Ústí nad Labem - Utkání 49. kola WSM Ligy mezi Slovanem Ústím nad Labem a kladenskými Rytíři vyzněl lépe pro Středočechy. Na první branku hostů dokázali ještě Severočeši odpovědět, ale i kvůli některým neproměněným brankovým příležitostem se Slovan musí smířit s porážkou 2:6.
so 4. 2. 2017, ZS Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
2:6 1:2, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 11. Z. Doležal, 44. Z. Doležal (Roubík, Kasík) – 2. D. Tůma (Gratton), 14. Cetkovský (Pekr, R. Přikryl), 32. Jánský (David Růžička), 38. J. Drtina (David Růžička, J. Kloz), 41. R. Přikryl (Jánský, J. Drtina), 57. Jánský (J. Kloz, Burger). Rozhodčí: P. Würtherle – Kis, Potůček. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. Diváci: 1 498. Střely na branku: 20:55 (7:23, 6:17, 7:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6. Zakázaná uvolnění: 4:4. Ofsajdy: 4:4. Vyhraná vhazování: 34:42 (15:17, 10:12, 9:13). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Peter Jánský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Kasík, Vl. Brož, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, D. Málek – Z. Doležal, Roubík, Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – do 40. Moučka, Gengel, Mical – Dalecký, do 40. Komárek, Macek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Cikánek – Repe, J. Drtina, David Růžička, Kehar, Ptáček, Ulrych – D. Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – Pekr, Zikmund, Redlich – Cetkovský, Gratton. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Ve druhé minutě exústecký David Tůma otevřel skóre po přihrávce Joshe Grattona. V minutě následující mohl vyrovnat Zdeněk Doležal, jeho pokus orazítkoval pouze tyč. Vysněného srovnání skóre se domácí dočkali v minutě jedenácté, kdy právě Zdeněk Doležal nalezl recept na Lukáše Cikánka. Vrátit vedení Rytířům dokázal o necelé tři minuty později Matěj Pekr, když zužitkoval přesilovou hru při vyloučení Jaroslava Moučky.

Druhé dějství patřilo pouze Rytířům, když ve třicáté druhé minutě navýšil vedení Kladna Peter Jánský, o necelých šest minut později se do černého ve dvojnásobné početní výhodě trefil Jiří Drtina. Slovan má na zvrat střetnutí dvacet minut.

Třetí třetinu začali lépe Rytíři, kteří se prosadili ve 42. minutě zásluhou Romana Přikryla, který dokepl volný puk za Volkeho záda. O pár minut bylo sníženo. Nádhernou přihrávkou oslovil Jaroslav Roubík svého kolegu z útoku Zdeňka Doležala, který snížil na 2:5. Ve 48. minutě ozdobila zápas potyčka mezi domácím Husákem a hostujícím Ulrychem. Poslední slovo zápasu měli Středočesi, když v přesilové hře našel geniálně Kloz svého kolegu Petera Jánského, který uzavřel stav utkání na konečných 2:6.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Chtěli jsme hrát s Kladnem hodně dobře do obrany, což se nám nedařilo. Ve hře dopředu jsme byli slušní, ale v poslední době neproměňujeme gólové šance. Kladno bylo důraznější, lepší a dalo góly hlavně při přesilovkách, kdy mělo velké množství střel, narozdíl od nás. Když mají Rytíři hodně střel, tak mají hodně dorážek a z toho vznikají šance, které oni proměňují. Jsme rádi, že přišlo mnoho lidí a budeme se snažit napravit dnešní porážku ve středu na Slavii."

Pavel Patera (Rytíři Kladno): "V Ústí nad Labem jsme podali velmi dobrý výkon. Samozřejmě velkou roli hrálo i štěstí, které se k nám přiklonilo za stavu 1:2, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Štěstí také bylo, že jsme dali gól na 1:3 a Slovanu jsme odskočili o dvě branky. Super bylo, že jsme dokázali využít přesilovku pět na tři. Následně byla hra pro Severočechy těžší, jelikož museli snižovat tříbrankový rozdíl. My jsme celý zápas hráli zodpovědně a s výkonem jsme velice spokojeni. Náš cíl do budoucna je jasný, ale už dva roky nepřešlo Kladno přes play-off, takže nejprve se budeme soustředit na první kolo play-off a půjdeme krok po kroku."