Děčín - Ústečtí Lvi si v děčínském azylu připsali vítězství nad bojovnou Třebíčí. Žlutomodří vedli už 3:0 a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Jenže Horáci utkání nevzdali a dvěma kontaktními brankami dokázali zápas pořádně zdramatizovat. Definitivní pojistku Lvů přidala až nová posila Slovanu Roman Pšurný dvě sekundy před koncem střenutí z powerplay.
st 31. 10. 2012, ZS Děčín
SK Horácká Slavia Třebíč
4:2 1:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 17. Kovář (Rod, Pšurný), 36. Tůma (Handlovský), 41. Brož (Přeučil, Sklenička), 60. Pšurný (Kovář, Sklenička) - 45. Vondráček (Fořt, Sláma), 55. Dolníček (Burian). Rozhodčí: Fraňo, Zubzanda - Šperl, Jílek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 651. Střely na branku: 34:28 (12:6, 12:12, 10:10). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Vobořil, Dan Růžička, K. Černý, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Rod, R. Pšurný - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš - D. Tůma, Matai, Handlovský - P. Přeučil, M. Čermák, Sklenička

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak – Malena, Rangl, Dlapa, Zdráhal, L. Sláma, M. Sobotka – Nahodil, Dolníček, V. Burian – T. Vondráček, Čuřík, M. Čech – J. Káňa, Šlahař, Fořt – E. Kadela, Kaut, Křivohlávek

Vzájemné oťukávání ukončilo v 6. minutě vyloučení třebíčského Fořta. Ústečtí se dlouho nemohli prosadit přes výbornou obranu hostí. Těsně před koncem přesilovky se dobře uvolnil Laš, ale Čiliak se nenechal rozhodit a šanci zneškodnil. V 10. minutě se do brejku dostával Kaut, Poživil ho ale dobruslil a vytlačil do rohu. Ve 12. minutě se hosté provinili dalším faulem, ale modrožlutí se opět neprosadili. V 15. minutě se mezi čtyři hráče vydal Čuřík, v tísni ale netrefil branku. V 17. minutě se domácí dočkali. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Kovář a poslal Lvy do vedení. Těsně před koncem první třetiny si zahráli přesilovku také hosté. V oslabení jim ale ujeli do přečíslení Čermák s Rodem, jenže druhý jmenovaný ve velké šanci netrefil dobře kotouč.

Hosté dohrávali přesilovku, ale na ledě to nebylo znát. Ve 23. minutě se do přečíslení dostali Fořt s Káňou, ale Koutský střelu druhého jmenovaného chytil. I nadále se hrálo převážně na ústecké polovině. Od 25. minuty se hra vyrovnala, ale k vidění toho mnoho nebylo. Ve 28. minutě přejel před brankovištěm Čiliakovi Tůma, ale brankář Třebíče skrytou střelu vyrazil. Ve 29. minutě už se hosté radovali ze vstřelené branky, jenže předtím už rozhodčí pískal faul Čuříkovi. Ve dvojité přesilovce (2 + 2 minuty) domácí ostřelovali branku ze všech pozic. Těsně před koncem přesilovky nastala strkanice v brankovišti Čiliaka, což odnesli za vzájemnou potyčku Matai s Fořtem. Ve 35. minutě vystřelil od modré Rod, Pšurný přitom dobře stínil, ale Čiliak své spoluhráče opět podržel. Brzy nato dostali hosté výhodu přesilové hry, ale radovali se z ní domácí. Ve 36. minutě totiž ujeli do přečíslení Handlovský s Tůmou a rodák z Děčína střelou z první nedal Čiliakovi šanci - 2:0. Necelé 3 minuty před druhou sirénou vystřelil výborně Kadela a jeho projektil jen těsně minul levou tyč domácí svatyně.

Jen 13 vteřin se hrálo ve třetí třetině s plným počtem hráčů. Ústečtí hráli přesilovku a po 43 vteřinách rozvlnil síť za Čiliakem Brož - 3:0. Přesilovku od 43. minuty hráli pro změnu také Třebíčští, naložili s ní však o poznání hůře. Vzápětí ale domácí obraně ujel Vondráček a kotouč doslova prostrčil Koutskému mezi betony. Jen o několik okamžiků později hráli hosté další přesilovku, jenže si ji zbytečným faulem notně zkrátili a brzy nato se nechali vyloučit dokonce do tří. Ústečtí hokejisté však nabídnutou výhodu nevyužili. V 50. minutě měl obrovskou šanci Kloz, zblízka ale Čiliaka nepřekonal. Poté se hosté nadechli k náporu, domácí ale s vypětím všech sil odolali. Ústečtí hráči ale závěr zápasu trochu podcenili a v 55. minutě nechali hosty přiblížit se na jediný gól. Úspěšným exekutorem byl kapitán Horácké Slavie Dolníček - 3:2. Přesně 3 minuty před třetí sirénou vystřelil pohotové z mezikruží Vondráček a při domácích stáli všichni svatí. Třebíčských byl najednou plný led a po zakázaném uvolnění domácích si hostující trenéři vzali oddechový čas. Přesně 64 vteřin před koncem třetí třetiny pak odvolali i brankáře. Jenže v čase 59:58 potvrdil výhru Ústeckých Lvů Roman Pšurný.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Středeční utkání přineslo hodně bojovnosti, agresivity, ale o trochu méně hokejovosti. V úvodní třetině jsme měli do dvanácté minuty výhodu dvou přesilových her, ale zahráli jsme je velmi špatně. Do vedení jsme se dostali v minutě sedmnácté, kdy jsme kotouč doslova Robinem Kovářem dotlačili za brankovou čáru. V prostředním dějství jsme měli o trochu více ze hry, vytvořili jsme si pár šancí, ale branku jsme paradoxně vstřelili ve vlastním oslabení, kdy po parádní přihrávce Lukáše Handlovského skóroval David Tůma. Ve třetí části jsme na začátku dostali možnost přesilové hry, kterou se nám podařilo využít zásluhou Vladimíra Brože. Od tohoto okamžiku jsme se jakoby uspokojili s výsledkem a přestali jsme opět hrát naší poctivou hru. Soupeř toho využil, snížil na rozdíl jedné branky a měl v závěru několik šancí na vyrovnání. Třebíč byla ve středu hodně nepříjemná, ale tři body jsme si zasloužili my a jsme za to rádi. Chtěli bychom poděkovat všem divákům, kteří se na nás přišli nebo přijeli podívat a povzbuzovat nás."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "V první třetině byli domácí aktivnějším týmem, což jsme čekali. Musím ale také zmínit naše dvě dost přísná vyloučení, která jsme však ubránili. Bohužel jsme gól inkasovali po nedůrazu před bránou. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, měli jsme minimálně čtyři velmi dobré kontry, ale neproměnili jsme ani přečíslení 2 na 1, ani šanci, kdy byl hráč sám mezi kruhy. Pak přišla naše chyba v přesilovce a domácí únik 2 na 1 zkušeně proměnili. Třetí třetinu musíme zahájit mnohem koncentrovaněji, než tím, že se necháme po deseti vteřinách vyloučit. V této přesilovce jsme inkasovali a ten gól vidím, jako klíčový. Cením si toho, že ani za stavu 3:0 to kluci nezabalili, udělali z toho ještě zápas, dali jsme i góly, za což jsem velmi rád. Poslední třetina se nám povedla i směrem dopředu a doufám, že to hráčům zvedne sebevědomí a že to je návod na to, jak v dalších zápasech hrát. Věřím, že výkon ze třetí třetiny hráčům pomůže i v sobotním zápase s Olomoucí."