Ú s t í n/L. - Po prvních dvou třetinách svítilo na kostce nad ledem nerozhodné skóre 1:1. Po dvou brankách Roubíka už Ústí vedlo o dvě branky, soupeř ale stačil snížit. O osudu zápasu tak rozhodla až trefa Jana Kloze do prázdné brány při power-play Šumperka. Slovan tedy v 19. kole WSM Ligy porazil na svém ledě Draky z Šumperka 4:2.
čt 29. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
DRACI PARS ŠUMPERK
4:2 0:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 34. Tůma (Merta, Roubík), 49. Roubík, 51. Roubík (Tůma, Rys), 60. Kloz (Kuchler) – 25. Brunec (Vrdlovec), 58. Půhoný (Roupec). Rozhodčí: Krob – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 841. Střely na branku: 39:29 (11:9, 14:7, 14:13). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 1:5, z toho úmyslné 0:1. Vyhraná vhazování: 27:21 (10:5, 6:7, 11:9). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Daniel Zelenka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, do 40. Skočovský, Holomek – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – do 40. Křivohlávek, Kubica, do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

DRACI PARS ŠUMPERK: Zelenka – Roupec, Zdráhal, Petira, Sedlák, Prokop, Drtil, Bažant – Půhoný, Plášek, Haas – Fořt, Vrdlovec, Brunec – Půlpán, Šimun, Milfait – Ostřanský. Trenér: Radek Kučera.

Ústecký tým nastupoval do utkání po těžké bitvě v Českých Budějovicích, naopak Šumperk hrál den před soubojem v Ústí v nedalekých Litoměřicích. Oba celky také potřebovaly výsledkově nastartovat, protože se pohybují spíše ve druhé polovině tabulky.

Po vlažném úvodu se Slovan dostal do tempa při přesilovce, když na trestnou lavici usedl hostující Milfait. V první třetině jinak oba celky dobře bránily střední pásmo a diváci nebyli svědky velkých akcí. Na gólové situace či větší šance si museli fanoušci počkat.

Šumperk v první periodě zaujal příležitostí Fořta a v závěru úvodní části hry se také dostal do tlaku, záhy se ale musel bránit při vyloučení Drtila. V první třetině ovšem branka nepadla.

Ústí sice mělo dvě přesilové hry, při kterých si vypracovalo šance, do vedení šel ale posléze Šumperk. V čase 24:10 po náporu Slovanu udeřil hostující Tomáš Brunec. Ten využil nepřesné koncovky domácího Navarry a z protiútoku se ujala jeho rána z mezikruží, Soukup sice puk zbrzdil, ale ten se následně pomalinku doklouzal do brány.

Draci byli rázem při chuti, záhy zahrozil hostující Fořt. Soukup byl v permanenci v brance Slovanu, zároveň se do šance dostal i domácí Petr Tenkrát. Slovan pak vyrovnal po polovině zápasu ve 34. minutě, kdy už domácí využili přesilovku. David Tůma potrestal vyloučení Sedláka, když dorazil zblízka střelu Jaroslava Roubíka.

I nadále tak pokračovala vyrovnaná bitva. Do druhé přestávky ještě mohl udeřit Roubík, ale gólman Šumperka Zelenka podával kvalitní výkon.

Muselo se tedy rozhodnout až ve třetí třetině. Slovan nakonec trestal šumperská vyloučení. Do vedení pak poslal Ústecké kanonýr Jaroslav Roubík, který se prosadil po individuální akci. To se hrálo čtyři na čtyři.

Třetí branka Slovanu přišla záhy. A znovu díky šumperské nedisciplinovasti. Draci hráli pouze ve třech, když se v 51. minutě dostal znovu na scénu Jaroslav Roubík. Tentokrát Roubík dorazil puk za záda Zelenky po střele Davida Tůmy.

Šumperk žehral na časté tresty, i za nepříznivého stavu se ale chtěl dostat zpět do zápasu. V poslední desetiminutovce se brankář Slovanu Soukup několikrát zapotil a musel svůj tým podržet. Nakonec se v čase 57:13 produktivní Drak Jiří Půhoný prosadil sám přes tři hráče soupeře a zápas zdramatizoval. Dvě minuty před koncem Šumperk už ztrácel jediný gól.

Ale při závěrečném náporu Draků udeřil při power-play Jan Kloz přesně v době, kdy brankář Zelenka usedl na střídačku. Tři body po výhře 4:2 tak zůstaly v Ústí.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Věděli jsme, že se bude jednat o těžký zápas. Přesto, že jsme vyhráli 4:2, tak nás stál duel mnoho sil. Po druhém inkasovaném gólu jsme začali bruslit. Ve třetí třetině, až na poslední minutu, jsme byli jasně lepší. Sice jsme se velmi nadřeli, ale o to je vítězství krásnější.“

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Utkání se hodnotí těžko, jelikož jsme prohráli. Myslím si, že jsme měli získat body, ale bohužel se to vyvinulo tak, jak se to vyvinulo. Obrovská škoda vyrovnávacího gólu Slovanu na 1:1. Hráli jsme mnohem lépe, ale dostali jsme dva góly. Zkusili jsme power-play, které se nám však nevydařilo podle představ. Rozhodly individuální chyby v obranném pásmu.“