Ústí nad Labem - Po bezbrankové první třetině, kdy tyčku nastřelil Ondřej Havlíček si ve druhé části první větší šanci opět připravili hosté, kteří ve dvacáté šesté minutě nezužitkovali přečíslení dva na nikoho. V téže minutě se potvrdilo pravidlo "nedáš, dostaneš", když skóre otevřel z brejku Zdeněk Doležal. Za necelé čtyři minuty navýšil vedení Slovanu Jaroslav Moučka. V minutě třicáté třetí nebyl gól Mostu uznán pro posunutí branky. Dalším momentem, který vyvolal emoce, byla minuta třicátá sedmá, kdy čárový rozhodčí zastavil samostatný únik Daniela Vrdlovce pro postavení mimo hru. Čtyřicet tři sekundy před druhou sirénou využil přesilovou hru Vojtěch Kubinčák a snížil na rozdíl jediné trefy. Slovan přes drama v závěru porazil svého soka poměrem 5:2. Hřebík do mostecké rakve přibyl při power-play hostů v čase 58:16 min. Jaroslav Roubík. Zajímavostí je, že první asistenci v letošním ročníku si připsal gólman Jakub Soukup.
st 11. 1. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
5:2 0:0, 2:1, 3:1

Branky a nahrávky: 26. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 30. Moučka (Dalecký, M. Zdvořáček), 47. Vrdlovec (D. Merta, Z. Doležal), 56. Z. Doležal z TS, 59. Roubík (Macek) – 40. Kubinčák (Divíšek, Havlíček), 56. Rod (Hora). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, J. Toman. Vyloučení: 4:7, navíc Kubinčák (MOS) TS [HÁK]. Využití: 0:1. Diváci: 911. Střely na branku: 22:38 (5:11, 10:10, 7:17). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2. Zakázaná uvolnění: 4:0. Ofsajdy: 2:6. Vyhraná vhazování: 39:33 (8:9, 18:11, 13:13). Nejlepší hráči: Jakub Soukup - Jan Dufek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – M. Vágner, Husák, Kasík, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

MOSTEČTÍ LVI: Marek Pinc – K. Pilař, Frolo, Strejček, Hora, K. Charousek, Šesták, A. Rulík – Smolka, Divíšek, Kubinčák – Dufek, K. Reichel, Válek – Jícha, Havlíček, Rod – R. Veselý, J. Šimeček, Mical. Trenér: Aleš Totter.

Slovan opět potvrdil, že na domácím ledě se mu v letošní sezóně opravdu daří. V dnešním duelu se o tom přesvědčil Most, který inkasoval celkem pět branek. První třetina však vůbec nevypadala na gólové hody. Domácí přizpůsobili hru Mosteckým a o jedinou nejvýraznější šanci úvodní periody se zasloužil Ondřej Havlíček, když v osmé minutě nastřelil tyč.

Diváci se branek dočkali až ve druhé části. Při hře 4 na 4 otevřel zápas Zdeněk Doležal, který při samostatném úniku našel skulinku mezi Pincovo betony. Domácí se vzápětí dostali do několika výrazných šancí a na pár vteřin uzamkli Most v obranném pásmu. Z této situace se Slovanu podařilo vytěžit branku, když na Pince vyzrál Jaroslav Moučka. V poslední minutě však hosté dokázali ještě snížit. Vojtěch Kubinčák poslal kotouč za Soukupa a hráči odjížděli do kabin za těsného stavu 2:1.

Rozhodující třetí třetina již byla v režii domácích. Nejprve skóre navýšil svou trefou Daniel Vrdlovec a následně Zdeněk Doležal proměnil trestné střílení. V závěru ještě utkání zdramatizoval svým gólem Tomáš Rod, ovšem definitivní tečku středečnímu utkání dal Jaroslav Roubík a rozhodl tak o konečném výsledku 5:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Čekali jsme hodně těžké utkání. Most se na nás tradičně posílil hráči z Litvínova, ale naše mužstvo ukázalo svoji sílu. První třetina byla od nás špatná. Něco jsme si řekli v kabině a mužstvo od druhé části šlapalo. Je pravda, že nám jednoznačně zápas vyhrál Jakub Soukup, ale i ostatní si zaslouží velkou pochvalu. V tabulce jsme tam, kde jsme, ale hledíme stále pod sebe, protože tabulka je neskutečně vyrovnaná. Body musíme sbírat i venku a v sobotu k tomu máme příležitost v Kadani."

Aleš Totter (HC Most): "Podle mého názoru jsme v první polovině zápasu byli lepším týmem, selhali jsme však v koncovce. Nezužitkovali jsme šance, po neproměněném přečíslení dva na nikoho jsme naopak inkasovali. V této části utkání se lámal chléb. Definitivně nás zlomila branka na 3:1 z pohledu domácích. Zkusili jsme power-play, brankovou příležitost jsme při hře bez brankáře neproměnili. Herní situace byla sehrána dobře, je to ale také o sebedůvěře. Na to, že jsme byli aktivnější a měli více ze hry, je náš počet vyloučených k zamyšlení."