Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři vstoupili do svého prvního přípravného utkání, ke kterému si pozvali tým Hvězda Praha, opravdu dokonale a dokázali rozvlnit síť hned po třinácti vteřinách hry. Kvalita zůstala na domácích hokejkách po celé utkání, mladíci si s chutí zastříleli a vyprovodili svého soupeře osmi brankami. Zaskvěla se zejména dvojice Adam Janoušek a Jakub Tot.
pá 9. 8. 2019, ZS Ústí n/L
HC Hvězda Praha
8:3 3:0, 2:0, 3:3

Branky a nahrávky: 1. Janoušek (Tot, Čermák), 10. Polata (Tot), 13. Čermák (Janoušek, Tot), 30. Janoušek (Stuchlý, Tot), 36. Janoušek (Tot), 48. Macel, 50. Janoušek (Čermák, Polata), 52. Macel – 42. Černý (Čurda), 54. Topol (Guselnikov), 60. Klepáček (Guselnikov). Rozhodčí: Knapík – Zítka, Ptáček. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1, 8:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Mareš, Stuchý, Šešina, Štěpánek, Polata, Jarábek, Tot, Čermák, Janoušek, Gottfried, Macel, Matloch, Kušej, Hampl.

HC Hvězda Praha: Himmel – Searle, Najman, Topol, Kulich, Guselnikov, Klepáček, Richtr, Černý, Čurda, Šrámek, Zemčenov.

Mladíci Slovanu vstoupili do sezony opravdu ve velkém stylu a hned z první útočné akce se mohli radovat, když Jakub Tot vybídl ke skórování Adama Janouška, jenž krásnou ranou z mezikruží vymetl horní roh hostující branky, to vše již po třinácti vteřinách hry – 1:0. Domácí pokračovali i po vstřelené brance v aktivní hře, ale v tváří tvář Himmelovi neuspěl Jaroslav Šešina. Domácí brankář Petr Kmoch si sice sáhl na kotouč až v páté minutě, ale hned kryl dvě obrovské šance Hvězdy. Další možnost Slovanu přišla v polovině první periody, ale přečíslení dvou proti jednomu nepřetavili v branku Adam Janoušek a přihrávající Tomáš Čermák. Branka přišla až z následující střely, kterou vyslal z vrcholu kruhu Ondřej Polata a nachytal brankáře Himmela - 2:0. Ústečtí však stále neměli dost v první třetině a krásnou ranou pod víko z velké blízkosti se prezentoval Tomáš Čermák, opět po přihrávce Jakuba Tota, který měl tak podíl i na třetí brance domácích – 3:0. Jelikož v závěru periody ubránil Slovan i své oslabení, vyhrál úvodní část rozdílem třídy.

Začátek druhé třetiny se nesl v duchu vyloučených hráčů, ale ani Pražané, ani domácí Slovan nedokázali své přesilové hry zhodnotit. První velkou šanci druhé třetiny měl na hokejce domácí Tomáš Stuchlý, ale krásnou kombinaci na jeden dotek nedokázal proměnit. Přesilovou branku se přeci jen domácím podařilo vstřelit, když se celkem kuriózně prosadil z brankoviště dorážející Adam Janoušek, opět měl na brance podíl Jakub Tot, jenž počtvrté v utkání asistoval- 4:0. Hvězda postupem času začala vystrkovat růžky, ale na skvěle chytajícího Petra Kmocha se jim nepodařilo vyzrát. Ve druhé třetině nakonec stihl Slovan ještě jednu branku a opět to byla první formace, Adam Janoušek završil po přihrávce, koho jiného než Jakuba Tota, svůj hattrick – 5:0.

Pražané nastoupili do třetí třetiny ve velké aktivitě a byli za ni nakonec odměněni brankou, když kotouč za záda Petra Kmocha dorazil z brankoviště Filip Černý- 5:1. Hvězda ve třetí třetině tahala za delší konec a Petr Kmoch měl více práce než za celé první dvě části. Domácí brankář dokonce zastavil brejk dvou hráčů Hvězdy, když jej nedokázal překonat z vyložené pozice Petr Klepáček. Udeřilo tak na druhé straně, když se z před brankového prostoru dokázal prosadil Jan Macel – 6:1. V oslabení mohl snížit aktivní Petr Klepáček, nicméně jeho samostatný brejk skončil v lapačce Petra Kmocha. Slovan naopak své šance využíval, situaci dvou na jednoho dokonale vyřešila dvojice Ondřej Polata a skórující Adam Janoušek, jenž se trefil počtvrté v utkání – 7:1. Domácí junioři však neměli dost a ranou pod lapačku se prosadil Jan Macel - 8:1. Hvězda ještě dokázala korigovat, když přesilovou hru využil Jakub Topol - 8:2. Poslední slovo nakonec měla Hvězda, když se prosadil Petr Klepáček - 8:3.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):: „Samozřejmě to byl pro nás první zápas, my jsme na ledě teprve třetí týden v přípravném období. Zápas měl nasazení, drive, byla tam bojovnost z obou stran, ale i spousta nepřesností, což k tomuto období patří. Kluci měli velký nasazení, úsilí a myslím, že to nebylo špatný na první zápas, hlavně hra do útoku, ale máme samozřejmě na čem pracovat. “