Ú s t í n/L. - Semifinálový zápas mezi Spartou a Ústeckými Lvy nebyl nic pro slabší povahy. Když se v první třetině podařilo Sparťanům odskočit o čtyři branky, zdálo se, že je vše rozhodnuto. Ale nebylo! Ústečtí Lvi se nevzdali a zabojovali! První snížení přišlo z hokejky Kloze, po něm mířil přesně do černého Heřman. V závěrečné třetině snižoval na 4:3 Pšurný a o vyrovnávací branku se postaral Milan Mikulík. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, tak přesnou tečí poslal Broš Sparťany do finále.
út 25. 8. 2009, T-Mobile Arena
HC Sparta Praha
5:4 4:0, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 12. Hromas (Gulaši), 13. D. Výborný (Ručinský, Vykoukal), 16. Černošek (D. Výborný, Ručinský), 20. Ručinský (D. Výborný, Hlinka), 60. Broš (Jan Hanzlík, Hrdel) - 32. Kloz (R. Pšurný), 38. Heřman (Šagát, Klobouček), 56. R. Pšurný (R. Kříž), 58. Mikulík (O. Kříž, Vobořil). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 1000. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

HC Sparta Praha: Přikryl - Černošek, Vykoukal, Gulaši, Macholda, Hudec, Hanzlík, Mrázek, Vojta - Ručinský, Hlinka, Výborný - Kratěna, Broš, Hrdel - Hromas, Langammer, Ton - Kafka, Tůma, Látal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Kříž, Vobořil, Klobouček, Zeman, Novotný, Gýna - Hovorka, Pajič, Pazourek - Šagát, Mikulík, Heřman - Janků, Alinč, Dragoun - Kloz, Kříž, Pšurný.

Úvod zápasu byl opatrný, první šance se zrodila až v deváté minutě. Domácí šli do oslabení ve třech, provinil se Hromas. Ale protože ani dvojnásobná přesilová hra pro Ústí velkých šancí nepřinesla, stav byl v polovině první části 0:0. Hned vzápětí ujížděl obraně hostí Petr Ton, byl podražen a z následné přesilové hry Sparta poprvé skórovala. Okamžitě po buly vypálil od modré Gulaši a Karel Hromas jeho střelu šikovně tečoval k tyči, stav utkání byl ve dvanácté minutě 1:0. Vstřelená branka dostala holešovické do pohody. Minutu po prvním gólu se znovu nastěhovali do útočného pásma a po sérii přihrávek se ujala střela Davida Výborného a bylo to 2:0. V šestnácté minutě hrála Sparta další přesilovou hru, kterou využil pohotovou střelou Marek Černošek. Třetí gól v krátkém časovém sledu způsobil šok ústeckým fanouškům. Domácí gólman Přikryl se pořádně zapotil až v sedmnácté minutě, kdy byla jeho branka několikrát tvrdě ostřelována při oslabení. Přikryl všechny střely zlikvidoval, u poslední mu pomohla levá tyč. To bylo ale vše, co hosté v první části předvedli. V devatenácté minutě se dostal do další šance Martin Ručinský a nekompromisně zavěsil na 4:0. Úvodní část nám přinesla nespočet šancí Sparty, které přinesly ovoce v podobě čtyř vstřelených branek.

Do druhé třetiny vstoupili hráči Sparty klidně a uvolněně. Nabídli soupeři přesilovou hru pět na tři, tou ale Ústí branku Přikryla neohrozilo a tak začali sami útočit. Sparťané se trvale zabydleli v útočném pásmu, přihrávali si a nebezpečně stříleli. Dopředu je hnal také asi pětiminutový vítězný chorál domácího kotle. Hostující fans nebyli slyšet tolik jako na začátku zápasu, ale pochvalu za podporování si určitě zaslouží. Ve dvanácté minutě zaútočila čtvrtá řada hostů a byl z toho gól na 4:1, jeho autorem se stal Jan Kloz. Ústečtí ale bohužel nedokázali vyvinout na holešovické větší tlak, ba naopak, stáhli se a nechali Spartu útočit. Další nenápadná akce Ústí se zrodila v osmnácté minutě a znovu znamenala gól, který vstřelil Heřman. Do konce třetiny už se nic významného neudálo a tak byl stav 4:2. Sparta ve druhém dějství výrazně polevila a i přes své útočení dovolila ústeckým několik výpadů, které znamenaly dva góly v síti brankáře Přikryla.

Ve třetí třetině se Sparta zaměřila na obranu, ale když zjistila, že Slovan se do útočení příliš nemá, začala bruslit blíže k brance Orcta. Až v šestnácté minutě přišla velká šance Ústí, kterou proměnil Roman Pšurný. Hosté tak zmenšili brankový rozdíl na jeden gól. Slovan začal tvrdě útočit a v sedmnácté minutě zásluhou Milana Mikulíka vyrovnal na 4:4. Sparta má ve svých řadách ale Michala Broše, který dvacet dva sekund před koncem třetí třetiny vstřelil rozhodující gól. Domácí tak nakonec dramatickou bitvu vyhráli.