Ú s t í n/L. - Nepovedený předposlední domácí zápas v základní části mají za sebou Ústečtí Lvi. V derby podlehli Kadani 2:3, přestože vedli na začátku druhé části dokonce o dvě branky. Jenže hosté si od počátku zápasu vytvářeli šance, které začali proměňovat až za nepříznivého stavu. Zvítězili pak díky kurióznímu zásahu Stoklasy ze 47. minuty, na nemž měla velký podíl zlomená hůl brankáře Koutského. Ústečtí odpověď nenašli ani při mohutném tlaku v poslední desetiminutovce.
so 18. 2. 2012, Zlatopramen Arena
SK Trhači Kadaň
2:3 1:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Pazourek (Čermák), 25. Baránek (Rod, Pajič) - 29. Kůs (Andres, Révay), 34. Kůs (Hofmeistr, Andres), 47. Stoklasa. Rozhodčí: Zubzadnda - Ondráček, Gerát. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 1 854. Střely na branku: 35:31 (11:12, 11:12, 13:7). Průběh utkání: 2:0, 2:3. Zakázaná uvolnění: 4:10. Ofsajdy: 4:4. Vyhraná vhazování: 30:39 (11:11, 12:18, 7:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Vobořil, Sklenička, L. Poživil, K. Černý, F. Pavlík, Gureň - Lev, Roubík, Handlovský - do 35. R. Kovář, M. Čermák, Pazourek - do 20. S. Treille, Pajič, Rod - Baránek.

SK Trhači Kadaň: Jarina - Trefný, Bombic, J. Jeřábek, Szakal, Malínský, Révay, Vojta, Zmeškal - Skořepa, Charousek, Vl. Novák - Stoklasa, Stehlík, Chlouba - Andres, Kůs, Hofmeister - Mála, Račuk, L. Boušek.

Ústečtí Lvi nastoupili do utkání 50. kola v kombinované sestavě. Na tribuně tentokrát zůstaly tradiční opory Jan Klobouček, David Ludvík, Robin Hanzl nebo Daniel Boháč. Naopak se prvního startu v první lize dočkal junior Martin Baránek.

Hosté, kteří k udržení naděje postupu do play-off museli nutně bodovat, vstoupili do zápasu aktivně. Po úvodním obléhání ústecké branky se k vážnému ohrožení Koutského branky dral kadaňský Kůs. Ústečtí Lvi se na delší čas usadili v pásmu Kadaně až po čtyřech minutách hry. A v páté minutě se v první vyložené šanci Lvů ocitl kanonýr Roubík, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Jarinu. Co se nepovedlo Roubíkovi, dokonal o pár chvil později kapitán DAVID PAZOUREK. Ten v 7. minutě zužitkoval přihrávku Čermáka a střelou nad Jarinův beton otevřel skóre. Kadaň záhy mohla vyrovnat v přesilovce. Při trestu domácího Treilleho nejprve ostře pálil Bombic a následně sólo Stehlíka zlikvidoval Koutský. Hned na to se domácího ležícího gólmana snažil přehodit Charousek. Ani tentokrát však Koutský neinkasoval. Kadaň se i nadále snažila o vyrovnání. Pouštěla se do útočných kombinací a Koutský musel zůstat v pozoru. Ve 12. minutě pak musel zasahovat po ostré ráně Nováka. A pět minut před koncem se přes domácího beka uvolnil agilní Charousek a střelou do protipohybu brankáře ohrozil ústeckou branku. Závěr úvodní periody však patřil Slovanu, který několika šancemi přinutil Jarinu k důležitým zákrokům. Toho například vylekalo překvapivé nahození Vobořila, po kterém musel Jarina hasit situaci na brankové čáře.

Ústečtí vlétli do druhé části o poznání s větším nasazením. A hned od úvodu zasypali Jarinu řadou střeleckých pokusů. Kadaňský gólman však nadále potvrzoval solidní formu z posledních zápasů a držel svůj tým. Postupem času sice Kadaň srovnala hru, to jí však paradoxně ublížilo. Protože ve 25. minutě se před Jarinou zjevil osamocený MARTIN BARÁNEK, který po střele Roda dorazil kotouč za bezmocného gólmana. Baránek tak premiérový start v ústeckém „A“ teamu oslavil gólem! Druhá gólová trefa žlutomodré povzbudila a upevnili si pozici v zápase. Přesto se po ojedinělé útočné akci hosté prosadili. Při hře čtyři na čtyři ve 29. minutě snížil JAROSLAV KŮS. Kadaňský útočník využil příhru zpoza branky od Andrese a nedal Koutskému šanci. Kadaňský kontr Slovan zaskočil. Hosté rázem začali kombinovat a byli vyrovnaným protivníkem domácích. Kadaňská aktivita navíc přinesla své ovoce. V 34. minutě v rámci početní výhody opět skóroval JAROSLAV KŮS. Tentokrát při vyloučení Roda zužitkoval nahození Hofmeistera devět sekund před koncem trestu a podruhé překonal Koutského. Kadaňský nápor nedlouho poté podpořilo vyloučení Kováře, takže Koutský musel zůstat v pozoru. Ústečtí Lvi v závěru druhé části byli velmi nedisciplinovaní. Kadaň mohla skóre klidně převážit na svou stranu. Navíc po krosčeku Handlovského šli domácí popáté do čtyř a sám Handlovský se ještě dostal do strkanice s jedním z kadaňských soků.

Do třetí třetiny vstoupili ústečtí s vervou, zkonsolidovaná obrana Kadaně toho však Lvům příliš nedovolila. Jarina v kadaňské brance se ovšem přece jen měl co ohánět a hosté sázeli spíše na brejky. O to větším překvapením byla nečekaná třetí branka Kadaně. Gólman Lvů Koutský se snažil ve 47. minutě rozehrát puk se zlomenou hokejkou, ovšem kotouč naservíroval přímo na hůl hostujícího PETRA STOKLASY, který s jeho nasměrováním do odkryté klece skutečně problém neměl. Do zápasu mohla Lvy vrátit následná přesilovka po faulu Trefného. Přestože si Slovan v početní výhodě tlak vytvořil, Jarinu nepřekonal. V závěrečné pětiminutovce nápor Ústečanů sílil, obětavá hra kadaňských hokejistů však stále držela překvapivý výsledek. V 56. minutě po střele Lva zblízka už diváci slavili, Jarina však na poslední chvíli vytáhl další vynikající zákrok. V samém konci střetnutí si oba celky vyžádaly time-out a Lvi zkusili power-play. Na výsledku zápasu se však už nic nezměnilo.

Ústí tak po devíti zápasech poznalo hořkost porážky, naopak Kadaň stále živí naděje na play-off.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "První velké chyby jsme se dopustili při hře čtyři na čtyři, kdy jsme inkasovali. Soupeř následně dokázal náhodným gólem při přesilové hře skóre vyrovnat. Nevyužili jsme několikrát vyložené šance a naopak obdrželi smolný gól. Vladislavu Koutskému při rozehrávce praskla hokejka a Petr Stoklasa skóroval do prázdné branky. V sobotu jsme dali příležitost méně vytěžovaným hráčům, hráli jsme na tři útoky. Všichni tak měli dostatek prostoru, dobrý dojem na nás udělal junior Martin Baránek."

Mikuláš Antoník (SK Kadaň): "Musím kluky pochválit za velkou bojovnost a obětavost. Jednoduchost a dobrou hru dozadu jsme v posledních zápasech postrádali. U rozhodujícího třetího zásahu do soupeřovy sítě jsme měli velké štěstí, brankář zlomil při rozehrávce hokejku. Jsme rádi, že jsme zvládli hektický závěr utkání a v následujících dvou střetnutích proti Mostu a Hradci Králové se budeme snažit získat šest bodů. Naděje o postup do play-off umírá poslední a ještě se o vrchol sezóny popereme."