Ú s t í n/L. - Konečně! Ústečtí Lvi již znají tříbodový vítězný pocit z vlastní arény. Po tuhém boji porazili Zlín 3:2. Rozhodující moment si připravilo nejproduktivnější duo Ústeckých David Pazourek - Pavel Janků, který zužitkoval pas svého centra. Předtím domácí otočili z 0:1 na 2:1. Nezlomilo je ani brzké vyrovnání Noska.
pá 12. 10. 2007
PSG Zlín
3:2 1:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Špirko (Klimt), 22. Antoš (Novotný), 43. Janků (Pazourek) - 6. Leška (Ďurák), 23. Nosek (M. Čech). Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4627. Střely na branku: 38:49. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Vágner, Ficenc, Hořava, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš – Mrázek, Liščák, Hašek - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Heřman, Klobouček.

PSG Zlín: J. Čech - Hamrlík, Zubíček, Nosek, Ďurák, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Rachůnek - Mokrejš, M. Čech, Záhorovský - Kubiš, Balán, Andrašovský – Ondráček, R. Pšurný.

Začátek utkání se nesl v duchu oboustranných nepřesností. První vážnější akce se zrodila až v 6. minutě a hned z toho byl gól. Po chybě domácích si na odražený kotouč najel až příliš volný Leška a lehkou střelou do poloodkryté brány poslal hosty do vedení. Domácí měli možnost brzy odpovědět při přesilové hře, ale ta se jim vůbec nepovedla. V 8. minutě napřáhl po vhazování od modré Zápotočný, kotouč před Čechem skočil, ale brankář Zlína ho nakonec zpacifikoval. V 9. minutě si první přesilovku zahráli i hosté, a nutno dodat, že si vedli mnohem lépe než domácí. Bohužel pro ně s nulovým efektem. Celkově byla hra hodně kouskovaná častými technickými přestupky jako je zakázané uvolnění nebo postavení mimo hru. Ve 13. minutě si do volného prostoru najel Balán, Přikryl si s jeho šancí poradil. Vzápětí pálil na druhé straně Hašek jen do brankáře. Po vhazování poslal puk těsně vedle Zeman a hned poté dostal před branku Špirko pas od Klimta a svým pokusem z první se trefil do černého - 1:1. Zvýšit mohl bezprostředně poté Antoš, ale jeho pokus jen těsně minul horní růžek Čechovy branky. V 17. minutě prověřil ještě pozornost Přikryla prudkou střelou od modré Vosátko.

Už po 40 vteřinách druhé třetiny měli domácí čtyřicetivteřinovou výhodu dvou hráčů v poli. Tu sice nevyužili, ale 3 vteřiny po naskočení Vosátka dorazil Antoš střelu Novotného a Lvi se tak poprvé v utkání ujali vedení. Z toho se však dlouho neradovali. Nejprve Andrašovský orazítkoval horní tyčku domácí branky a brzy poté se při signalizované výhodě prosadil Nosek - 2:2. Ve 30. minutě měli hosté výhodu přesilové hry, mnohem nebezpečnější však při ní byli domácí, když se jim dvakrát podařilo ujet do přečíslení. Ve 37. minutě, po bleskové akci Zlína, ostře zazvonila tyč Přikrylovi branky. Po druhé siréně tak odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Urputný a nepříliš pohledný hokej s mnoha nepřesnostmi pokračoval i na začátku třetí třetiny. Vše ale změnila 43. minuta. Osvědčená domácí dvojice Pazourek - Janků znovu zaúřadovala a znovu z oblíbeného signálu. Prvně jmenovaný nahrával zpoza branky a nejproduktivnější domácí hráč poslal volejem Lvy do vedení 3:2. Minutu nato se Čech vytasil s parádním semaforem proti nepříjemné střele Šaffera. Od těchto okamžiků se hrál hokej nahoru dolů, hosté pomalu, ale jistě začali přebírat iniciativu. Ze souvislého tlaku hostujícího mužstva se domácí osvobozovali jen v ojedinělých případech, zato velmi nebezpečně. Ve 49. minutě neuspěl z brejku Mrázek a v 55. minutě orazítkoval Novotný tyč zlínské svatyně. S přibývajícími minutami hosté stupňovali svůj tlak, který v 58. minutě domácí ještě umocnili vyhozením kotouče mimo ledovou plochu. Hokejisté Slovanu se ale nakonec dokázali ubránit a hostům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Jaroslav Stuchlík (RI Okna Zlín): "Nastoupili jsme s odhodláním přerušit nepříznivou sérii z minulých zápasů. Hráčům nelze upřít bojovnost, dřeli do úmoru. Utkání bylo ve všech třetinách vyrovnané. Jak jsme ve třetí třetině prohrávali o gól, do soupeře jsme se nutili, ale, bohužel, vyrovnávací gól se nám vstřelit nepodařilo. Myslím, že remíza by průběhu utkání odpovídala."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Uhráli jsme historické první tři body na domácím ledě, ale musím souhlasit, že to bylo urputné utkání od první minuty. Čekali jsme, že nás čeká velice nepříjemný soupeř, který má kvalitní kádr a nedaří se mu tak, jak by si představoval. Utkání bylo velice vyrovnané, my jsme byli o ten gól, který jsme dali po krásné akci Pazourek - Janků, šťastnější. Pak jsme to, v těch posledních deseti minutách, ubojovali. Za to patří hráčům velký dík."