Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi si připsali další tři body do tabulky po vítězství 4:2 nad Berounem. S Medvědy však neodehráli snadný zápas, Středočeši dlouho živili naději na bodový zisk. Ústí vedlo už 2:0 a 3:1, nakonec definitvní jistotu vítězství pečetil až v samém závěru Miloslav Čermák při power-play.
st 14. 11. 2012, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
4:2 0:0, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 31. Přeučil (Hořava, Rod), 48. Roubík (Poživil, Přeučil), 55. Kovář (Roubík, Daniel Boháč), 60. Čermák - 48. Pavel (Ruprecht, Jebavý), 56. Padělek (Karpov). Rozhodčí: Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1 087. Střely na branku: 38:27 (6:6, 18:8, 14:13). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Vl. Brož, Holomek, L. Poživil, Smetana, K. Černý, Vobořil, F. Pavlík, P. Hořava - P. Přeučil, M. Čermák, Sklenička - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, T. Sýkora, Daniel Boháč - J. Kloz, Rod, Handlovský

Medvědi Beroun 1933: Kůdela - Ruprecht, Jebavý, Malý, Knesl, Přindiš, J. Hertl, D. Krejčí, Beneš - Vostřák, Plichta, T. Doležal - A. Padělek, Karpov, Klhůfek - Hrdel, Bárta, Hošťálek - Polák, Pavel, Trojan

Úvodní buly vyhráli domácí a s pukem se pak nějakou dobu hrálo v obranné třetině hostí. Lvi si brzy zahráli přesilovou hru. Jenže na jejím začátku to byli právě oslabení hosté, kteří ohrozili ústeckou klec. Žlutomodří si sice vytvořili několik slibných šancí – Kůdela byl však neomylný. Jedna z největších příležitostí modrobílých se naskytla střílejícímu Trojanovi a následně dorážejícímu Pavlovi. Petrásek ale duchaplně zakročil. Potom přišla první přesilovka Medvědů. Ti se sice chvíli drželi v útočném pásmu, ale jejich pokusům úspěšně odolávala domácí defenziva. Reputaci si mohli hosté napravit o chvíli později, když měli k dispozici další početní výhodu. V ní se jim ale nedařilo usadit se na delší dobu před Petráskem, a tak i další přesilová hra zůstala nevyužita. Tři minuty před koncem první periody nastala opačná situace. Příležitost změnit skóre mělo Ústí, když hráli Medvědi ve čtyřech. Gól Slovanu měl na hokejce Handlovský, který však z dálky trefil pouze brankovou konstrukci.

Minutu a půl po zahájení druhé třetiny usedl k časoměřičům opět jeden z domácích hráčů. Beroun sice atakoval Petráskovu branku. Ten svými zákroky podržel tým. Jedno z největších ohrožení ústecké branky předvedl Sklenička, který si chtěl zpracovat kotouč placírkou, jenže jeho pokus skončil mezi betony jeho vlastního gólmana. Petrásek byl ale obezřetný. Hra se pak nějakou dobu přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Až v polovině této periody přišel zvrat. Ústečtí Lvi šli totiž do vedení. PETR PŘEUČIL si najížděl po pravé straně kluziště, dostal se až k bráně, do níž nakonec nekompromisně zavěsil. Další šance Ústí se naskytla Roubíkovi, který po dlouhém váhání vyslal střelu z bezprostřední blízkosti na Kůdelu. Berounský brankář dokázal svou lapačkou včas zakročit. Ke konci druhé části zaútočili na lví klec i Berounští. Ti se dokonce dvakrát dostali do gólové šance. Strážce domácí svatyně ale vytasil učebnicové zákroky.

O první akci třetí třetiny se postaral Boháč. Jeho střelu ale pokryl Kůdela. Další pokus zmařil berounský gólman Kovářovi. Hosté se mohli pokusit vyrovnat skóre díky přesilovce. Tu však nedokázali využít a opět se osvědčilo staré známé pravidlo ,,nedáš – dostaneš“. Domácí kapitán JAROSLAV ROUBÍK probruslil po pravé straně kluziště a poslal puk mezi Kůdelovy betony. Medvědi měli na tento gól rychlou odpověď. Po selhání žlutomodré obrany ujel na bránu MICHAL PAVEL, jehož střela byla pro Petráska nechytatelná. Situace byla ke konci zápasu poměrně vyhrocená. Emoce vybublaly na povrch, když v rohu kluziště vznikla menší strkanice. Pět minut před závěrem zvýšili Lvi na 3:1. Roubík naservíroval puk ROBINU KOVÁŘOVI přímo před bránu. Ten neměl problém přehodit položeného brankáře hostí. Netrvalo dlouho a Beroun ještě zdramatizoval zápas snížením na 3:2, o které se postaral ALEŠ PADĚLEK. Medvědi se ještě pokoušeli o štěstí se šesti hráči na ledě. Nakonec ale MILOSLAV ČERMÁK navýšil skóre gólem do prázdné branky.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Beroun byl pro nás vždy nepříjemným soupeřem, navíc jsme potřebovali do utkání zapracovat hráče, kteří jsou po nemoci a dlouho nehráli. Můžeme být rádi za tři body, velice mě potěšil výkon brakáře Michaela Petráska, který si už po tak dlouhé době šanci zasloužil a rozhodně nezklamal. Jeho výkon byl výborný, oba inkasované góly jdou na vrub obrany. Zdeněk Orct i Vladislav Koutský jsou nemocní."

Aleš Totter (Medvědi Beroun 1933): "Střetl se druhý a předposlední tým tabulky. V naší kabině panuje spokojenost s předvedenou hrou, ale nespokojenost s výsledkem. Dodrželi jsme taktické pokyny, které jsme si před zápasem řekli a hráli dobře ve středním pásmu i při napadání. Dokázali jsme si vytvořit šance v první i druhé třetině, ale málo jsme se tlačili do předbrankového prostoru. Domácí se po dvou totožných akcí prosadili a následně dosáhli dvoubrankového vedení, na které jsme dokázali bleskurychle zareagovat. Ústí nad Labem nám po naší individuální chybě odskočilo gólem na 1:3 z našeho pohledu. V 56. minutě vstřelil krátce po buly branku Aleš Padělek, a tak jsme za stavu 2:3 zkusili power-play. Hra bez brankáře je vabank, ale my jsme věřili. Bohužel nám chyběl důraz, prohráli jsme důležité vhazování, měli jsme více napadat."