Ústí nad Labem - Desáté kolo I. hokejové ligy ČR nabídlo střetnutí mezi Slovanem a prostějovskými Jestřáby. Hosté do zápasu lépe vstoupili, přesto po těsné výhře 4:3 zůstávají body na severu Čech. Jednu asistenci si připsal také brankář Slovanu Michael Petrásek. Příznivci hostů si na závěr zápasu neodpustili ohňostroje, zasahovat musela pořadatelská služba.
so 4. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
LHK Jestřábi Prostějov
4:3 0:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 23. Gengel (Brož, Petrásek), 32. Tůma (Pořický, Smetana), 34. Černý (Rod, Roubík), 41. Budínský (Rod, Roubík) – 8. Skřivánek (Coufal, Luňák), 32. Luňák (Indra), 60. Luňák (M. Černý, Duba). Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 481. Střely na branku: 35:30 (9:7, 16:12, 10:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2. Zakázaná uvolnění: 2:9. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 38:35 (11:11, 17:12, 10:11). Nejlepší hráči: Ondřej Holomek - Patrik Poulíček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Pořický – Gengel, T. Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Roupec, Kolibár, R. Malý, Knesl, Skřivánek, Kaluža – Mouča, M. Černý, Poulíček – T. Sršeň ml., Belay, Coufal – Indra, L. Luňák, F. Kučera – Kuchta, L. Duba. Trenéři: Tomáš Sršeň st., Petr Zachar.

Úvodní vhazování vyhráli ústečtí hokejisté, ale po pár vteřinách musel zasahovat domácí brankář Petrásek. O chvíli později se dostal do samostatného úniku Pořický, ale přestřelil. Na druhé straně prověřil Petráska Poulíček, ale ten byl pozorný a žádnou komplikaci nepřipustil. Také žlutomodří se snažili propasírovat puk za Šimbochova záda, ale bez úspěchu. V páté minutě byl vyloučen hostující Sršeň za sekání a Slovan tak získal početní výhodu. Tu ale zužitkovat nedokázal.

A vylučovalo se i na druhé straně. Pykat za katr odešel za podražení Brož. Prostějovští jestřábi Ústí potrestali. Viktor Coufal našel dobře postaveného Davida Skřivánka a ten se nemýlil. Bíločervení se tak ujali vedení 1:0. Severočeši ostřelovali Šimbocha ze všech možných pozic, ale jejich střely cíl nenašly. V jedenácté minutě byl vyloučen domácí Rod za krosček, ale Jestřábi power-play nevyužili. Oba celky bojovaly naplno, ale žádné góly nepadly. Do konce třetiny se již stav nezměnil a po první části byl stav 1:0 ve prospěch hostí.

V úvodu prostřední části čelil hostující gólman tlaku domácích. Slovan zamkl hosty v obranném pásmu, ale gól z této akce nevytěžil. Hráči Ústí chybovali a do protiútoku se dostali Prostějovští. Ale ani ti recept na Petráska nenašli. Naopak na druhé straně Brož nahrál připravenému Ladislavu Gengelovi, který střelou z kruhu překonal Šimbocha. Ústí tak srovnalo skóre na 1:1. Severočechy vyrovnávací branka nakopla a ti se snažili o navýšení skóre.

Ale ani hosté se nezalekli a ostřelovali domácího brankáře. O chvíli později fauloval Poulíčka Černý a sudí nařídil trestné střílení, ale hostující hráč se netrefil. Hra se přelévala ze strany na stranu a diváci mohli vidět pohledné hokejové akce. Jestřábi se znovu radovali v dvaatřicáté minutě, když se střelou z bezprostřední blízkosti prosadil Lukáš Luňák.

Svým zásahem tak navýšil stav skóre na 2:1 ve prospěch bíločervených. Radost hostí ale trvala pouhých čtyřicet sekund. V čase 31:46 se trefil David Tůma, který tímto gólem vyrovnal na 2:2. Další branka do klece Prostějova padla z hole Kamila Černého, který využil přesilovou hru a poslal domácí celek do vedení 3:2. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a Slovan po dvou periodách vedl 3:2.

Další branku vstřelili modrožlutí hned v úvodu třetího dějství. Tomáš Rod našel před bránou dobře postaveného Víta Budínského a ten umístil kotouč za Šimbochova záda. Severočeši se tak ujali vedení 4:2. Bíločervení se ale i přes dvoubrankové manko nevzdávali a bojovali o každý metr ledu. Ale i žlutomodří se snažili přidat další gól. Domácí znovu faulovali a Prostějovu se naskytla další přesilová hra, ale tuto výhodu hosté nevyužili.

Dvanáct minut před závěrečnou sirénou mohli navýšit modrožlutí, ale střela šla vedle tyčky. Další šanci ke skórování měli Ústečtí v další power-play, ale kotouč přesný cíl netrefil. Ačkoliv se blížil konec zápasu, tempo hry se ještě zrychlilo. Šest minut před koncem se ocitl sám před Šimbochem Vávra, ale puk přes brankáře nepropasíroval. O chvíli později byli vyloučeni hráči na obou stranách a hra pokračovala čtyři proti čtyřem.

Ale ani z tohoto netypického počtu hráčů gól nepadl. Minutu před závěrečnou sirénou šel na trestnou lavici Gengel a hosté zkusili power-play šest proti čtyřem. Tento risk se Jestřábům vyplatil. V čase 59:37 prostřelil Petráska Lukáš Luňák a snížil na rozdíl jediné branky. Do konce utkání se ale už nic nezměnilo a Severočeši za výhru 4:3 získali tři body.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Pro nás je důležitý každý bod, takže tři body jsou vynikající, ještě k tomu se soupeřem jako je Prostějov. Po této stránce byl pro nás zápas výborný, ovšem závěr zápasu jsme si zase trochu zkomplikovali vyloučením. Na to si musíme dávat hodně veliký pozor."

Tomáš Sršeň (LHK Jestřábi Prostějov): „Mohli jsme vidět velmi zajímavé utkání. Ústí hrálo velice dobře, ale myslím si, že jsme byli velice důstojným soupeřem. Bohužel odskočili na dva góly a pak už se s tím nedalo příliš co dělat. Hlavně takhle musí naši kluci pokračovat dál a věřím, že se to otočí."