Beroun - K duelu 16. kola I. hokejové ligy ČR aneb souboji šelem zajížděli Ústečtí Lvi na led Medvědů. Slovan se vrací z Berouna po prohře 1:3 bez bodu. Jedinou branku žlutomodrých obstaral ve 41. minutě Jaroslav Roubík.
so 26. 10. 2013, Zimní stadion Beroun
Medvědi Beroun 1933
3:1 1:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 19. Matějka (Jebavý, Půlpán), 24. Kubica (Kužel), 38. Divíšek – 41. Roubík (Grin, Daniel Boháč). Rozhodčí: Zubzanda – Hynek, Belko. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 420. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, J. Látal, Kužel, D. Sklenička, Špelda, Chalupa, Beňovič – Jakub Marek, Kubica, Jonáš – J. Divíšek, Stromko, Hrdel – A. Půlpán, Matějka, Kubeš – T. Půlpán, Šteiner, Babka. Trenéři: Petr Novák, Karel Manhart.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Kokeš, K. Černý, T. Procházka, Motejlek - D. Tůma, Roubík, Daniel Boháč - Budínský, Alinč, P. Přeučil - Baránek, J. Kloz, Rod - Dostálek, Vávra, Markulinec. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

Do zápasu vstoupili sice aktivněji Lvi, ale následně Medvědi velmi rychle převzali iniciativu. Domácí ale naráželi celou dobu na pevnou obranu soupeře, kterou se jim nedařilo prolomit ani ve dvou přesilovkách, které měli k dispozici v první části.

Nakonec se ale přece jen Medvědi úvodní branky zaslouženě ke konci třetiny dočkali. V 19. minutě se před brankou Ústí nejlépe zorientoval Jan Matějka, jenž následně pohodlně poslal kotouč do poloprázdné branky. Beroun tak šel do šaten spokojenější, neboť vedl 1:0.

I do druhé periody vstoupili lépe Medvědi. Jako první zahrozil Jakub Stromko, ale ten ještě na brankáře Petráska v brance Lvů nevyzrál. Ve 24. minutě ale již Zdeněk Kubica ano. Domácí forward dostal nádhernou přihrávku od obránce Lukáše Kužela a následně se řítil zcela sám na branku Ústí. Zkušený útočník se nerozpakoval a prudkou střelou procedil puk přes výstroj gólmana Petráska do branky.

Po druhé inkasované brance ožili drobet i Lvi, ale brankář Šimboch si se všemi jejich střelami bez potíží poradil. V závěru druhé části to ale byli znovu Medvědi, kteří převzali iniciativu. Navíc se jim podařilo přetavit jejich tlak ve třetí branku. Pěknou kombinaci Medvědů zakončil v 38. minutě přesnou střelou Jan Divíšek. Domácí tak již vedli 3:0.

Třetí třetinu hned od jejího začátku ovládli Ústečtí, kteří se hned po 26 vteřinách dočkali snížení. Nádhernou akci zakončil střelou do prázdné branky Jaroslav Roubík. Hosté následně vycítili šanci a neustále zasypávali od té doby brankáře Šimbocha střelami. Po jednom ze závarů zůstal gólman Medvědů ležet na zemi a nemohl tak vůbec zasáhnout, ale naštěstí pro něho žádný pokus soupeře v té chvíli nepřišel.

Do velké šance se dostal v přesilovce i obránce Zbyněk Sklenička, jenž ale z blízkosti ani prostor tří tyčí netrefil. Snížit na rozdíl jedné branky mohl také Budínský, který se dostal po chybě domácího gólmana do šance. Z těžkého úhlu ale prázdnou branku Medvědů netrefil.

Tlak Ústí se následně s blížícím se koncem řádné hrací doby snižoval. Navíc dvě minuty před koncem byl za nedovolené bránění poslán na trestnou lavici Daniel Boháč. Hosté tak utkání dohrávali v oslabení a Medvědi si již tak důležité vítězství bez problémů pohlídali.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): "První dvě třetiny jsme hráli parádní koncentrovaný hokej bez chyby v obraně, jaký jsme si řekli. Vypracované šance jsme navíc dokázali přetavit v branky. Do třetí třetiny jsme nenastoupili koncentrovaně, hned jsme dostali gól, díky čemuž bylo ovlivněno prvních deset minut třetí části. Poté jsme se drobet vzpamatovali a zároveň nám pomohly dva fauly Ústí nad Labem. Drobet jsme se tak srovnali a nebáli jsme se o výsledek až do konce. Jsme rádi za tři body, navíc se soupeřem, který i přestože je v dolní části tabulky, své jméno stále má."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas se mi hodnotí velmi špatně. My jsme přijeli do Berouna minimálně pro bod a to se nám nepodařilo. První třetina byla celkem vyrovnaná, ve druhé části jsme hráli špatně. Udělali jsme dvě hrubé chyby, především druhá, když šlo střídat všech pět hráčů najednou. Ve třetím dějství jsme velmi rychle snížili a byli celou třetí část jasně lepší, ale domácí hráli výborně do obrany a vítězství si již pohlídali."