D ě č í n - K prvnímu "domácímu" utkání odehraném na děčínském zimním stadionu zavítali soupeři z jihu Čech. Písečtí ale ve svém úplně prvním zápase sezony nedokázali skórovat a Lvi tak zvítězili po přesvědčivém výkonu 3:0. Ústečtí si naopak v tomto duelu připsali první gól i premiérový shotout ročníku, o který se postaral Sýkora, resp. Sáblík.
po 2. 8. 2004, Děčín
IHC Komterm Písek
3:0 1:0, 1:0, 1:0

Branky: 6. Sýkora (Kudrna, Jankových), 28. Jelínek (Kočí), 60. Jankových. Rozhodčí: Štěpán - Hynčica, Novák. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 50.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Pavlas - Kočí, Kříž - Kubeš, Mazanec - Drábek, Staněk - Fink, Hodek, Koudelka - Buďa, D. Tvrzník, Švík - Jankových, Sýkora, Kudrna - Volráb, M. Tvrzník, Jelínek

IHC Komterm Písek: Špiler - Dvořák, Tupý - Veselý, Procházka - Svoboda, Burkoň - Jelen, Nouza, Zika - Kožnar, Šimek, Štefan - Kořánek, Horák, Míka - Novotný, Kučera, Peroutka

Po úvodním vhazování se hrálo velice dlouho bez přerušení, které přišlo až ve 4. minutě po šanci Hodka. Zanedlouho po něm se za brankou prosadil Buďa, nabruslil si a pokusil se vystřelit z otočky. O další minutu později střílel od modré čáry Kubeš, jeho protivník v brance Špiler puk jen vyrazil a Sýkora uklidnil hru prvním gólem zápasu – 1:0. Po dvou střídáních byl střelec branky blízko druhému zásahu, když obral o kotouč písecké obránce a střílel z mezikruží. Jeho pokus ale Špiler s přehledem kryl. Ihned po vhazování v píseckém obraném pásmu svůj tah na bránu opět projevil agilní Sýkora. V 10. minutě už svěřenci trenéra Mazance poprvé ukázali odpor proti mírné převaze soupeře. Výborně se uvolnil Štefan, Sáblíka vyřadil bekhendovým blafákem, který ale zakončil do boční sítě. Poprvé v zápase se kotouče dotknul ústecký brankář až v polovině třetiny, když jen vyrazil prudkou střelu od Burkoně. Ve 13. minutě se na druhé straně dostal do šance Koudelka, ale neproměnil. Další problémy Sáblíkovi nadělal Veselý, když dorážel střelu od modré. O několik okamžiků později si šel ten samý hráč sednout na trestnou lavici, když nedovoleně zastavil duo Jankových – Volráb. Před první sirénou měl ještě příležitost Koudelka, jeho pokus nebyl úspěšný.

Chvíli po zahájení prostřední části se nechal vyloučit Kubeš, ale písecká přesilovka vedla jen k několika málo pokusů z dálky. Na protější straně kluziště ohrožoval klec Špilera Kudrna, jeho střelu potom ještě zkoušel dorazit Jankových, ale oba odjeli s nepořízenou. Poté se ale znovu nechali vyloučit Ústečtí a znovu se jim oslabení povedlo. 21 sekund po návratu Staňka z trestné lavice dokonce zvýšil Jelínek na 2:0, když zblízka překonal Špilera po vyražené střele. V polovině zápasu hráli s početní výhodě domácí, ale Jankových hrubě chyboval v rozehrávce, tu zachytila písecká obrana a vysunula Nouzu unikajícího z dvířek boxu trestoměřičů. Ten si ovšem se svou šancí neporadil. Další příležitosti byly v režii ústeckého Mazance a Koudelky, kteří obléhali píseckou klec. Ve 38. minutě přijal přihrávku Jankových, najel si od mantinelu do kruhu a neúspěšně se pokusil trefit mezeru mezi betony Špilera.

Na začátku třetího dějství pokračovalo v mírném tlaku Ústí. Fink dostal na útočné modré nádherný pas přes celé hřiště, ale neměl dostatečnou rychlost, jeho bekhendový blafák byl paralyzován. Poté si mohli Jihočeši dvakrát krátce po sobě vyzkoušet přesilovou hru, ale ani ta jim nepomohla dostat se ze střeleckého půstu. Ten málem ve 49. minutě přerušil Míka, když dostal přihrávku zpoza brány a mířil nad rameno Sáblíka. K jeho smůle měla ale ústecká jednička rychlý reflex. V 52. minutě nazdařbůh plácl do puku Nouza a jeho pokus nadělal střážci modrožluté svatyně problémy. Do úniku se poté uvolnil na druhé straně obránce Drábek, v obraném pásmu soupeře přenechal M. Tvrzníkovi, ten nejhezčí akci zápasu prodloužil na Jelínka, ale pro toho už znamenala překážka jménem Špiler konec. Už to vypadalo, že se utkání dohraje v poklidu za stavu 2:0, ale na začátku poslední minuty sebral puk na své modré Jankových a své sólo zakončil střelou mezi betony Špilera.

Václav Baďouček (as. Písek)
My jsme hráli v této sezóně první zápas po týdnu pobytu na ledě, takže se z toho nedají dělat nějaké velké závěry. Ale určitě nám to naznačilo, na jakých místech budeme muset v přípravě a tréninku více zapracovat.

Vít Borůvka (as. Ústí n./L.)
My se v přípravě snažíme hlavně poznat nové akvizice týmu a zabudoat je do sestavy. Každý ten zápas se v kvalitě posouvá, dobrou hru jsme předvedli už v Liberci, dnes se už hráčí zase cítili o něco lépe. Myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě a předvedli lepší výkon než soupeř, ale tyto výsledky zatím nic neznamenají.