Podruhé za sebou vstřelili Ústečtí Lvi svému soupeři pouze jeden gól. Zatímco proti Vrchlabí stačila jediná přesná střela na třibodové vítězství, v Havířově gól Davida Pazourka čtyři minuty před koncem řádné hrací doby přinesl "pouze" srovnání. Domácí se vedení ujali ve dvojnásobné přesilovce v prostřední části. V penaltové loterii uspěl za Lvy jen Špirko, domácí se trefili dvakrát.
st 12. 11. 2008, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
2:1sn 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 24. Zeliska (Vala), rozhodující nájezd Kolarz - 56. Pazourek (Janků). Rozhodčí: Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 783. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Heimstaden Havířov: Valent - Kolarz, Štefanka, Lojek, Evan, Novák, Huhto, Hegegy, Lašek - Seman, Vala, Velecký, Brynecký, Piecha, Sikora, Zeliska, Přeučil, Hampl, Klimša, Najdek, Říčka

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný - Čaloun, Havlíček, Sklenička, Šagát, Špirko, Šaffer, Janků, Pazourek, Dragoun, Heřman, Hanzl, Prorok, Kloz

Domácí začali utkání aktivně a několikrát ohrozili soupeřovu bránu. Ve třetí minutě se po sérii nahrávek uvolnil Říčka a střelou na vzdálenější tyč trefil beton Orcta. Následně se hosté dostali do nadějného brejku, ale přihrávka Pavla Janků byla hodně nepřesná. V šesté minutě přišlo Ústí ve středním pásmu o puk, kterého se zmocnil Najdek a přihrál Klimšovi, který zpoza obránce trefil jen připraveného Orcta. Na začátku sedmé minuty dali hosté gól, ale pro posunutí branky jen rozhodčí neuznal. Vzápětí dorážel zblízka Přeučil, ale nedokázal zvednout puk přes položený beton Orcta. Ve dvanácté minutě předvedl pěknou individuální akci Najdek. Když už se zdálo, že bude střílet do odkryté branky, zahákoval ho Šagát, čímž si vysloužil dvouminutový trest. O několik minut později měl velkou šanci Velecký, když obešel ústeckého obránce a vystřelil prudce na zadní tyčku. Orct však vytěsnil puk mimo branku. V 17. minutě nahrál Dragoun na najetého Skleničku, který pak pokračoval sám na branku. V rozhodující chvíli mu puk přeskočil hokejku. Ve 20. minutě měli velkou šanci ke skórování hosté, když po faulu na pronikajícího hráče rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Čalouh, ale střela mířila vysoko nad. První třetina tedy nepřinesla žádnou branku.

V úvodu druhé části dohrávali domácí přesilovku, kterou se jim ale nepodařilo využít. Ve 22. minutě mohl ohrozit domácí branku Šaffer, ale čekal tak dlouho, až mu domácí puk vypíchli. V další minutě střílí ihned po vhazování Čaloun, ale míří jen doprostřed brány – Valent chytá. Následně byl vyloučen za faul kolenem Martin Tůma, kterého vzápětí doprovodil na trestnou lavici spoluhráč Pavel Janků. Panterům se tak naskytla přesilovka 5 na 3, kterou ve 24. minutě dokázali využít, když zamkli Ústí v jejich obranné třetině a po sérii rychlých nahrávek střílel z mezikruží Lukáš Zeliska, jehož zásluhou se puk dostal až do Orctovy svatyně – 1:0.Ve 27. minutě zahrozilo Ústí z brejku, když po přihrávce Klizeno měl Pazourek odkrytou branku. Valent ale výborným skokem situaci zachránil. Ve 30. minutě ohrozil Valenta z brejku Dragoun, jeho střela švihem ale prolétla nad břevnem. I v dalších minutách se hosté snažili o vyrovnání. Ve 34. minutě měl velkou šanci ke skórování Pazourek, ale Valent vyrazil puk do rohu. Následně se dokázal individuálně prosadit Šaffer, ale po střele zápěstím skončil puk jen ve Valentově lapačce. Na začátku 38. minuty udělal po dlouhé nahrávce chybu hostující obránce, který sklepl puk na najíždějícího Piechu. Ten se pokusil o bekhendový blafák, ale trefil jen tyčku. O minutu později střílí Pojkar do klubka hráčů, puk se odrazil za bránu, kde se ho zmocnil Čaloun. Vyjel s ním až před bránu, kde trefil jen klečícího Valenta. Do konce druhé třetiny se již hostům nepodařilo vyrovnat.

Do poslední třetiny nastoupili domácí s jednogólovým náskokem. O vyrovnání se pokusil ve 42. minutě Dragoun, když si najel mezi dva obránce, ale jeho střele chyběl důraz. I v dalších minutách byli hosté aktivnější, domácí jen bránili. Ve 45. minutě se Heřman uvolnil na levém křídle a prudce vystřelil na zadní tyčku, Valent vyrazil puk betonem. Ve 48. minutě přihrál od mantinelu Novotný před branku na volného Havlíčka, který bekhendem střílel z první, ale vysoko nad. O minutu později byl ve velké šanci Pavel Janků, ale střelou zblízka trefil jen Valentovu vyrážečku. Domácí hráči se snaží zvýšit svůj náskok, ale ústecká obrana je nepouští k větším akcím. Hráči Slovanu se však i v následujících minutách snaží o vyrovnání utkání. V 51 minutě Šaffer střílí prudce tahem, střela ale prolétla těsně nad břevnem. V 53. minutě Prorok obkroužil celou bránu až před Valenta, ale prováhal ideální chvíli ke střele a přišel o puk. Vzápětí předvedl individuální akci Hanzl. Dostal se až před Valenta, ale zblízka nedokázal zvednout puk. V 56. minutě po přihrávce Janků zpoza branky střílí Pazourek a trefuje se mezi Valentovy betony – 1:1. V 58. minutě se Hampl pokusil překonat Orcta střelou z úhlu, ten ale chytil a následně puk schoval pod svým tělem. O minutu později po kombinaci celé útočné trojice střílel Špirko, Valent chytil do lapačky. Na začátku 59. minuty byl vyloučen za kroček Dragoun. Následně se dostal do brejku jeden na jednoho Janků, ale trefil jen bránícího hráče od něhož se puk odrazil k Valentovi – ten opět chytá. Panteři si v posledních sekundách vytvořili obrovský tlak a po přihrávce Piechy mohl střílet Brynecký, ale puk mu vypíchli. Následně se ho zmocnil Evan, ale napálil ho jen do Orctovy hrudi.

Prodloužení začínali Panteři přesilovkou 4 na 3, ale nedokázali se dostat do útočné třetiny. Velkou šanci k rozhodnutí zápasu měli Panteři, když Seman nahrál zpoza brány na volného Valu, jehož střelu vytěsnil Orct mimo branku. V závěru prodloužení střílel od modré ještě Zeman, ale Valent měl odkrytý výhled, a tak střelu bez problému chytil do lapačky. O konečném výsledku tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jako první začínal domácí Zeliska, který nájezd proměnil střelou nad Orctovu lapačku. Za Ústí jel jako první Špirko, který kopíroval Zelinkovu střelu a vyrovnal sérii na 1:1. Ve druhé sérii Vala ani Hanzl neproměnili. Třetí sérii začal domácí Kolarz, který střelou mezi betony zvýšil na 2:1. Sérii zakončil ústecký Pazourek, který nájezd neproměnil – jeho střela mířila vysoko nad. Panteři tak po sérii neúspěchů vyhráli zápas konečným skóre 2:1 po samostatných nájezdech.