmann (CEB) TS [SEK]. Využití: 0:1. Diváci: 1 257. Střely na branku: 30:33 (7:11, 11:14, 12:8). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. Zakázaná uvolnění: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 25:28 (9:9, 11:8, 5:11). Nejlepší hráči: Jan Pohl - Rok Pajič.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Holomek, Vl. Brož, Smetana, J. Látal, Bernad – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Melka, Kuchler – Dalecký, Andres, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – L. Kříž, Kolmann, Zíb, J. Suchánek, Žovinec, L. Bohunický – Chovan, Pajič, L. Květoň – M. Heřman, Mikyska, Nouza – Kuchejda, Babka, Žálčík – Švihálek, Prokeš, Guman. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav.

Úvodní část třicátého prvního kola mezi týmy Slovan Ústí nad Labem a Motor České Budějovice zahájili střelbou do černého hosté. Jako první se prosadil Martin Heřman v desáté minutě dorážkou puku za záda Jakuba Soukupa. Prvního úspěšného střelce Motoru následoval jeho spoluhráč Jakub Babka, který o sedm minut později navýšil na dvoubrankové vedení přímou střelou z těsné blízkosti.

Po třiceti třech vteřinách bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Ústeckých za sekání Petra Kolmanna v brankovišti. Trestné střílení perfektně zakončil pravý obránce z první formace Jan Pohl a snížil na 1:2, čímž svitla pro Slovan naděje ve vyrovnání. Další gól k vidění nebyl a třetina skončila s jednobrankovým rozdílem.

Ve druhé třetině padla pouze jedna branka. Navýšit vedení Českých Budějovic se podařilo Roku Pajičovi, který využil v čase 30:22 min. přesilové hry a zároveň se prezentoval při signalizované výhodě. Poté měli hosté několik dalších příležitostí, ale další trefu do černého diváci do konce druhé periody nezhlédli.

Závěrečné dějství se z počátku odehrávalo vcelku pomalu a bez příležitostí. Necelé dvě minuty před koncem zápasu zkusilo Ústí nad Labem hru bez brankáře a vzít si oddechový čas. Hra bez Jakuba Soukupa však spíše pomohla Motoru, jelikož se Martin Heřman nemýlil s vysláním puku do prázdné branky bez jejího hájce.

Střetnutí mezi Slovanem a Motorem skončilo 1:4 z pohledu domácích Severočechů. Ústí nad Labem si se silným soupeřem, který osidluje třetí příčku v tabulce WSM Ligy, nevedlo vůbec špatně, ale nedokázalo využít několik početních výhod na ledové ploše. České Budějovice si za další skvěle odehrané utkání odvezly domů plný počet bodů.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Od začátku zápasu jsme byli horším mužstvem. Poté, co jsme dostali gól na 2:1, také jsme začali chybovat a inkasovali jsme další branku. České Budějovice byly jasně lepší, my jsme neměli vůbec šťávu. Příliš mnoho sil nás stál duel v Litoměřicích a především máme opět vysokou marodku. Po vydařeném trestném střílení, které proměnil Jan Pohl, jsme měli několik šancí, ale nedokázali jsme je využít. Ke konci zápasu už jsme neměli vůbec síly na dotahování. S našimi diváky jsme velmi spokojení, jsou fantastičtí. Pomohlo by ještě, kdyby chodilo více lidí, ale ty musíme přitáhnout našimi výkony.“

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „S výsledkem a se ziskem tří bodů jsme spokojení. Od začátku jsme byli lepší tým a po celou dobu jsme si udržovali náskok jednoho gólu. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Děkujeme našim fanouškům, že přijeli a podpořili nás.“