Ú s t í n/L. - Ani jeden zápas nedokázali vyhrát Ústečtí Lvi v baráži o extraligu. Mladé Boleslavi podlehli 0:4. V posledním duelu nedokázali vstřelit branku a ukázali tak na svou největší nemoc. Jediným střelcem Ústí v celé sérii byl Pavel Janků, který se trefil dvakrát. To nemohlo na lepší výsledek stačit. Bohužel. Sezona končí stejně jako loni prohraným domácím utkáním s nemilovaným soupeřem.
pá 3. 4. 2009
BK Mladá Boleslav
0:2 0:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 42. Důras (Boháč), 58. Vrbata (Král). Rozhodčí: Minář, Šindler – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváci: 4120. Střely na branku: 32:17. Průběh utkání: 0:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Němeček, Pojkar, , Kobouček, Zeman, Bolf, Tůma, Kříž, Macháček – Mikulík, Špirko, Hovorka – Janků, Hanzl, Pazourek - V. Novák, Heřman, Procházka - Dragoun, Havlíček, Sklenička.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Kočí, Novák, Moravec, Zíb, Benda, Bauer, Schnabel, Mocek, - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras – Padělek, D. Vrbata, R. Pšurný - Gajovský, Sýkora, Rod.

Nově složený první útok Lvů vyhrál buly a zkusil, jak propustná je dnes boleslavská obrana. Jejich kolegové z druhé lajny už se mihli v dobré příležitosti, ale Janků se nedostal mezi kruhy k puku. Na opačné straně se dral kupředu Kočí, jeho zakončení by bylo nebezpečnější, kdyby Mikulík nezatáhl za záchrannou brzdu a nehákoval jej. Jenže Lvi koušou i v oslabení, Schwarze donutil zasáhnout Heřman. Nějakou chvíli už se hrálo pět na pět, když boleslavský gólman neudržel Němečkovu ránu od modré, dorážejícím hráčům však už stopku vystavil. Ústecký bek předložil skvělou šanci Špirkovi. Když se domácím nedařilo proniknout do pásma, vzal na sebe odpovědnost, prokličkoval až před branku a vybídl ke skórování centra první formace, jeho střelu z první ale pokryl úžasným zákrokem Schwarz. Jeho protějšek v modrožlutém už se začínal lehce nudit, tak ho raději střelou od modré prověřil Boháč. Při následném závaru si na puk sáhnout nemusel, v pádu jej pokryl Tůma. Vzápětí ale Boháč s Nouzou neuvěřitelně zamotali ústeckou obranu, Salfický si nadvakrát poradil s první střelou, jenže se rychle musel přesunout k levé tyči, kde zákrokem z kategorie snů ukryl puk v bezpečí své lapačky. Poslední minuty první třetiny nepřinesly takřka nic zajímavého. Přesilovka domácích vyzněla naprázdno a Sýkora se před lví brankou dlouho nezdržel. Týmy se rozešly do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu druhého dějství se do útoku vypravila Boleslav. Král s Padělkem si několikrát vyměnili puk, ale k ohrožení branky se nedostali. Vzápětí se ocitl tváří v tvář Schwarzovi Pazourek, hostující gólman jeho pokus pokryl. V přesilovce pálil od modré Kříž, na vyražený kotouč nedosáhl Hovorka. Šťastný odraz mohl pokazit hostům náladu, jenže Schwarz utěsnil prostor mezi betonem a tyčkou, kudy ho chtěl Hanzl procpat do branky. Početní výhoda čekala i Boleslavské. Handlovský našel před brankou Padělka, ten okamžitě posílal puk z první do klece, Salfický výborně zasáhl. Zbytek oslabení odehráli Lvi s velkým přehledem. Procházka svou střelou ze střední vzdálenosti dokonce pořádně protáhl boleslavského gólmana. Ústeckým najednou začala vycházet kombinace, navíc pálili ze všech možných a nemožných pozic, takže zbývalo přidat jen koncovku. Novák nebyl schopen dorazit do branky Macháčkovu tvrdou ránu. Kloboučkovo nahození sice Pazourek tečoval, ale mimo. Pozornost bylo stále nutné soustředit i do obrany. Důras vybídl ke gólovce Klimentu, ten ale netrefil puk. Boleslavský brankář si dnes zdaleka nebyl svými zákroky tak jist. Pazourkova střela šla doprostřed brány, on ji přesto neudržel a puk nechal došourat se těsně vedle tyčky. Navzdory přesilovkám, hře čtyři na čtyři a značnému počtu střel zůstával stav i po čtyřiceti minutách 0:0.

Začátek třetí třetiny znamenal 16 vteřin přesilovky Boleslavi 5 na 3. Hosté se nestihli usadit v pásmu. O chvíli později už se jim to ale podařilo. Od modré pálil Zíb, ústeckému brankáři puk vypadl, ale stihl ho znovu pokrýt, než se k němu hosté dostali. A přece se Boleslavi podařilo využít přesilovku. Důras si narazil s Boháčem za brankou, rychlou kličkou překonal obránce a zasunul puk za záda Salfického – 0:1. I Slovan dostal příležitost v dvojnásobné početní výhodě, ta by v ideálním případě pro Boleslav trvala minutu a 54 vteřin. A taky trvala, domácí vyslali jen dvě střely od modré. Hosté snad chtěli prověřit ústeckou přesilovku, jinak si nelze vysvětlit, že si na trestné lavici téměř podávali dveře. Lvi si nakonec několik šancí vypracovali. Špirko netrefil Mikulíkovu přihrávku před branku. Kříž napálil puk od modré a Schwarz jej nakonec zalehl před dotírajícími hráči. Pazourek uvolnil v dobré pozici Kříže, tomu se bekhend nevyvedl zcela podle jeho představ a do branky nezapadla ani dorážka jeho vlastní střely. Ústí s přibývajícími minutami stupňovalo tlak, ale v rozhodujících momentech vždy scházely vteřiny či centimetry k účinnějšímu zakončení. Zatímco trenér Hořava už myslel na power play, ústecké obraně ujel Vrbata a pojistil svému celku start v příští extraligové sezóně.

Jaromír Šindel (BK Mladá Boleslav) : V dnešním zápase jsme vyhráli především díky fantastickým zákrokům brankáře Marka Schwarze. Pochytal všechny střely soupeře a chytal v klidu. Všechny zápasy až na ten třetí, si myslím, že byly vyrovnané. Jsem rád, že jsme dali alespoň jeden gól z přesilové hry.
Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Gratuluji soupeři. Před sérií byl favoritem a to potvrdil. Jasně nás přehrál, neměli jsme žádnou šanci. Dali jsme za čtyři zápasy dva góly, čímž samozřejmě nemůžeme pomýšlet na nějaký úspěch. Mrzí mě včerejší utkání. Dnes to bylo ale lepší, byla tam ta bojovnost. Šance byly, ale na šance se nehraje. Hraje se na góly. Bohužel jsme na Boleslav hokejově neměli. To dokazují ty dva góly, co jsme dali. Mladá Boleslav zůstala v extralize oprávněně.