Třinec - Ústí v Třinci přerušilo svou sérii čtyř zápasů s bodovým ziskem a domácím podlehlo 1:4. Přes svižný úvod zápasu ze strany hostí přebral Třinec rychle iniciativu, které pomohlo časté vylučování žlutomodrých. Třinec začal trestat prohřešky Slovanu až ke konci druhé třetiny. V krátkém rozmezí využili Oceláři dvě přesilovky, trefovali se Tomas a Polanský. Těsně před druhou sirénou vstřelil kontaktní gól Tomáš Klimt. V poslední části Třinec nepolevil ve svém tlaku, který šťastným gólem vyjádřil ve 46. minutě Andersons. Domácí ani po třetí brance pole před Přikrylem nevyklidili, ale dalšího úspěchu se dočkali až v ústecké power-play. Skóre uzavřel Volešák.
út 9. 10. 2007, Zimní stadion Třinec
HC Oceláři Třinec
4:1 0:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 37. Tomas (Korhoň), 39. Polanský (Kroupa), 46. Andersons (Tomas), 60. Volešák - 40. Klimt (Martinec). Rozhodčí: Fraňo - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2981. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Oceláři Třinec: Vojtek (40. - 40. Daneček) - Sekeráš, Švarný (31. Seman), Pácal, Malec, Kroupa, Andersons - Korhoň, Polanský, Tomas - Tomík, Štefanka, Steber - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kolusz (28. Stals), Skořepa, Zálešák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Vágner, Ficenc, Hořava, Zeman, J. Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - F. Mrázek, A. Nedorost, Hašek - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Klobouček, Liščák.

V úvodní třetině se lépe předvedli hosté. Jako první musel zasahovat domácí gólman Vojtek, když ho slabou střelou z křídla prověřil Pazourek. Také s dalším pokusem hostí si Vojtek poradil, počkal si na rychlý švih Klimta u své tyčky. Ústecký útočník se k opakované střele i přes znatelnou snahu nedostal. Ale ani domácí nezůstali pozadu. V útočném pásmu se snažil prosadit Martynek, ale ústecký gólman si s pukem poradil. První přesilovku si v 5. minutě zahráli domácí, když byl za sekání vyloučen Vágner. Domácím se nedařilo usadit se v útočném pásmu a rozprostřít přesilovkový deštník. První oslabení přečkali hosté bez úhony. Další přesilovou hru si zahráli opět domácí, když si Martinec nedovoleně pomohl při akci Polanského, kterého podtrhl. Přikryl podržel své mužstvo nad vodou. Druhá přesilovka Ocelářů skončila bez využití. Do první obrovská šance domácích se v 11. minutě dostal Korhoň, ale selhal v koncovce a trefil jen výstroj přemisťujícího se brankáře. I třetí hokejista, který si na dvě minuty oddychl, byl z řad Ústí nad Labem. Za vysokou hůl odcházel pykat Špirko. Hned po něm si šel sednout ústecký Novotný za hrubost. Dvojnásobná přesilovka domácích trvala jen čtyři vteřiny. Do velké šance se v 18. minutě dostal domácí Peterek, ale trefil pouze tyč. Třinci se hra v početní výhodě nedařila, ani čtvrtý pokus nebyl využit.

Druhá třetina začala velkou šancí domácích, když Tomas ve 21. minutě objel branku hostí a nebezpečně zakončoval k pravé tyči, na Přikryla si ale nepřišel. Následně si Ústečtí zahráli přesilovou hru po chybě domácího Kroupy, který dostal dvouminutový trest za hákování. Hostům se ale příliš nedařilo, naopak domácí se dostali do šance, ze které nakonec nic nevytěžili. Krátce po návratu Kroupy se Korhoňovi s Tomasem podařilo ujet hostujícím obráncům, ale ústeckého brankáře nepřekonali. Ve 24. minutě byl vyloučen ústecký Mrázek na dvě minuty za hákování. Domácí si vytvořili velkou šanci díky výborné nahrávce Pácala, který si našel u pravé tyče branky volného Štefanku, který pálil do horního rohu Přikrylovy branky, ale ústecký gólman byl připraven a puk lehce zneškodnil. Ve 27. minutě vystrašili domácí Mrázek s Nedorostem, ale Mrázkova střela těsně míjela branku třineckého brankáře. Po dvou minutách ústeckým odpověděl Polanský, jenž si nabruslil za modrou čáru a ostře pálil na hostujícího gólmana, branku však netrefil. Ani ústeckým se nepodařilo ve 30. minutě úspěšně zakončit. 31. minuta zaznamenala zvrat na obou stranách, nejprve Peterek našel u Přikrylovy tyče Květoně, ale nepodařilo se mu zakončit. Poté se do brejku dostal ústecký Hašek, ale třineckého Vojtka taktéž nepřekonal. Ve 33. minutě byl vyloučen Tomas a hostující toho ihned využili. Ústecký Špirko vyslal svoji střelu před třineckou bránu, kde už byl připraven Klimt, ale minul. Síly na ledě se ale vyrovnaly. Ve 35. minutě byl vyloučen ústecký Špirko za hákování. Skóre zápasu otevřeli domácí. Ve 36. minutě našel Korhoň přesnou nahrávkou od modré Tomase, jenž střelou do odkryté brány nedal Přikrylovi šanci. Další přesilovku si zahráli opět domácí, když byl vyloučen ústecký Liščák. Ve 38. minutě opět skórovali domácí. Po vyhraném buly se dostal puk ke Kroupovi, ten vyslal prudkou střelu od modré, kterou mimo dosah hostujícího brankáře tečoval Polanský. Lvi se ale nevzdávali. Gól v poslední sekundě druhé třetiny vstřelil Klimt, který se nejlépe zorientoval před brankou a poslal puk za Vojtkova záda.

Ve 43. minutě se do obrovské šance dostali hosté. Lvi se řítili ve třech na dva třinecké obránce, nebezpečně vystřelil Pazourek, Vojtek relfexivně ramenem vyrazil puk do ochranné sítě. Ústí sázelo na rychlý přechod do útoku, dvakrát po sobě ho však zabrzdilo zakázané uvolnění. Ve 44. minutě mohl skórovat třinecký Peterek, ale Přikryl ho vychytal. Ve 46. minutě se domácím povedlo zvýšit náskok o dva góly. Andersons zavezl puk do pásma a nahodil, puk přeskočil Přikrylovy betony a skončil v síti. Ústí bylo třetím gólem zaskočeno, Třinec se usadil v jeho pásmu, vážněji však Přikryla neohrozil. V 51. minutě si Lvi zahráli přesilovku, když na modré chyboval Seman a vše hasil faulem Sekeráš. V 52. minutě se poměr hráčů na ledě vyrovnal, když byl vyloučen ústecký Vágner. Na konci třetí třetiny si Třinečtí vytvořili tlak na soupeře. Květoň dostal před bránu milimetrovou přihrávku od Peterka, Přikryl se však famózně přesunul a mladíka v třineckém dresu vychytal. Dvě minuty před koncem třetí třetiny si i Ústí dokázalo vytvořit tlak, ale nic nevymyslelo. V čase 59:51 vstřelili domácí branku. Zálešák skóroval do prázdné brány, o gólu ještě rozhodovalo video.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Dlouho jsme hráli to, co jsme potřebovali. Před zápasem jsme si říkali, že musíme udržet co nejdéle nerozhodný výsledek, což se nám také dařilo. Měli jsme dnes ale moc vyloučených a ve dvou oslabeních jsme pak inkasovali dva rychlé góly. Dali jsme sice ještě důležitý gól do kabiny, ale na kolena nás srazil nešťastný třetí gól. Tam domácí rozhodli o výsledku."

Jiří Juřík (Třinec): "Zpočátku nám dělala problémy dobrá defenziva Ústí nad Labem, většinu utkání jsme měli problémy přejít přes dobře hrající obranu Ústí. V první třetině jsme nevyužili čtyři přesilovky, co k tomu říci, skákal nám puk, byl nerovný led, potřebovali jsme to uklidnit. Ve druhé třetině nám ale další dvě využité přesilovky pomohly, hráči si po nich začali více věřit. Udělali jsme sice v závěru druhé třetiny chybu, ale třetí, hodně kuriózní branka nás znovu nakopla a pak už jsme měli zápas pod kontrolou."