CHA Liga: ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 9:1 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
V souboji s Motorem selhal Slovan v koncovce
19.11.2018 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ú s t í n/L. - V rámci 25. kola přijel na ústecký led lídr soutěže, českobudějovický Motor. Slovan svého soupeře v mnoha fázích zápasu přehrával, nicméně nevyužíval své šance a narážel na skvělého Jana Strmeně v brance Motoru. Naopak vedoucí tým soutěže byl efektivní v koncovce a odváží si tak na jih Čech tři body. ZÁPAS BYL KONTUMOVÁN VE PROSPĚCH DOMÁCÍHO CELKU!

ZS Ústí nad Labem
25. kolo
pondělí 19. 11. 2018, 18:00 h
5:0K
(0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. M. Novák (Gilbert, Kutlák), 31. Pýcha (Babka, Šimánek), 48. Fillman (Pýcha, R. Přikryl), 52. Gilbert (M. Novák) . Rozhodčí: Souček, Vokřál – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Diváci: 642. Střely na branku: 47:41. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 30:36. Průběh utkání: 0:4.

Ústí nad Labem: Stezka – M. Jandus, Látal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert, Zukal – Jánský, T. Jandus (C), Melka – Severa, L. Volf, Chrpa – Tůma, Pšenička, Davídek (A) – Jícha, Kropáček, Krliš.

České Budějovice: Strmeň (Da. Svoboda II) – Fillman, Kutlák (C), Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený (A) – Endál, Gilbert, M. Novák – Babka, Dančišin, Šimánek – Z. Doležal, Bradley, Beránek – Heřman, R. Přikryl, Čermák (A) – Doktor.

Již v úvodu utkání byl vidět velmi útočný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Za zmínku určitě stojí samostatný únik Jakuba Chrpy, který ujel celé obrané hostů, ale i přes povedenou kličku nedokázal překonat ležícího Strmeně. Na druhé straně měl nejspíše největší šanci Lukáš Endál, který svojí dělovkou z levého kruhu rozezvučel brankovou konstrukci Slovanu, avšak ani přes obrovské šance zůstalo skóre po první třetině 0:0.

Začátek druhé třetiny domácí zaspali a toho Motor dokázal brzy využít, když Martin Novák po povedené kombinaci uklidil puk po ledě za záda Stezky. Poté se však Slovan zvedl a dostal hosty pod tlak, ale i přes ohromný počet příležitostí nedokázal vyrovnat. Poté dali hosté Slovanu lekci z efektivity, když od modré propálil Stezku Pavel Pýcha a poslal tak Motor do dvoubrankového vedení. Slovan se nevzdal a pokračoval v útočném snažení, ale při koncovce mu nepřálo štěstí a tak druhá třetina skončila 0:2

Třetí třetina pokračovala v podobném tempu jako dvě předchozí, bohužel však také se stejnou úspěšností střelby domácích. S tou naopak Motor problém neměl a také to potvrdil Mitchell Fillman, který od modré přidal třetí branku hostů. Poté už toho Slovan mnoho do útoku nepředvedl a vše nakonec dokončila čtvrtá branka hostů, když puk při závaru před brankou do brány protlačil David Gilbert a pojistil tak výhru hostů. Slovan doprovázela špatná koncovka až do konce utkání a ani v závěru při přesilovce pět na tři nedokázal snížit a tak utkání skončilo 0:4.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Výsledek neodpovídá průběhu hry. Vypadá to jako jednoznačný zápas, ale myslím si, že to tak vůbec nebylo. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, místy jsme byli i lepší. Šancí jsme si vypracovali mnoho, jenže jsme je neproměnili. Rozdíl byl v důrazu před brankou.

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): Nejpozitivnější na celém zápase je nula našeho brankáře. Vyhráli jsme za tři body, ale co se týká předvedené hry, tak jsme utekli hrobníkovi z lopaty.